Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tlumení stropu 406 kombi


Guest Ludweek

Recommended Posts

Budu calounit stropnici, tak s tim chci spojit taky polepeni stropu nejakym tlumicim materialem. Hledam neco vhodnyho co izoluje vnejsi hluk a take teplo. Ta tepelna izolace je asi dulezitejsi, chci aby se interier na slunicku tolik neohrival. Zamlouva se mi STP Silver + STP hood solution. Mate nekdo zkusenost? Nebo muzete doporucit alternativu?

[upravil dne 4/9/14 15:43 od Ludweek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zajímavá alternativa bude kombinace těžkého materiálu (tlumí vibrace) a teplné izolace na bázi netkané textilie od netexu "Těžká fólie AMS + STRUTO + samolepící vrstva"

http://www.netex.cz/tepelne-pojene/

 

Jdi do toho, pokud se to osvědčí tak bych šel do toho taky  :)

Akorát nevím kolik je místa mezi stropem a stropnicí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

2 macho: Diky. Cenove to neni spatny:

samolep + Struto 10 mm + Al. Folie, rozměr 950 x 2000 mm, cena je 394,- Kč/ks,

-          samolep + Struto 15 mm + Al. Folie, rozměr 950 x 2000 mm, cena je 434,- Kč/ks,

-          samolep + Struto 20 mm + Al. Folie, rozměr 950 x 2000 mm, cena je 675,- Kč/ks,

-          samolep + Struto 25 mm + Al. Folie, rozměr 950 x 2000 mm, cena je 690,- Kč/ks,

Takze strop se da vztlumit ze 1/4 ceny STP :)

Jdes tedy do toho se mnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je to myslím vyníkající, akorát místo té Al-folie bych tam raději dal variantu "těžká fólie AMS"  to bude něco jako bitumen - zabraňovat vibrace velkých ploch plechu na střeše, a že jich tam je :-)

Výrazně by to potlačilo aerodynamicky hluk co střecha vydává...

 

Co se týká tloušťky, tak si myslím, že více než 15mm se pod tapec nevejde. 

 

Měl jsi už ten tapec někdy sundaný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, cena je to pekna a myslim, ze ze dvou kusu by se daly polepit dve strechy. Tento typ mi doporucil primo vyrobce. Jde mi hlavne o tepelnou izolaci, utlumeni vibraci je druha kolej. Objednam a uvidime. Sundanej tapec jsem jeste nemel. Predni a zadni cast neni zadny problem. Komplikace bude mozna v B sloupku. Nevim jak je uchyceny oblozeni kolem pasu. A jak rikas 15mm max. Kdyz demontujes stropni lampicky a zmeris, tak je 15mm idealni sirka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW: čím budeš ten tapec čalounit: látka, koženka, kůže?

 

Asi se do toho pustím za dlouhých zimních večerů, teď na to nemám čas. Pokud se do toho pustíš dřív, nezapomeň na fotodokumentaci :-)

 

PS: s kým jsi mluvil z toho NETEX? S Jaroslavou Řeřichovou (prodejce pro tuzemsko)?

Nemají problém dodat jeden kus třeba na dobírku? Děčín mám trochu zruky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli 15mm tl. izolace nebude moc. U breaka jsou v místě sloupků příčné výztuhy pod střechou. Lampička je chycena právě v ní. Stropovice má pro tyto výztuhy vybrání. Pokud měříš tl. pod lampičkou, tak měříš dutinu té výztuhy. Mezi A, B a C sloupkem je na střeše nalepený filc. Ten asi nesundáš bez poškození střechy. Mezi C a D sloupkem je u breaka stropovice nalepená přímo na plechu střechy - tam bude dělat izolace na stropovici boule, nehledě na to že musíš na střechu přilepit izolaci a na ni stropovici.

 

Podle tvarování stropovice dáš střešní izolaci bez problému pouze mezi výztuhy mezi B a C sloupkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Midloch: diky, to je pomerne dobra infomace. Na vyztuhy by se izolace nelepila. Filc ze strechy by mel jit sundat teplem a nejakym rozpoustedlem. Prekvapilo me, ze je stropnice vzadu prilepena. Cim je to lepeny a jak moc je spoj pevny? Hrozi poskozeni stropnice? Pokud je stropnice prilepena, neni tam misto ani na tech 15mm. V tom pripade bych pouzil samotnou ALU folii a oboustranou lepici paskou na podrzeni stropnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skořepina stropnice je přilepena přímo na plech permanentním lepidlem. Při odlepování za stropnici moc netahej, nebo tu skořepinu polámeš. Nejlíp odlepovat postupně zezadu z kufru, já to dělal širokou špachtlí. Opatrně ať nenaděláš boule na střeše nebo nezlomíš tu skořepinu. Lepidlo na stropnici zůstane, pokud ho moc neupatláš, tak by mělo znovu držet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Midloch: Tak premyslim, jestli je to v mem pripade relevantni. Mam antenu vzadu a ta je tusim sroubovaci, tim padem musi byt nejaky prostor mezi plechem a stropnici. Ale to zjistim, az se do toho pustim. Malem si me od toho odradil :D

 

2 Macho: promin, zapomnel jsem odpovedet. Potahovat to budu imitaci alcantary. Taky sloupky, slun. clony, a madla. Ostatni plast striknu cernou lesklou.

Ano, odpovidala mi pani Rerichova a otazku dopravy jsem neresil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...