Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody - 2.0HDi 66KW rv. 2003


Knightey-

Recommended Posts

Zdravim,

vcera jsem se chtel pustit do rozvodu na svem Peugeotu Partneru rv 2003 s motorem 2.0HDi. Auto ma najeto 242t km.

Mam koupenou celou sadu vcetne pumpy od znacky Gates.

Po sundani krytu vrchniho krytu rozvodoveho remene jsem se docela zdesil.

Prikladam fotky pro predstavu. Remen je malinko mimo remenici a drel se o plastovy kryt. Je docela odrbane.

Docela me udivuje jak to ze takle mohl sjet? Nechci tam davat novou sadu, kdyz muze byt problem nekde jinde jeste. Je mozne ze je to pouze jenom tim, ze je remen stary a vytahany? Nebo proste fakt je promlem v nejakem ozubenem kole?

Mate jeste nejaky dobry tip na ulehceni prace? Ci postup ve zkratce? Cemu se vyvarovat?

post-7365-14109639746055_thumb.jpg post-7365-1410963974669_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: Tak urcite to chci vymenit cele jako set, vcetne pumpy atp. Jen se bojim toho, abych tam nedal novy remen a po par KM to nebylo ve stejne poloze.

Proto jsem se radeji optal.

servisman: dobre dekuji, asi udelam nejake fotky. Nebo ci nejaky navod protoze nikde nic tady takoveho neni. Coz je docela skoda si myslim. A ze tech aut tady jezdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servisman: dekuji, tak to je ais hodne podobne, sice je to jen jine KW a jiny rocnik ale snad by to mohlo byt stejne.

Kazdoapdne me udivuje ze orpoti TDi se nemusi stelovat zadny predvstrik atp. Jak to musim delat na koncernovych autech ;)

staré TDi není common rail, takže vstřikovací čerpadlo seřizuješ na předvstřik, u nových TDi,HDi je vysokotlaké čerpadlo, které není vázáno na polohu pístů;)

[upravil dne 6/9/14 12:51 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak hezky. Ten rozvodak byl fakt pred smrti.

Pred chvili pri zaaretovani vackoveho kola a chtel jsem povolit remenici na klice (klic 22) tak se mi to protocilo na rozvodaku dole na klice. Hezky teda...

To je jen znamka spatneho napnuti ci velmi spatneho rozvodoveho remene uz.

Abych se ujistil, tak pri otaceni dole klikou se me to zastavi (opre o ventily nejspis).

Ted hledam kde jsou nejake rysky na nastaveni tech rozvodu.

Stary rozvodak jsem radeji rozrizl. Ted tocim klikou a hledam ze spod na setrvaku neco cim by se to dalo zaaretovat. Jedna vetsi dira na setrvaku je, cca 10mm ale v bloku motoru je tak 5mm dira. Coz se mi zda strasne hodne na to, aby to bylo aretacni ci nastavovaci.

Mozna to je jen kvuli tomu aby se to dalo bloknout a povolit dobre remenice a nestalo se mi to, co se mi stalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody jsou nove na aute konecne.

ALespon jsem nasel pricinu toho, proc byl rozvodovy remen na ke spadnuti.

Napinaci kladka nebyla nasazena uplne na osicku, pouze na kousek a nekto to utahnul, byla vyosena. Je divne ze si toho nikdo nevsiml pri napinani.

Sroub byl docela utahnuty. Rozvody tam dlouho byt nemohly, jelikoz na vodni pumpe byl vyrazeny rok vyroby 2013. Divny, asi chyba pri montazi.

Kazdoapdne vse vycisteno, vymeneno, nasazeno.

Prikladam par fotek pro predstavu :)

Humus co tam byl :(

post-7365-14109639803852_thumb.jpg

post-7365-14109639804441_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
h4wk3y: Urcite nenatirat a nenamacet do niceho to nove tesneni. Neni vubec potreba. Tohle je prezitek z drivejsich dob. 

Spravny otaceni motoru je vzdy po smeru hodinovych rucicek. Tak jak motor bezi normalne sam o sobe. Nikdy ne proti!

A k aretaci klikoveho hridele: jsou dva zpusoby.

1. je ten, ze se sunda starter aby tam byl krasny pristup a pak se da krasne zaretovat ze shora

2. je tak, ze ze spodu vozidla od predu motoru se naohyba tak kulatinka, aby se clovek dostal a zaaretoval. Jde to tezko vysvetlovat. Tvar aretacniho pripravku pripomina pismeno Z. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...