Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přídavná světla ?


Háček

Recommended Posts

mam dotaz ohledně umístění přídavných světel a jejich zapojení + použití

Hledal jsem hledal, když se někde někdo ptal na otazku jestli muže nebo kam ma namontovat tak dostral odpověd, ne nikam je nedavej se.ou mě řidiči co to nezhasnou atd ..Na takou odpoved tu nejsem zvedavý, .... mam v planu je dat na střechu na hagus, jednou za čas se mi stane ře jedu např po lesní cestě a dálkáče nestačej a ja nevidim pořadně kam jedu . Zapojit je chci samostatně přes relé na vypinač (nezávisle na světlometech, prostě jen když budu potřebovat)

mlhovky jsou mi jasný ale o ty mi nejde.

Takže otázky :

1.Můžu je namontovat ? (dočetl jsem se že 1 pár je povolen)

2.Můžu je mít zapojené nezávisle ?

Děkuji předem za odpovědi . :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud budu mít nezávisle zapojený třeba 2 páry světel každý bude mit svuj čudl tak to je OK ? a ještě jedna, na střechu to dat mužu, je nějaká vzdalenost od obrysu nebo je to u ,,pracovních\" světel jedno ?

i tak je to vlastně jedno zatim plánuji jeden pár na vypínač, takže DĚKUJI MOOOOC za normální odpověd :papa

[upravil dne 3/9/14 19:53 od Háček]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eště jeden dotaz, co svítivost, někteří policajti to prej počítaj a dělaj kvuli tomu problemy.... jaka je max svítivost auta ? .. konkretně 405ky , nebo je to nějaký univerzální magické číslo ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U každého dálkového světlometu je u homologační značky vyznačena jeho svítivost (např. 17,5; 37,5; 20 apod.) součet indexů všech současně rozsvícených světlometů nesmí překročit hodnotu 75. Na našem trhu se prodávají světlomety s hodnotou 40. Tyto světlomety nejsou určeny pro běžný provoz na pozemní komunikaci a řidiči se při jejich montáži vystavují postihu ze strany kontrolních orgánů

tady se zkus podívat ještě na vyhlášku: http://www.autoskolalunda.cz/VYHLASKY/vyhlaska341-2002.htm , ale na autě můžeš mít max. 1 přídavný dálky:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ještě sem se ted dočet že pokud jsou zapojený samostatně na vypinač a budu je specifikovat jako ,,pracovní\" tak by neměl být problem na svitivost kouknu :) , ja je pravě chci zapojit na vypinač ne jako dalky ale jako pracovní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak plácnu: pokud to na STK odmontuješ, nic se nebude dít. Stejně jako když to budeš mí namontované, ale kontrolujcícím orgánům řekneš, že jsou to jenom atrapy. Důležité je, nesvítit tím v provozu, pak by to byl jasný průser. Ale mimo veřejné komunikace by se dalo svítit i nehomologovanými světlomety nebo žárovkami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...