Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 607 - problém Vysoká spotreba + dymivosť


majo-607

Recommended Posts

Pozdravujem všetkých pred nedávnom som si kúpil peugeot 607.

Doma mám na dvore diesel rover 75 celkom fajn auto na servis nenáročné.Môj problém bol v tom ,že od prvého auta som mal benzín tak rover skončil v ženiných rukách a ja som si kúpil 2.2 16v benzínovú krásavicu.No zo začiatku to bolo len samé to si načo kupoval to sú kazové autá atď...

No môj problém je ,že my dymí všimol som si to len včera v noci a má strašne veľkú spotrebu t.j. 12.8-12.9.

Keď som auto kúpil bol aj tam je nejaký športový výfuk alebo ako to mám nazvať ale je počuť ,že je aj deravý niekde pri motore...S tým nieje problém kúsok odomňa býva maniak ,ktorý robí a nosí celý život francúzov a za smiešne ceny predáva (CD menič CLARION 20eur :D).

Takže vie my niekto poradiť čo to môže byť...???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oprav najprv ten deravý výfuk. Možno lambda nemá správne údaje, keď k nej dym ani nedoletí...

Pozri na farbu toho dymu - modrý je olej (guferá, krúžky), čierny je bohatá zmes (diagnostika, čidlá), biely by bola voda.

Možno je vyhodený katalizátor.

Spotreba - možno sa zlepší po diagnostike, ale po meste žerie každé auto aj dvojnásobok. Skús po rovine, v oboch smeroch, 90 km/h na tempomat. Spotreba by pri benzíne mala byť asi 7 l. (Pozri do TP alebo do príručky, koľko sa oficiálne uvádza). Alebo diaľkovú jazdu, tiež by mala byť asi 8 l.

[upravil dne 1.9.2014 10:05 od P607Olda]

[upravil dne 1.9.2014 10:06 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám k autu žiadnu knižku...

No myslel som si ,že z benzínom bude menej starostí ako z dieslom...

No ale čítal som teraz +/- a jeden veľký mínus je ,že tam odchádzajú lambda sondy a potom je väčšia spotreba...

A ešte som zabudol keď mu poriadne stupím tak sa rozochveje celé auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...