Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kabinový filtr


skuci

Recommended Posts

čauves, dotaz... chtěl sem se mrknout v jakym stavu je kabinový filtr...

v manuálu nebylo umístění uvedeno a tak jsem zaklekl a hledal u spolujezdce v dolní části nohou, a až na schránku, kterou jsem viděl zespodu jsem ho nikde nenašel...

nevíte kde dál hledat? :D napadlo mě stejně jako u 407 koukat ze strany řidiče od plynového pedálu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

je nad nohami sofera nie spolujazdca....velmi zle sa vybera (aj vklada) pretoze sa musi zohnut pri vyberani takmer do praveho uhla (zavadzaju pedale a volantova tyc) a vsetok bordel ti vypadne na koberec....

Tu je manual montaze:

http://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HBUt94Yk.pdf

Ja tento MANN filter tiez pouzivam a som s nim spokojny...

[Edited on 1.9.2014 09:34 by PeugeotHDi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jsem ještě pro jistotu našel faktury z autorizovaných servisů, kde jsem byl abych se přesvědčil... no jak bych to jednoduše řekl...

2 návštěvy autorizovaného servisu, naúčtovány všechny úkoly... výměna oleje, olejového filtru, vzduchového apod...

Když jsem loni byl ve Klech na výměnu oleje, tak naftový filtr ještě origo... dobrý... No když jsem otevřel krytku a do 1/4 té nádobky byl všemožný bordel, který jsem nejdříve vysál vysavačem a následně vyndal filtr, tak mi došlo, že tenhle filtr tam nebude 1,5 roku, ale tipoval bych to na dobu možná ještě z výroby :-/

post-40711-14109639677063_thumb.jpg

post-40711-14109639677493_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no stejná verbeš :D ale kupodivu ani nesmrděl nic...

ještě mě teď napadlo... někde jsem kdysi četl, že někdo k tomu kabinovému filtru dává třeba i voňavý stromeček, aby to hezky vonělo v tom autě, běžně používám stromeček s jarní vůní, nevoní moc výrazně ale pěkně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skuci. to si děláš srandu s takovým to kabinovým (pylovým) filtrem:blicismajlik? Věřím, že ano. Protože to je opravdu s prominutím ,,humus\" ! A pak dejte auto na garanční prohlídku! Jsou to zloději a podvodníci:grr:bacha! Bohužel, já nebudu mít to štěstí v životě, abych měl úplně nové auto (Peugeot), ale pokud by se už taková životně osudová věc stala, tak bych chtěl vše ukázat, co měnili. Ať jsou to filtry + doplnění kapalin a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Takhle zasraný kabinový filtr jsem měl po 3/4 roce provozu. Záleží kde člověk jezdí ,když v ulici zateplovali tak jsem každý měsíc vyklepával z filtru kuličky polystyrenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

jinak teda postřehy a problémy při výměně...

no dalo by se říct, že návod byl naprosto famozní, díky ti PeugeotHDI ;)

problém a to aby se všechen bordel nevysypal všude kolem tak jsem hned po otevření použil vysavač, tím jsem odstranil první problém, druhý byl právě s již zmíněnou tyčí řízení, vyndat ho šlo použitím trochu síly vcelku v pohodě, ale nandat ho zpátky bylo trošku problematické a také to chce trošku cviku, ale celkově se vším všudy jsem se do hodinky práce vešel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

narazil jsem na zádrhel při pokusu o výměnu filtru. Když jsem se probojoval až k tý budce s filtrem, tak jsem zjistil, že někdo ulomil pojistnou páčku (nebo jak ten kousek trčícího plastu nazvat) a nepovedlo se mi budku otevřít. To víčko je do toho jen vsazený, nebo je tam i pojistný zobáček, západka, nebo něco co se právě tou plastovou blbinou má odjistit? Potřebuju se tam dostat už proto abych vydezinfikoval výparník, bo v tom autě to smrdí neskutečně. Čili - co s tym?

IMG_20180824_083222.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrubá síla! Vždycky se u toho strašně navztekám, když to měním. Je to tam jen nacvaknuté, ale drží to fest. Takže prostě pořádně zabrat. Většinou se mi to podaří "odloupnout", když strčím prsty zespodu a táhnu :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...