Jump to content
  • Current Donation Goals

Propejení 2 počítačů pomocí USB BlueTooth

Fusion

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych propojit 2 počítače, v obou bude USB BT, v tom bych problém neviděl.

Zajímá mě jestli je možný sdílet ADSLko, tak aby jel internet na tom druhým.

To ADSL co mám totíž nefunguje jako klasickej modem (není ve složce Nastavení - Modemy) takže nejsem si jistej jak to udělat.

Pak potřebuju sdílet soubory a tiskárnu ale to by asi taky neměl být problém.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Původně zaslal: Fusion

Zdravím,

potřeboval bych propojit 2 počítače, v obou bude USB BT, v tom bych problém neviděl.

Zajímá mě jestli je možný sdílet ADSLko, tak aby jel internet na tom druhým.

To ADSL co mám totíž nefunguje jako klasickej modem (není ve složce Nastavení - Modemy) takže nejsem si jistej jak to udělat.

Pak potřebuju sdílet soubory a tiskárnu ale to by asi taky neměl být problém.

Máte s tím někdo zkušenosti?

No ty seš ale hlava. BT bych viděl maximálně jako nouzovku.

Funguje tam Virtuální BT sí?ový adaptér. Oba počítače musíš spárovat, pak povolit funkcí ethernet na BT a nastavit pevné adresy ve stejném rozsahu. Ten počítač co není připojený na net, bude mít IP toho co je připojený nastavanou jako bránu a DNS.

Je to peklo s velkou latencí a blbou propustností.

Předpokládám, že máš ADSL modem připojený na sí?ovou kartu jednoho z počítačů, tak tam musíš dát sdílení u sí?ového připojení. V takovém případě se IP nastaví sama na 192.168.0.1 a u toho druhého jí nastavíš na dvojku.

Daleko lepší řešení je pořídit třeba ASUS 500g a bezdrátovou sí?ovku.

Původně zaslal: vector

No ty seš ale hlava.

Předpokládám, že máš ADSL modem připojený na sí?ovou kartu jednoho z počítačů, tak tam musíš dát sdílení u sí?ového připojení. V takovém případě se IP nastaví sama na 192.168.0.1 a u toho druhého jí nastavíš na dvojku.

Daleko lepší řešení je pořídit třeba ASUS 500g a bezdrátovou sí?ovku.

Ta Tvá hlava taky není nej :D :D :D

Pokud má ADSL modem s Ethernet portem, proč by kupoval AP a WiFi klienta, když může koupit jeden router s NATem a sí? natahat UTP? Alespoň by si doma nezvyšoval elektromagnetický smog!

Vectorovo reseni mi teda prijde lepsi. Pocitace chtel spojit bezdratove, takze se mu asi nechce tahat kabely. Ja bych je taky netahal a ten Asus mu resi uplne vsechno vcetne firewally a dalsich veci. Na elektromagnetickej smog mam kytky, ty sezerou vsechno :mrk