Jump to content

Jaký rychlý hatch?

Frozz
 Share

Recommended Posts

Ahoj.

Do čeho byste šli? Čemu se naopak vyhnout? Prosím o rozumné komentáře (nejlépe s předchozí osobní zkušeností) bez spamu, o výkřiky do tmy nestojím, děkuji.

Všechno jsou to auta v rozmezí 400-500.000Kč, kupovat budu chtít za rok, takže ceny by měly ještě o něco spadnout. Nebudou to funglovky s 0km, ale chci něco s max 15.000km, takže stále nové nezajeté auto.

Jde mi o svižnou, sportovní jízdu, rychlé bezpečné předjíždění a v případě nákladu + přítelkyně a pes, aby auto jelo stále svižně.

Jezdit budu nejčastěji sám, nebo jen se spolujezdcem.

Dále mi jde o spotřebu při klidné jízdě (80% město, 20% mimo) - kolem těch 7-8,5l/100.

O velikost zavazadlového prostoru mi nejde

Všechno jsou to nejnovější modely.

Tučně jsem zvýraznil žhavější kandidáty z mého laického srovnání.

AKTUALIZACE:

VW Shirocco 1.4 TSI 160k

Seat leon FR 1.8TSI 180k

Peugeot 208 GTI 1.6 200k

Peugeot RCZ 1.6 200k

Ford fiesta ST EcoBoost 1.6 182k

:papa

[upravil dne 3/9/14 00:22 od Frozz]

Guest Džůny

Scirocco je nekonečná německá nuda, Golf s upravenou karoserií. Nikdo snad nedělá nudnější auta, než VW… zvenčí i zevnitř. \"Indesit\" dizajn.

Se Seatem zkušenosti nemám, ale slyšel jsem na něj chválu.

308 mi moc rychlá nepřipadá, a bál bych se spolehlivosti.

Kupovat Kiu, pro to snad není jediný důvod.

BRZ je koncepčně trochu mimo, ne?

Jestli je 208 malá, tak Fiesta bude snad ještě menší (šířka, rozvor).

Astra váží okolo 1450 kg, podle toho co jsem slyšel působí fakt těžce a zabíjí to výkon motoru. Nejel jsem s tím, takže nevím co je na tom pravda.

Jak psal oddie, šel bych po Focusu. Když není na RS, tak ST.

Nebo lehce jetý Megane RS.

Astra je o 100 kg tezsi nez moje 406 :D

hele na spotreby nekoukej, to nebude realny, jak tomu slapnes, tak to bude cucat jako krava, kor ty motory typu 1,4 dopovany turbem......

Pet.R - RCZ bych bral hned, ale prodávají se až okolo 550.000Kč a výš...bohužel mimo rozpočet :(:(:(.

Scratch - jasně, že když tomu budu šlapat (a občas opravdu budu), tak to bude papat třeba 12/15 a víc litrů. Mě šlo ale o spotřebu při klidné jízdě.

Džůny

- i já slyším na seata chválu, příští týden si jdu vyzkoušet u známého nejnovější Cupru.

- 308 má krouťák 240Nm a 8s zrychlení, což mi nepřipadá špatné, i když z těchto aut je asi nejpomalejší (ale oproti mé 75k s 120Nm furt střela :D). Co se týče spolehlivosti, slyšel jsem špatná slova na THP :( - je to opravdu tak i u nového auta?

- jo, BRZ je mimo máš pravdu :)

- ta Astra se mi taky zdá těžkopádná a ne tak sportovní

- o Megane RS jsem uvažoval, ale furt je to prostě <-> na kapotě a já mám proti renckům nějakou averzi :myslim

[upravil dne 31/8/14 14:57 od Frozz]

Guest Džůny

Mně osobně je nejvíc sympatické to BRZ. :D Ale bojím se, že by to s přítelkyní, psem a případnýma báglama asi nebylo úplně ono (motor je tuším přímovstřiková atmosféra – boxer s proměnným časováním ventilů, pojede to, ale těžko říct jak, když bude naložené).

Averzi k Renaultu docela chápu. Já osobně bych nepřekousl ty jejich interiéry. Je divné podle toho vybírat auto, ale 100% času během jízdy v tom musíte sedět a dívat se na to, žejo. :D

Jak jsou na tom novější THP to nevím, ale ty staré, to byla katastrofa. Dost je o tom i tady na fóru, dokonce je i potom stáhli z nabídky u 508. Jak říkám, bál bych se toho… a nejen toho motoru, ale i 308 celkově, protože je to (zatím) neprověřené auto a neví se, jaké bolesti má / bude mít.

Jak říkám, Focus ST / Seat, na posledním místě Astra s tím, že se smíříš s její decentní nadváhou. :D

D9ky za názory, rád si poslechnu další.

Petr - je zajímavé, jak mi tu na peugeot klubu nedoporučujete 308 :D, pročtu si stará témata ohledně THP.

Ano, většinou to bude já+přítelkyně nebo ještě +středně velký pes, to by do BRZ asi nebylo úplně ono, takže v podstatě hledám něco svižného, pěkného, se sportovním vzhledem, ale přitom stále z hlediska možností \"praktického\". Většinou s sebou stejně taháme bágl či dva, nic velkého.

VW Shirocco 1.4 TSI 160k - designově nejhezčí, velký favorit

Někomu se líbí, někomu ne, ale faktem je, že to moc dobrý auto neni.

A všechny TSI jsou sice zajímavý, ale minimálně do 1.8 nebrat vůbec.

Mají taky dost konstrukčních vad a dobrá bude snad až nová řada, jenže jde do výroby letos, takžě si nemylsím, že se tě bude týkat.

Seat leon FR 1.4 TSI 140k / 1.8TSI 180k - velký favorit, výborná spotřeba u 1.4 (Cupra je moc drahá)

1.8 možná, ale nějak bych z toho odvázaný nebyl.

Proč ně třeba Golf, v nový verzi má 4x4 DSGčko a jezdí to neuvěřitelně, asi je na tebe moc obyčejnej.. teda vypadá jako golf no.

Peugeot 308 1.6 THP 156k - taky hezké, ne moc sportovní design

Mě příde 308GTi sportovní až dost, ale zase to je už rok 2014 , jinak je to normální auto no.

Jezdí to klidně a dost rychle. HotHatch to tedy není, nevím proč ho tu máš.

Je to normální auto s podovozkem úměrně rychlym k motoru, který je solidní.

KIA Ceed (Pro-Ceed) 1.6 T-GDI 204k - bojím se KII, ale ne silnicích to bude rarita

Rarita to bude, ale tím to tak trochu končí. Sice to už vevnitř nesmrdí a vůbec pocitově už to je opravdový auto, ale to asi není důvod si ho koupit.

Subaru BRZ 2.0i 200k - trochu nad rozpočet, jinak favorit

BRZ , nebo Toyota to je skoro jedno.

Nuda s ním rozhodně není, trochu mě zaráží, že porovnáváš neporovnatelné, ta auta jsou naprosto jiná a asi by sis měl nejdřív ujasnit jízdní styl a co od otho chceš za zážitek, protože pak by si nepsal takovýhle výběr ale měl jen pár kousků k výběru.

Nemsí ti u BRZ vadit, že tě na rovince smete kdejakej smeták s 10 let starym pekáčem.

V podobném směru bych uvažoval o Nisanu 350Z, kde se můžeš dopracovat k opravdu brutálním kouskům za rozumný peníze. Ale nevím jak řídíš, aby si nebyl rozladěnej.

Peugeot 208 GTI 1.6 200k - zřejmě moc malinká motokára

Pravda je ale taková, že to auto je neuvěřitelně rychlý. Můžeš s tím jezdit uplně v klidu tak rychle, že většina ostatních už by to dávno nedávala.

Možná pro někoho trohcu problém, že pokud chceš jet na hraně a dostáva auto do smyku a užívat si prostě jízdu na hraně, tak v tomhle autě to jde až při moc vysoký rychlosti na to, aby to bylo pro většinu lidí bezpečný a aby se to dalo využít na normální silnici.

Jeslti to potřebuješ k životu, tak s ním bude v tomhle směru dost nuda.

Ford fiesta ST EcoBoost 1.6 182k - dobrá cena

Fiesta už jen to slovo ve mě budí odpor a po zádech ni přeběhne mráz.

Zatracený poskakovadlo v kerym je hluk a neustále sem se bál, že mě někde nechá.

Opel Astra GTC 1.6 turbo 180k - ne moc sportovní design

Když ti stačí kopanec do zad od turba a občas si pokecat v servisu, jak to táhne, tak můžeš líbovat auto.

Celé to na mě působí dojmem, že si splácal pár malejch aut s výkonem nad 150 koní a tím to skončilo.

Zřejmě bude nejdřív nutné ujasnit si priority ohledně jízdních vlastností a užitných vlastností.

Sice píšeš, že kufr sem a kufr tam, ale jestli s tím pojedeš pár stovek v kuse a budeš jezdit každý den a nechceš se po tom hodiu vzpamatovávat to už je jiná pohádka a nezáleží na tom, jek to má velký kufr.

Golf 4x4 DSG? Zapomněl jsem se zmínit, že v žádném případě nechci automat, navíc jestli myslíš ten 3.2L, tak to živit nebudu :).

Já nepsal o 308Gti, který má jít teprve do výroby, ale o 308 nejsilnější aktuální verzi. Gti vypadá úžasně a hned bych ho bral, jenže nevím, kdy se má začít výrábět (?).

308 THP ale budu muset vypustit právě kvůli problémům s motorem (dík Koblih za upřesnění). Jinak já nepsal, že chci hothatch, proto jsem ho tu zahrnul, protože ten výkon se pohybuje v tom rozmezí, který bych si zhruba představoval.

Ta KIA designově nevypadá špatně, v Autosalonu ji dost vychválili a v Topgearu docela též.

Máš pravdu, s BRZ a GT86 jsem přestřelil.

Nisan 350Z bych neuživil, moc to papá, to je jako kdybych si chtěl koupit Hyundai Genesis, ta samá pohádka....měl bych na to, ale nechci :).

Dík za názor k tomu Fordovi ST a Oplu GTC.

Budu jezdit v podstatě každý den, občas výlety po dálnici a mimo město cca do 100km. Nejčastěji sedím v autě zhruba 15-40minut v kuse, nic dlouhého tedy. Nějaké x hodinové výlety se nekonají a zřejmě konat moc nebudou.

Děkuju ;)

[upravil dne 31/8/14 19:22 od Frozz]

\"Zapomněl jsem se zmínit, že v žádném případě nechci automat, navíc jestli myslíš ten 3.2L, tak to živit nebudu :).\"

Myslím nový 4 válec 2.0 ve variantách R, GTI Performance a GTI, který se dá pořídit teď nový od 600 000,-

Otázka co bude za rok.

Jinak V6 je samozřejmě krásná věc, ale hladová tak tu sem nezmiňoval.

Automat ve sportovním autě je dost rozsáhlé téma a pokud má fungovat, mělo by to být právě něco jako je DSG. I zapřisáhlý odpůrce automatů to po svezení touží zamontovat do všeho co vidí.

\"Já nepsal o 308Gti, který má jít teprve do výroby, ale o 308 nejsilnější aktuální verzi. Gti vypadá úžasně a hned bych ho bral, jenže nevím, kdy se má začít výrábět (?).\"

Ještě letos, ale vzhledem k očekávané cenovce to do roka na tvou částku nepůjde.

\"308 THP ale budu muset vypustit právě kvůli problémům s motorem (dík Koblih za upřesnění). Jinak já nepsal, že chci hothatch, proto jsem ho tu zahrnul, protože ten výkon se pohybuje v tom rozmezí, který bych si zhruba představoval.\"

Nojo spolehlivost je potřeba řešit zejména u všeho co už se neřeší v záruce. Já už taky nechci nic co nemá alespoň 130PS s nějakým solidním průběhem.

\"Ta KIA designově nevypadá špatně, v Autosalonu ji dost vychválili a v Topgearu docela též.\"

On jí chválí kdekdo, ale vždycky se to oběvuje v jedné větě, nebo souvětí, že za ty peníze. Věřím tomu, že kdo si jí koupí novou, nečeká zázrak a po 3 letech prodá, bude naprosto spokojený.

\"Máš pravdu, s BRZ a GT86 jsem přestřelil.

Nisan 350Z bych neuživil, moc to papá, to je jako kdybych si chtěl koupit Hyundai Genesis, ta samá pohádka....měl bych na to, ale nechci :).\"

No Nisan papá, ale zase je na výběr dost motorizací a někteér nepapají tolik. No a i kdyby, tak koupíš přes 300 koní za necelejch 400 tisíc a než propálíš 100tisíc na palivu tak se svezeš až ti to bude nepříjemný.

Genesis je takovej samostatnej druh auta, to se musí člověk asi svézt.

\"Dík za názor k tomu Fordovi ST a Oplu GTC.\"

No mám asi vrozenej odpor k Fordu, i když Focus ST je prostě dobrý auto.

Ta Fiesta abych ji jenom nehanil, tak ST je už auto. Je to rychlý máš v tom pocit, že jedeš fakt palbu nicméně je to fakt pořád Fiesta, tvrdá malá a nic to nevydrží.

\"Budu jezdit v podstatě každý den, občas výlety po dálnici a mimo město cca do 100km. Nejčastěji sedím v autě zhruba 15-40minut v kuse, nic dlouhého tedy. Nějaké x hodinové výlety se nekonají a zřejmě konat moc nebudou.\"

Děkuju ;)

Takže ten výkon má být především na předjíždění a nějaký občasný FunFactor ? Já zvolik jako FunFactor v jednom případě V6 a v druhém sundavací střechu. Asi sem se trochu uklidnil.

Ono 2.0 HDi může mít v pohodě 160koní v seii a ještě se do něčeho menšího i montuje. Jinak v malejch Pažoutech už moc dobrých motorů není. Pro mě by v tom seznamu bylo RCZ a za 500 se koupit dá.

[upravil dne 31/8/14 19:22 od Frozz][/rquote]

Já ikdyž jsem původně plánoval výměnu auta později, řeším podobnou situaci už teď, ale rozpočet mám cca kolem 3OOtis, a už jsem pevně rozhodnutý pro Focus ST. Váhal jsem ještě mezi Mazdou 3 MPS, ale ten Ford mi přijde dravější a hlavně má spolehlivý motor. Navíc jízda v něm mi více vyhovovala.