Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Silně tuhnoucí řazení

george

Recommended Posts

Zdravím všechny, už asi měsíc řeším problém s převodovkou. Yačalo se to projevovat v Alpských kopcích, při delší jízdě do kopce začlo řazení tuhnout že jsem musel použít dost síly na přeřazení, ale řadilo to.Pozdějc se to začalo projevovat v pražských kolonách postupně tak silně že se mi stalo,že jsem rychlost ani nevytáhnul :bojim

Tak jsem vyměnil olej v převodovce (za Total BV 75W80W).Řazení se změnilo jako bych vyměnil převodovku, normálně můžu řadit jedním prstem :o, prostě nádhera, až do tý doby než se motor prohřeje opět v kolonách, řazení stále pěkně ztuhne.Sice ne jako před výměnou oleje, ale pořád je na to potřeba pořádná síla.

Pak stačí na 5-10min zastavit, nebo se normálně rozjet a vše je zase úplně v pohodě

Nemáte někdo nějaký nápad co se tam může dít při zahřátí, já nemůže najít ani žádné manuály,které by zobrazovaly nebo popisovaly převodovku.:myslim

Dík moc

No prostříknutí WD je na prd. Čep převodní páky je čep, kterej je na nápravnici, a kolem něj se otáčí převodní páka tvaru L - v té páce je klec s gumovou koulí, z jedné strany vede táhlo od řadící páky, z druhé táhla k převodovce. Tohle je potřeba rozebrat, vyčistit, složit - příp. zabrousit, pokud se to po dotažení zakousne. Zkus nejprv ten šroub čepu povolit, tak o dvě otočení šroubu, aby byl volně, a pak řadit - jestli to zůstane stejné, není to tím. Jinak, když to ztuhne, a vypneš motor, jde pohybovat pákou stále stejně ztuha nebo to okamžitě po vypnutí jde lehce?

Né, musím opravdu chvíli stát, s vypnutým motorem cca 5-10min a zlepší se to po takových 20 min.už je všechno v pohodě, neb když se rozjedu z kolony tak po pár kilometrech taky.Fakt si myslím že se něco asi ohřeje tak,že se to zadírá.zkusím se podívat na ten čep, na ten jsem fakt ještě nekoukal.Dík.

Schválně ho nejprv jen povol, rozdíl bys měl pocítit hned. Šroub je shora, hlava myslím 17, a je krytá takovým hliníkovým kloboučkem, ten musíš sundat (je tam jen naražený). Pokud je to tím, při skládání to pak pořádně namaž tukem, a dej trochu i pod ten klobouček, kvůli tomu tam je.