Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 3008 HDI 2,0 - Hybrid (Vypínanie a zapínanie naftového motoru)


Sir_Toudy

Recommended Posts

Má niekto skúsenosti s 3008 Hybrid? Mne sa stáva niekedy, že sa mi auto nechce prepínať do čisto elektrického Režimu.

Pri štartovaní v normálnom stave mi má napísať na displeji Hybrid Systém aktívny a motor sa nemá naštartovať. Pohýňam sa a cúvam len na elektrickom pohone.

Keď je dobrý stav batérii a nemám zapnutú klímu a stojím na mieste, alebo cúvam, tak motor nemá dôvod naštartovať. Avšak mne niekedy hneď pri otočení kľúčika auto hneď naštartuje a ani sa nedá prepnúť ZERO Režim :-( Auto sa správa ako obyčajné dizlové avšak elektrický motor sa používa..

[upravil dne 31/8/14 12:26 od Sir_Toudy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UŽ som asi našiel chybu.. :-) Respektívne čo som mal prepnuté.... Pri ľavom kolene sú tlačítka kde sa zapínajú rôzne funkcie na aute a keď som poprepínal Tlačítko ECO, tak sa mi začal motor vypínať ako má pri hybridoch :-) Plno funkcii má to auto a stále na niečo nové prídem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

A ešte som našiel jeden dôvod prečo sa auto nevipína čisto na elektro režim. Keď mi začne svietiť rezerva v nádrži, tak auto stále je naštartované a nevipína. Asi je to nejaká ochrana aby som sa ďalej nevybral ďalej na prázdnej nádrže a aby som sa nespoliehal na dojazd na batérii (normál len 2 km). :-)

Po natankovaní plnej nádrže a prejdený zopár km, respektívne po nabitý trakčnej batérii na full, tak sa auto začalo prepínať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...