Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Investice- práce


petr8

Recommended Posts

Zdravím pánové :)

Nevíte někdo náhodou jaká je práce burzovního makléře ? Nebo bankovního poradce ? Mám vystudovanou obchodní akademii a docela mě láká zkusit tohle odvětví :)

Díky za případné rady nebo komentáře ! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem byl na ÚP v pozici \"nezaměstnaný\", byl jsem několikrát do tohoto oboru lákán (a po konzultaci s přáteli + vlastním pocitem jsem do toho nešel). Nemám tedy osobní zkušenost, ale tuto práci vidím v podobném světle jako pozice pojišťovací, energetický či realitní makléř nebo podomní obchodník s čímkoliv

[upravil dne 29/8/2014 12:56 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky zvažuju, že bych změnil práci, už si připadám nějaký vyhořelý.

Představa o nové práci je:

- práce tak na dvě hodinky denně, možná tři, kdyby nebylo zbytí. Alternativně práce na 8 hod denně, ale jen přes zimu, od půlky jara do půlky podzimu volno (takže zůstane počet odpracovaných hodin zachován).

- čistý příjem stačí tak těch 50 tis Kč měsíčně. Samozřejmě průměrných, v případě té práce jen přes zimu, prostě aby to za rok dalo, dobře, ať nežeru, přes 500 tis čistého.

- samozřejmě to nesmí být nic zdraví škodlivého, nezákonného apod :)

Někdo nějaké tipy? :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti obchodníci s teplou vodou mi taky lezou krkem. Poradce nebo makléř má vlastně za úkol nějak vylákat peníze od ostatních...

Ještě bych dodal, že čím míň \"košer\" způsob, tím líp (= základním úkolem je \"ojebat\" co nejvíc lidí, čím víc \"na hraně\" cestu zvolíš, tím líp se budeš krátkodobě mít).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

petr8, nedělej to. Mám zkušenosti, naivně jsem si myslel, že budu řešit investování s lidmi, kteří ví co dělají, kteří to dělat chtějí a mají o to zájem. Bohužel, v praxi je to otravování lidí a tahání peněz přes telefon. Po týdnu jsem se na to vykašlal a šel pracovat rukama, protože všechny ideály padly a vyloženě se mi to hnusilo. Navíc, teď už mi celý ten \"svět\" připadá zvrácený, spekulanti si hrají s virtuálními penězi a vydělávají miliardy na věřících investorech, protože někdo ty jejich BMW a jachty zaplatit musí. :roll

[upravil dne 29/8/14 13:21 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky zvažuju, že bych změnil práci, už si připadám nějaký vyhořelý.

Představa o nové práci je:

- práce tak na dvě hodinky denně, možná tři, kdyby nebylo zbytí. Alternativně práce na 8 hod denně, ale jen přes zimu, od půlky jara do půlky podzimu volno (takže zůstane počet odpracovaných hodin zachován).

- čistý příjem stačí tak těch 50 tis Kč měsíčně. Samozřejmě průměrných, v případě té práce jen přes zimu, prostě aby to za rok dalo, dobře, ať nežeru, přes 500 tis čistého.

- samozřejmě to nesmí být nic zdraví škodlivého, nezákonného apod :)

Někdo nějaké tipy? :aut

Pres zimu 8 hodin denne? A kdy budes lyzovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69: a jáka je nutná kvalifikace. Já teda nastupuji v pondělí do nové práce, takže mě se to asi netýká, ale v okolí mám nějaké lidi co shánějí práci a Ostrava je od nás kousek.

petr8: To je celkem dobrý první příspěvek :) Já mám krátkou zkušenost a pokud bys nedělal investice v opravdu vrcholové úrovni, tak je to podle mě hloupost. Na druhou stranu nesdílím až tak velkou kritiku makléřů a prodejců pojištění. Někdo to prodávat musí a je to jen o tom, jak se to dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...