Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba 1.6 VTi x 1.6 THP


tukator

Recommended Posts

Teraz som bol Piešťany- Olomouc a späť, dve osoby a vyšla 6,2l.

Predtým Piešťany- Frydek-Místek a späť, štyri osoby a vyšla 6,6l.

Ono je to veľmi individuálne, záleží ako šlapeš na plyn a na akú vzdialenosť ideš a či po dialnici 130, alebo po okreskách 90km/h.

Napr. dcera má rok vodičák a stále chodí opatrne a max 80km/hod. A tej vychádza spotreba okolo 5,5l. Ja zase tomu radšej stupim na krk a hneď mám vyše 7 l :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se k sedmi litrům na nádrž párkrát podíval, ale pod jsem za těch 70tkm nešel ani jednou. Možná kdybych nebydlel v Brně, tak by se podařilo, ale třeba do práce jezdím 6km se spotřebou minimálně 8l/100km. Dálky se dají kolem 7l jezdit, když se člověk snaží a jede dost klidně, dá se i lehce pod 6. Ale pod těch 6 už to začíná být fakt problém, pak stačí jedno větší zrychlení a je to v... :D

Pokud jezdíš klidně, měl by teoreticky ten turbo benzín brát o něco míň - na rozdíl od atmosféry má turbomotor zanedbatelné čerpací ztráty (čerpání vzduchu do motoru zajišťuje turbo, takže ji nemusí odvést motor sáním) a díky přímému vstřiku lepší termodynamickou účinnost. No ale zas víc koníků víc papá, takže když na to budeš šlapat, vezme si víc THP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No THPčko si aj viac pýta šlapnuť na plyn :D Je to určite žihadlo oproti atmosfere...

Mne sa o dosť znížila spotreba, keď som menil zadné platničky. Keď som mal zdvihnutý zadok auta tak sa mi dosť ťažko otáčali obe kolesá. S rukami som ledva otáčal kolesom. Platničky boli na tých vodiacich plieškoch tak zažraté hrdzou, že sa vôbec nevracali. Vtedy som maval pravidelne spotrebu okolo 7,5l a viac . Vymenil som, opucoval a teraz je to ovela lepšie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.6 VTi (pravidelná údržba, 90t km, 17\" kola), v poslední době tankuju výhradně Agipku 95, bo mi přijde, že ten motor jede a hlavně běží potichu, ale možná je to jen pocit, takže hodnoty za léto s puštěnou klimoškou :

Průměr - 7l (60% město, 30% mimo, 10%dálnice)

Mimo město (když se snažím) - 5,5l

Mimo město (normálně) - 6l

Dálnice (průměr 125km/h) - 6,5l

Město asi 7,5l, ale ráno nastartim jedu 5km a vypnu a odpoledne popojíždím.

Nejmenší udržitelná spotřeba (tempomat, rovina, čtyřka, 55km/h) - 3,5l

Největší spotřeba - dálnice, kopec, 4.stupeň ... hodnotu nevím, ale z nádrže se ozývá zvuk, jako když vytáhnu špunt z napuštěné vany. :)

[upravil dne 29/8/14 04:42 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj já minulý týden Trenčín a výlety po okolí cca 400 km ve dvou 6,8 podle PP S 1,6 THP

jinak teď mám najeto na plnou nádrž 670 km a ještě tam trocha je. Bral jsem poprvé u Makra 95+

Běžně jezdím okolo 8l ale to je takové to poskakování.

Jízdní styl je předvídvý, umírněný, ale ne důchodce. Pokud je to potřeba tak rád využije plného výkonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VTi 120k na 8k km 6,2 podle počítače, 6,3 podle nádrží. Kombinace město, dálnice i okresky, ale pouze jaro, léto a kousek podzimu. Spotřebu jsem přestal řešit i cenu PHM (je-li rozdíl do 1 kč/litr), stejně dám nejvíc za poplatky, pojištění a tak (roční nájezd do 15 k km).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...