Jump to content

LPG pro 2,0 16V RFN

oddie
 Share

Recommended Posts

Já mám tenhle motor na 807 předělaný na plyn shodou okolností zrovna měsíc.

Systém je HL propan MAGIC G4, vstřikovače italské OMVL. Dělali mi to v LPG CENTRUM v Lipníku nad Bečvou a cena byla rovných 20tis (vč plnění vedle otvoru na benzín a obalu na rezervu).

Přimazávání ventilů jsem si dělat nenechal, protože tenhle motor má jistou spotřebu oleje (u mně odvětráváním klikovky) takže o přimazávání je postaráno od výroby :aut .

Auto jede stejně jako na benzín, na plyn se přepíná velmi rychle. Případné manuální přepnuí LPG/BA a opačně úplně bez škubání. Spotřebu benzínu jsem měl (pravidelně měřenou) 9,5 l/100km, spotřeba plynu (ovšem jen za dvě nádrže) 12l/100km - o kousek více než jsem čekal, ale možná si to ještě sedne.

Známý měl tentýž systém na 206 cabrio (taky 2,0 RFN) a během dvou let než auto vyměnil za větší prostě jen tankoval plyn a nic nemusel řešit.

Mám system Stag 300+ a vstřikovače Valtek (prý levné na případný repas).

Na LPG mám najeto za tři roky více než 70000km bez jakýchkoli problémů a repasů. Vše původní. Naprostá spokojenost.

Přimazávání ventilů jsem si nechal dodělat jen pro vlastní klid, protože jezdím docela často po dálnici, a tam má motor vysoké otáčky. Jinak tento motor přimazávání nepotřebuje, jak píše Prouza, žere olej, a tak se maže;).

Svíčky mám takové, které doporučuje Peugeot. Speciální pro LPG se neosvědčily, kvůli horším ranním startům na benzín.

Filtr plynné fáze měním po 10000km(100kč).

Po montáži LPG jsem měl spotřebu 12l plynu, řekli mi, že je to tak vždy, a že to klesne. Kleslo na průměrných 9.5l LPG ale většinou jezdím město a okolí.

Dálky jezdím kolem 7.5 - 8.5l LPG.

Jel jsem i se spotřebou 5.4l benzínu, ale člověk musí jet max. 90km/h.

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...