Jump to content

Demontáž zadních sedaček 406 Coupé ?

setchi
 Share

Recommended Posts

Dobrý den,

mám Peugeot 406 Coupé 2.0 16V pořízené relativně nedávno. Z důvodu poničeného plata v kufru bych toto rád vyměnil. Narážím však na problémy při jeho odstraňování. Plato je chytlé pod zadními sedačkami a mě se nedaří je odmontovat případně nějak jinak sundat. Poradí mi někdo?

Předem se omlouvám, ptám se možná blbě, faktem je, že do aut moc nevidím. Toto je první auto, za které mám odpovědnost. Dosud jsem řídil pouze referentská.

Děkuji mnohokrát.

u opěrek máš caplík,který zmáčkneš.Pokud to nepujde,musíš vlést do kufru a odjistíš pojistku na sedačce.

To jsem zkoušel. To však bohužel hýbe jenom s opěradly :(. Zkoušel jsem i odšroubovat chycení opěradel (2x2 šrouby po stranách). Dál jsem se však nedostal. Plato je strčené až pod sedáky. Předpokládám, že teda budu muset sundat i je.

Ale děkuji za radu.. Nevíte přeci jen, co dál?

No to je divný,to by mělo jít! Plato nervy,za sedačkou drží na dvou špuntech.Ty vytáhneš a plato vytahuješ směrem k sobě.

Zkus vlést do kufru a jak máš sedačky ,tak na každé straně je pohyblivý cuplík,tak ho dej do jiné polohy a uvidíš,že ta sedačka půjde dolů.;)

[upravil dne 27/8/14 20:18 od 222johny222]

No to je divný,to by mělo jít! Plato nervy,za sedačkou drží na dvou špuntech.Ty vytáhneš a plato vytahuješ směrem k sobě.

Zkus vlést do kufru a jak máš sedačky ,tak na každé straně je pohyblivý cuplík,tak ho dej do jiné polohy a uvidíš,že ta sedačka půjde dolů.;)

[upravil dne 27/8/14 20:18 od 222johny222]

No rvát to rozhodně nehodlám. Myslel jsem si, že sundám opěradla, sundám sedáky, pak vyměním plato, všechno zpátky nasadím a bude to cajk. Bohužel selhávám už na prvním kroku :D.

Když pošteluju ty cuplíky na zadní straně opěradel, tak mi to jde pouze sklopit. Což můj problém neřeší:(. Nebo aspoň nevím...

[upravil dne 27/8/14 19:21 od setchi]

Takže sedačky máš sklopené.:DJá myslel,že máš problém ze sedačkami.Zkus to plato jako nadzvednout a tahat k sobě.

No ono je to plato jako by až pod tím spodním dílem sedaček. Nevím, i kdyby se mi to nakrásně podařilo vydělat, nevím, jak bych tam dal tu novou:(. Je to strčené a nějak chycené mezi dnem a spodním dílem sedaček. A s tím nemůžu hnout...

Ale zkusím si s tím ještě zítra pohrát.

Pánové, omlouvám se, celou dobu jsem Vás nechtíc mystifikoval. Už se nedivím, že jsme se nedokázali domluvit. Nemyslel jsem plato jako tu malou desku za opěrkami hlavy zadních sedadel. Myslel jsem jakože dno kufru. Tu velkou papundeklovou desku mezi kufrem a rezervou.

Vím, asi se tomu neříká plato. Má chyba!!!

Ta deska drží na 2 velkých špuntech v kufru a 3 malých za zadní sedačkou, dá se tam dostat i bez sundání sedáku, ale jde to blbě, lepší sedák sundat. Ale mě se to povedlo oddělat i dát zpět bez sundání sedáku, jen jsem si trochu pomačkal pracky :D

Sedák sundáš po odšroubování dvou matek zpředu a pak jsou pod sedákem takový jakoby dva hříbky na kterých je to zahaknutý, musíš zatlačit směrem dozadu, případně bouchnout pěstí do sedáku a on vyskočí.

[upravil dne 28/8/14 23:06 od Radek Hurvajz]