Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej vo vzduchovom filtri


Guest Mirdeld

Recommended Posts

Guest Mirdeld

Dobry den, v mojej 405tke GRD turbo rv 90 mi tecie do vzduchoveho filtra(air boxu) olej....Ked som to objavil nechapal som co robi olej v rozvode na vzduch. Do air boxu vedie jedna hadica ktora je prepojena s olejom ale medzi tym je nieco co pripomina nejaky ventil. Mate s tym prosim vas niekto nejaku skusenost?

post-54301-14109639545015_thumb.jpg post-54301-14109639545332_thumb.jpg

[upravil dne 27/8/14 15:06 od Mirdeld]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Mirdeld

Sry za nazov, asi som prepracovany :D Ale aby som mal z toho takto zaneseny filter? Nemusim sa potom obavat ze sa mi olej dostanie do sania na turbe?

[upravil dne 27/8/14 15:08 od Mirdeld]

[upravil dne 27/8/14 15:11 od Mirdeld]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to celkem běžný jev ,diesely PSA mají odfuk od kliky do sání ,dělaj to ..

Ten olej tam neteče ,je unášen od kliky prouděním.Do boxu to jde kvůli tomu,že už je zahřátý.

Vyměň olej i ten filtr , s tímhle filtrem už žádný šlágr neuděláš.

jeden důchodce mi takhle jezdí s jedním dieselem ,gumy má jak hranolky,spíš brzdí než jezdí ,no jak to šetří , zasírá si kondenzátem filtraci vzduchu .Škoda ,že jsem si to nevyfotil ,už jsem od tama doloval listí, odkvetlé květy pampelišek ,celkem 3 plný hrsti .To by jsi se zasmál. Profoukni ni ten přepad vzduchem .I motor chce někdy protočit ,né dusit ke Kauflandu a z5.

Ten olej se ti vsáknul do papírové vložky,bude ti dělat mastný film a zvedat akorát spotřebu a zapýkat kroužky bohatší směsí nafty a málo vzduchem.

A když by teda už ten olej nasál válec se vzduchem ,přimazáváš akorát naftu,která je už tak dost mastná.Modrý dým jako multikára to jistí .

[upravil dne 27/8/14 18:06 od myšut]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Mirdeld

Okey dakujem, lebo uz som sa bal ze je to nieco vaznejsie, filter samozrejme vymenim, olej je meneny taktiez aj filter na olej, najazdil som na nom 2000km....no na 2000km sa mi zda moc cierny. Inak auto mi nedymi, iba ked ho vytocim, ale to je pri starych diesloch normalna vec. A samozrejme rano pri starte ked je chladnejsie dakych 10 sekund dymi na volnobehu....ale tiez si myslim ze normalny jav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...