Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Příjem rádia


Dave_k

Recommended Posts

Máme ve 206 clariona RD3-01 (PU2859A ©) a příjem rádia je dost špatnej. Špatně ladí i tak silný stanice jako Impuls nebo F1.

Kde mi 406 hraje jako víno, tohle ztrácí signál.

Anténa má zesik a jiný rádio na ní hraje bez problémů, takže odhaduju problém v rádiu.

Máte někdo stejný? Jak vám hraje.

Rád bych zachoval origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude v anténě.

- zkorodované kontakty

- zesilovač nemá napájení

- zesilovač je vadný

Zkus to tak, že do rádia strč asi 2 m drátu namísto antény a projeď se, Rádio by mělo hrát normálně dobře. A pak pomalu nahrazuj tou svojí anténou, tzn. použij svod, ale nahoře připoj ty 2 m, pak zkus napájení k zesilovači a pak komplet.

A abys furt nemusel jezdit, vyber si nějakou slabou, ale stabilní stanici a na ní to zkoušej a porovnávej (případně i vůči 406).

[upravil dne 27.8.2014 13:08 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napájení tam jde, to jsem měřil.

Kdyby nešel zesik vůbec tak to nechytne ani ň.

Zkoušel jsem do rádia jen kus drátu a bylo to horší jak s touhle anténou.

Anténu jsem měl i dole z auta a vše čisté bez oxidace.

Ještě mě napadá nějakej studeňák v rádiu. :myslim

U nás to testuju na rádiu BEAT. V 406 v pohodě a ve 206 sice hraje bez šumu, ale nezobrazí ani název stanice. (RDS)

[upravil dne 27/8/14 13:12 od Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jedině zkusit jiné stejné rádio. Anebo toto rádio otevřít a podívat se, zda není uvnitř něco poškozené. Ale to už vypadá na koupi jiného rádia - snížená citlivost by se dala opravit jedině se štěstím, tzn. bylo by tam něco viditelně poškozené, zatečené, spadlé, zkratované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přehození nebo sundání prutu nemělo skoro žádnej vliv.

To je divné. Asi zesilovač nezesiluje. Pokud můžeš rozebrat patu antény, tak zkus zesilovač \"přeskočit\", tedy propojit prut (anebo metr drátu) přímo na koax. Zesilovač přitom odpoj, aby nestahoval signál k zemi.

[upravil dne 27.8.2014 14:10 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mojej uvahy pravdepodobne je radio OK.

Zaraza ma ziadna reakcia na odpojenie prutu na streche auta.

Niekde tam musi byt zrada,zaoxidovane kontakty,studeny spoj medzi antenou a zosilovacom,pripadne preruseny koax(hlavne stredovy vodic ) medzi radiom a antenou. Ked zapojis kabel priamo na autoradio v aute,strecha sluzi ako tienenie,takze vobec nemusi chytat stanice,pripadne mizerne.

ak sa trochu rozumies do elektroniky,tak si to premeraj,ak nie daj si to premerat. Kludne mohla voda zatiect do zosiku a robi zvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zesilovač reaguje na odpojení napájení pak je nejspíš chyba v jeho vstupu. Tedy mezi závitem antény a zesilovačem a nebo třeba chybějící kostra antény kvůli korozi. Nějaké příliš dlouhé bádání nemá smysl, kvalitní anténa se dá koupit za přijatelné peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak po delší době to tu o5 otevřu. Sehnal jsem jinou anténu se zesikem a dlouhou šňůrou.

Výměna proběhla celkem bez větších problémů. Jen jsem dokupoval redukci na připojení do rádia.

Světe div se, rádio hraje všude. Příjem není tak dobrý jako je třeba v kupátku, ale vydrží hrát celou cestu Holice-Brno, což před tím jsme ho na 3/4 cesty kvůli chrčení vypínali.

Problém byl buďto v origo anténě, kde jsme zkoušeli i odstavit zesik překlemováním (beze změn) nebo někde mezi rádiem a anténou. U origo antény je ještě jeden konektor kvůli snažší demontáži.

No hlavně když to zase hraje. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...