Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 dobíjení nesvítí kontrolka a pak ano


jenda911

Recommended Posts

Ahoj, prosím o radu, přečetl jsem příspěvky ohledně kontrolky dobíjení, takže mám podezření na diody nebo regulátor alternátoru, ale mám něco \"svého\" co nechápu: začala mi při jízdě slabě svítit kontrolka dobíjení. Zastavil jsem, kontakty na baterce v pořádku.

1) Když otočím klíček do polohy 1 tak NEsvítí (?). Kontrolka tlaku oleje ano, příp. ruční brzda taky ano. Když nastartuju, olej zhasne, ale dobíjení okamžitě začne slabě svítit a svítí takhle pořád, dokud nezhasnu motor.

2) Intenzita svícení je pořád malá, zesílí na normální, pouze když šlápnu na brzdu. Ozve se při tom takové cvaknutí, které jsem doteď nepozoroval (asi jsem tak vyplašený, že slyším trávu růst), jiné spotřebiče ani změna otáček motoru na intenzitu svícení kontrolky nemá vliv.

3) Baterka má naprázdno 12,6V a při běžícím motoru 14,5V, stejně tak alternátor ukazuje cca14,5V ... takže dobíjí

4) mezi baterkou a altíkem nebo jinde jsem nedetekoval žádný zásadní odpor. ... takže ukostření a kabely OK

5) Při zvýšení otáček 3-4000 pořád 14,5V a při zapnutí všech spotřebičů pořád cca 14,5V .... takže regulátor reguluje

??? hlavně nechápu proč při otočení klíčku nesvítí ???

Má někdo nápad prosím? Můj starý plecháč potřebuje pošimrat :) Chystám se na dovču a nerad bych zůstal někde u moře viset... Jo a je to LFY (XU7JP4) 1996

Díky Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal na 405 tiež slabo svietiacu kontrolku dobíjanie, a pri vyššom zaťažení, stierače, brzdy, svietila silnejšie. Dobíjať dobijalo, vždy som naštartoval, tak som to neriešil.

Pravdepodobne to bude diodovym mostíkom. Pripadne jeden kontakt na alternátore, ten tenucky káblik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky,

mrknu na to, dneska budem něco opravovat, dám vědět na co jsem přišel. Ještě s tím zašlápnutým brzdovým pedálem přestanou fungovat ovládání oken a zrcátek a to v obou dveřích, vše ostatní běží nerušeně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...