Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

slabý ťah motora


papagaj151

Recommended Posts

zdravím vás, mal by som na vás zopár otázok na vyriešenie niektorých problémov keďže som si zaobstaral pred nieakým časom 607-ku s motorom 2.2 hdi :)...nieaké tie problémy som si poodstraňoval sám ale momentálne ma najviac hnevá ťah motora...

pri cca 3000 otáčkach celkovo stratí ťah a aj sa mi zdá že už aj do 3tis je lenivejšie ako keď som ho kúpil...ďalej keď ho podržím trošku na plný plyn tak mi naskočí chyba motora ktorá al časom zmizne...samozrejme že vtedy auto stratí ťah celkom...bol som aj na diagnostike kde napísalo ževraj vysoký tlak v turbe...

dosť ma táto závada hnevá a rád by som ju odstránil a preto som sa obrátil na vás keďže už máte vedšie skúsenosti so 607-ou...

ešte by som mal aj ďalšiu otázku...našiel som tu tému kde bol už zmazaný obrázok že ako majú byť zapojené podtlaky (odkial idú kam)...tak by som sa chcel spítať či by mi to niekto nevedel nakresliť poprípade poslať?? lebo tie moje hadičky sa mi zdajú také nieaké bolavé aj keď som ich už kontroloval ale stále sa mi na nich niečo nezdá..

Ďakujem vám za každú vašu radu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takže problém som viac menej odstránil tak vám tu popíšem čo a ako :)...

skúšal som meniť podtlaky všetko som dal nanovo stále to nič nerobilo tak som šiel na počítač a bol tam nízky tlak turba...tak som myslel že turbo je zanesené a nenaklápa klapky tak som sa ho rozhodol dať dole...ale keďže som nemal čas a bol som preč auto stálo doma a mama na ňom musela ísť preč ( vo svojom asi nemala natankované :D) tak keď som sa vrátil šiel som sa s tým hrať a ako som ho naštartoval tak niečo strašne syčalo...najskor som si myslel že to uniká tlak z turba ale potom som šiel na jamu a zistil som že to ide z výfuku od FAP filtra...majsterko čo mal predomnou to auto mi vravel že to je odstavené lenže asi zabudol na filter vo výfuku a ten tam zostal a samozrejme že keď sa nečistil sa zapchal a nechcelo ťahať :)...teraz ide ako nakazené :D...

len teraz mi aj ťahá aj všetko len už sa mi stalo teraz raz že mi vyhodilo chybu motora keď som šiel na malom plyne tak zas sa musím pozrieť nato čo tomu može byť príčinou...

[upravil dne 5/9/14 07:53 od papagaj151]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Kluci taky mám ten problém prvně to psalo vysoký tlak turba a pak najednou nízký tlak fap už tam není je tam i nové Turbo a píše to nízký tlak a hulý to fap je vymaznuty všechno jsem v motoru zkontroloval při výměně turba už nevím co s tím na výfuku už je vlastně jen koncový tlumič diky za radu je to 2.2 hdi fap

Upraveno uživatelem kfc70
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...