Jump to content

Navigace se nevyhýbá dálnicím, je to vlastnost, nebo chyba?

lubosch
 Share

Recommended Posts

• 2 years later...

Jo, taky jsem to teď na Slovensku zaznamenal, bez ohledu na nastavení With tolls mě to hnalo na dálnici (a to i dost nesmyslně, přitom používám nastavení Distance/Time, které mi v našich krajích funguje rozumně, např. z Brna na Třebíč mě vede normálně po starý a ne do Bíteše).

Mimochodem, neví někdo, jestli existuje navigace pro Android, která by si nechala vysvětlit různé nastavení používání placených úseků pro různé státy a uměla plánování optimální trasy? (optimální = nebude mě hnát o 200 km delší oklikou po dálnicích jen protože vyjde o deset sekund rychlejší, a zároveň mě nevyhodí z hlavní na nějakou polňačku, nejlíp ještě se zákazem průjezdu apod., jen protože vyjde o deset metrů kratší, případně teda i rychlejší protože třeba ve městě se podle logiky některých přece jezdí padesát všude, nezáleží na počtu semaforů atp.)

Ehm, já jsem to "na Slovensku" myslel tak, že tam jsem to zjistil, protože nemám známku, jinak jsem rozdíl podle zemí nepozoroval, zůstalo mi tam po cestě zpět nastavení, aby nepoužíval placené silnice, a stejně mě chtěl na dálnici dostat (navíc s dost velkou zajížďkou. Jinak mám pocit, že to bude spíš problém v datech, takže by neškodilo říct si, co kdo používá - akorát já už vůbec nevím, co jsem si to vypálil :-)

Mna rozculuju hlavne nespoplatnene useky dialnic a rychlostnych ciest.O tom,ze je dany usek nespoplateny sa dozviete az priamo na vjazde na dialnicu,ci rychlostnu cestu,kde sa uz neda cuvnut alebo otocit sa.Znacky na krizovatkach informuju iba o tom,ze sa jedna o dialnicu,ci rychlostnu cestu,ale ze je dany usek nespoplatneny ani naznak.

Edited by xpetrix

před 12 hodinami, Milhaus65 napsal:

RT 3 a tuším i 4/5 se neumí vyhnout dálnicím kde je známka CZ, Rakousko, jen úseky s mýtem, Italie, CHorvatsko

To by se ale dalo napravit v datech - předpokládám, že je to realizované tak, že se snaží vyhnout mýtné budce, takže by stačilo na vjezdech na známkové úseky nasázet virtuální mýtné budky. Otázka je, kde se data berou, neboť pro RT3 se pokud vím oficiální aktualizace už nevydávají, přesto se mi povedlo stáhnout 2015-2016 a vypadá to aktuálně. Netuší někdo?

Mimochodem, shodou okolností tento týden českou konferou Openstreetmap proletěl problém s italskými dálnicemi, že těm se prozměnu nevyhýbá Navigator, a vypadá to, že příčina je v tom, že to ty trubky vůbec netagují jako placené, značí si tam jenom ty budky, přestože podle pravidel OSM by tam toll=yes mělo být bez ohledu na způsob placení.

před 3 hodinami, kavol napsal:

... pro RT3 se pokud vím oficiální aktualizace už nevydávají, přesto se mi povedlo stáhnout 2015-2016 a vypadá to aktuálně. Netuší někdo? ...

Není to ono? http://peugeot.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Peugeot_1007_2005/WIP-COM-RT3-Europe-Edition-2015-2016/sku/T1000-24148P/en_GB/PeugeotEMEA/EUR