Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přiznání k dani z nemovitosti


Guest minimaxa

Recommended Posts

Guest minimaxa

Pe.tr mi něco poslal, mrknu na to a teď se mi nabídnul kolega v práci, že na to mrkne, dělal to prej nedávno na dva domy... Bože jak já ty formuláře nesnáším, a pak to ještě odnést na berňák a čuměj tam na mě jak na největšího lumpa. Dycky když vidim ty otrávený ksichty, nejraději bych se otočil už ve dveřích....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem taky schopen, ale nejsem schopen se dopravit, nyni.... :(

ale pres net je to nejjednodussi :)

a jak popisoval kveton, taky jsem tam mel blbost a pani volala a sama to opravila :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Nyní řeším tuto papírovou záležitost. Mám ale pár nejasností. Jeden byt už vlastním od roku 2011 v jižních Čechách, letos jsem koupil byt v Praze takže počítám že budu dávat daňové přiznání pro FÚ v Praze. Budu do formuláře vyplňovat (doplnit/sečíst) i ten první byt nebo prostě tento nový přihlásím zvlášť? Dle mého tušení to budu muset nějak doplnit ale absolutně se v tom nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu podává poplatník daňové přiznání příslušnému úřadu v místě trvalého bydliště bez ohledu kde je umístěn objekt. A daňové přiznání se dává jedno a v něm se uvedou všechny nemovitosti a pozemky které poplatník vlastní. Nebo i jejich podíly. To znamená, že v případě změny se uvádí veškeré nemovitosti. Nové přiznání se nepodává pokud nedošlo ke změnám. Takže k tomu přistupuješ jako by jsi vše nabyl až v tomto roce, všechno.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zákonná povinnost je přiznání podat vyplněné včas, případné chyby vyzve finančák opravit, zpravidla však pracovnice sama pomůže nebo přímo opraví a ty dle potřeby pak už jen podepíšeš opravu. I pro ten finančák je to tak rychlejší a spolehlivější cesta k nápravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...