Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Slabý výkon motoru (tempomat neudrží rychlost)


PAT12

Recommended Posts

Ahoj,

rád bych se pozeptal na názor odborné veřejnosti a požádal o radu jak dál postupovat.

Mám Peugeot 807, rv2009 (zakoupen námi 2013), 100kW 2.0HDi, najeto cca 181.000 km.

Jezdí s ním převážně manželka, proto neumím posoudit chování vozidla v celé době co ho máme.

Problém je v tom, že mám pocit, že motor nemá výkon. Na dálnicích mi na pátý a šestý stupeň neudrží stanovenou rychslost 120km/hod a musím podřazovat.

Žena říká, že toto začala pociťovat po opravě alternátoru. ale netuším jestli to může spolu nějak souviset.

Moje octavia 1.6TDi (byť chápu, že má nižší hmotnost) tak zrychsluje výrazaně lépe a udržet 130 nemá problém (i naložená).

Prosím o radu, kam se obrátit nebo co ověřit ...

díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dělá to i při manuální stlačení plynu. Prostě klesají otáčky a rychlost motoru. Až musím podřadit.

Kontrolky nesvítí žádné.

Tohle jde opravdu vytáhnout z diag? Obával jsem se, jestli nebudu muset na nějakou motorovou brzdu, nebo něco složitějšího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel bych na diag, třeba u HonzaZ. Ucpané filtry samozřejmě nejsou OK, ale nemyslím si, že auto vůbec nejelo ... a při podřazení ano. :myslim

Ale kdy ty filtry byly naposledy měněny? Je to základní servisní úkon, který já provádím každých 20tkm (s olejem). :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis asi jak pise HonzaZ napojit na dia ..... To by melo snad spolehlive odhalit problem :papa Zkus se s nim domluvit je take z Prahy a diagnostiku Peugeoti doma ma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za tipy. Filtr moc netipuji. Když jsem to loni kopil, tak jsem udělal komplet výměnu všeho a najel od té doby 11tisíc.

Nevyznám se v autech, ale když manželka říká, že to začalo po opravě alternátoru, tak nemám důvod ji nevěřit. Na druhou stranu neumím říct, co s tím má co dělat alternátor... (dělalo se na něm nové vinutí).

Dám do servisu a kdyžtak napíšu co s tím bylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej řemen altíku a svez se.Možná špatně udělanej altík,nebo moc nataženej řemen,ale spíš to bude ložisko v altíku.Taky se mi to už stalo.Nové ložisko,beru jen SKF a bolt blbá serie.Po zahřátí bylo bez vúle a nešlo s ním skoro točit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej řemen altíku a svez se.Možná špatně udělanej altík,nebo moc nataženej řemen,ale spíš to bude ložisko v altíku.Taky se mi to už stalo.Nové ložisko,beru jen SKF a bolt blbá serie.Po zahřátí bylo bez vúle a nešlo s ním skoro točit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že při opravě alternátoru něco dali jinak, nebo nedali. Prohlídni sám, nebo navštiv servis, nebo na diagnostiku. Takhle to slabě jelo, když byl odpojený swirl (moje zkušenost na 2,2 HDi). Diagnostika nic nehlásila.

Táhlo na obr. se musí hýbat, když přidáš plyn. Bohužel nemám fotku z 2,0 HDi.

[upravil dne 25.8.2014 19:03 od P607Olda]

post-3499-1410963952691_thumb.jpg

[upravil dne 25.8.2014 19:04 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak alternátor v tom byl asi nevině. Diagnostika neříkala vůbec nic. Naštěstí jsem jim řekl ať to jedou projet a náhodou (opravdu náhodou, protože mě to před tím 5000km nic nepsalo) se jim rozsvítila kontrolka motoru a potom to na diag našli.

Nakonec to byly ucpané sondy (výměna 2x600,-)

Obrázky v příloze. Nikdo nedokáže říct kde se to tam vzalo ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Tak po dvou letech se na to nakonec přeci jen přišlo. Příčinou bylo poškozené turbo, ze kterého prý vytekl olej (to byl ten nalezený na těch fotkách předtím). Jen nedokážu pochopit proč to nevyskočilo na diag a proč to nepoznali v tom servisu, kde s tím musí mít hodně zkušeností. 

Naštěstí mi poradil kolega a odvezl jsem do jiného servisu, kde jim to na diag prý napsalo poruchu turba a potom už jen jeho výměna. Od té doby táhne jak má ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, souhlasím s tebou na plné čáře. Nechápu, proč to prostě tak hrozně odbyli. 

Já s autem primárně nejezdím, takže jsem to nemohl posoudit. Prostě mi to bylo prezentováno, že je to takhle OK. Až kolega, který také má 807 říkal, jak s tím mohu jezdit. Do původního servisu už nejezdím. Víc jsem s tím nedokázal dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...