Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Notebook ASUS - po zapnutí naběhne do BIOSu


Péťa

Recommended Posts

Ne, ne. Zapadlá klávesa to není.

Zatím jsem zkoušel:

  • Stáhnout nejnovější BIOS a flešnout ho utilitou v BIOSu. To mě odmítlo, že je stejný se stávajícím.
  • Vyndat HDD a zkusit nastartovat bez něj. Nepomohlo.
  • Vyndat baterii (je uvnitř notebooku, není normálně přístupná). Nepomohlo.

Baterii na motherboardu jsem nenašel, ale nechtěl jsem ho moc rozebírat, stejně je v záruce. Celý notebook je velmi kompaktní, po oddělání spodního krytu je dostupný pouze HDD a Li-Pol baterie. Jinak se musí hodně a hodně šroubovat ;)

Nechce ani bootovat z externího disku, prostě na nic se neptá a po stisknutí zapínacího switche hned nastartuje BIOS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto sa správa keď je narušený boot do Windowsu, či už kvôli hw alebo alebo kvôli narušeniu samotného Windows. Môže to byť teda sw problém, na ktorý sa nevzťahuje záruka. Skúsil by som opraviť inštaláciu Windows napr. zo skrytej partície ak ju má. Samozrejme za predpokladu, že si BIOS skutočne skontroloval a bootovanie je nastavené na hdd. Mohol by si spraviť ešte jeden pokus a vytvoriť si nejakú live inštaláciu OS na USB kľúč a skúsiť nabootovať z USB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z USB nebootuje. On ani neproběhne POST :(

jinak pokud je narušený boot do Windows, tak to napíše, že není žádný boot disk. Tady nenapíše nic a hned spustí BIOS. Kdybych ho neměl už zabalený, tak vám snad natočím video ;)

Starám se několik set PC i notebooků, začínal jsem v roce 1989 na XT, ale tohle je pro mě novinka. Někdy to musí být poprvé :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyndej baterku, odpoj zdroj a podrž power minutu...

Tenhle příspěvek jsem přehlídl, škoda :(

Ale dnes se mi notebook vrátil, v servisu byl 2 dny. Pěkná práce.

Žádný protokol nepřiložen, v ASUS systému nic použitelného napsáno není. Tak jsem tam zavolal a prý vadný HDD. To na 100% vylučuji, ale hlavně, že notebook už zase jede. Asi servisák potřeboval pro někoho 2,5\" 500GB HDD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...