Jump to content

Zkroucené kotouče (+ technická)?

Guest Džůny
 Share

Recommended Posts

Guest Džůny

Půjčil jsem auto tátovi na delší cestu a po návratu mi oznámil, že se mi při silnějším brzdění třese volant. Vůbec jsem o tom nevěděl, protože brzdím minimálně. :/

Do čtvrtka (28.8.) musím udělat technickou. Co teď s tím? Nedělám si iluze o tom, že by mě s tímhle pustili. Nebo pustí?

Kdyžtak prosím tip o někoho spolehlivého v Olomouci, kdo by mi změřil házivost kotoučů a případně je stáhl na soustruhu (jen na technickou, potom bych brzdy udělal komplet).

Ani si toho asi nevšimnou, tak se neměří brždění ze stovky, ale jen učinek brzd jako takový cca ve 30km/h na tech válcích.

A pak myslim že zkroucený nebudou, jen budou otisklý či napečený destičky, pokud se toho chceš zbavit ta lehce stočit na soustruhu nebo obrousit.

Na válcích právě krásně poznaji zvlněný kotouče. Každá rafika pak chodí jinak a max. rozdíl v souměrnosti je přesně stanovenej myslím 30 %. Při větším by to nemělo projít.

No nevim, mě nepoznali nic klepalo to jak svině a dokonce ani to že mi brzdili jen vnější strany kotoučů, vnitřní byli uplně orezlý, normalně to prošlo, teda ještě na minulým autě, tady u techhle brzdičů se to už asi nestane

Jinak to co popisuje nebude asi tak strašný, myslim že normálně projde

Zkus tu technickou, hned zítra.

Vibrace do volantu je způsobena nesouosostí kotouče, ale je šance, že to neznamená nestejnoměrný účinek (během jedné otáčky). Tzn. že se na těch budíkách vejdeš do těch 30%. Kdybys neprošel, tak získáš měsíc na řešení, ale aspoň se dozvíš, co se děje.

Stáčení kotoučů se už moc nedělá, maximálně se očistí okraj.

Pro projití STK je dobré auto svěřit servisákovi, který tam denně vozí auta, nebudou ho tak buzerovat, jako tebe když tam přijdeš jednou za čas.

Guest Džůny

Tak to tam zajedu a uvidím. :) Já jsem se bál aby mi nezatrhli i odjezd, že s tím na cesty nesmím. I kdyby mi dali nějaký čas na nápravu tak to bude OK.

koblih69: Jojo, normálně bych to takhle udělal, ale mám tady nachystané větší brzdiče na 283 mm kotouče. Řekl jsem si, že až brzdy budou na výměnu, tak rovnou dám větší. No a to už by byla větší investice (kotouče, desky, hadičky, brzdovka a hlavně čas).

Ty cca 3000 bych i dohromady dal, přestože se teď stěhuju a budu vybavovat byt, etc. Ale s časem je to horší. :( Celý týden mám zabitý prací (jsem ve skluzu a do pátku musí být hotovo) a učením (ještě dvě zkoušky ve škole). Leda to někomu dát, ale to je mi zase blbé přicmrndávat se tam s vlastními díly.

P607Olda: Možná to tak udělám. Tam kam jsem chtěl jet už jsem sice dvakrát byl a byli fajn, ale zase proč riskovat.

Guest Džůny

Neprošlo to. Nejsou to přední kotouče, ale zadní pravé kolo – váleček je v háji. Celý buben je od brzdovky a prý celé kolo nebrzdí. :(

Takže závažná závada a vozidlo nezpůsobilé k provozu. Ach jo. Nelíbily se mu i dva čepy (levý spodní v těhlici, a pravý příčný – řízení). Tomu čepu řízení se teda dost divím, protože je to čep Meyle HD a je tam sotva 10000 Km. :/

V Zábřehu nemají až do čtvrtka volno (mimo jiné bych stejně na cesty nemohl) a já potřebuji jezdit, takže jsem to nechal v místním servise. Uvidí se co s tím provedou, snad to bude OK.

Guest Džůny

Ták, hotovo. Technická je za mnou, vyměnily se dva čepy, brzdové válečky a obložení a úspěšně to prošlo. Vibrace předku ovšem zůstaly, takže za to nakonec to PZ kolo fakt nemohlo a budou se přední kotouče dělat.

[upravil dne 29/8/14 13:22 od Džůny]

• 2 weeks later...

záleží kde jsi s tím byl.. Já měl na Mercedesu vzadu zvlněné kotouče a neprošlo to.. Měřili odchylku brzdné síly a musel jsem je měnit.. Opakovačka tuším za 150. Pak už vše v pořádku.. Holt rok 85 :) S Peugeotem bez problémů..