Jump to content

Hodinky - išli by ste do keramiky ?

Guest Lubk0
 Share

Recommended Posts

Otázka pre fanúšikov \"hodiniek\" :)

Hľadám pre polovičku nejaké slušivé hodinky, ktoré však musia spĺnať aj určité módne predpoklady :D (tj napríklad CITIZEN mi už z výberu vypadol)

Hľadal som medzi známejšími a \"lepšími\" značkami (tie úvodzovky sú hlavne pre KOBLIHA :D )

A v podstate čo sa mi tak najviac pozdáva, sú Fossil CE1010.

Čo však je pre mňa novinka je, že sú s keramiky, tak ako pôzdro, tak aj náramok ...

Podľa niektorých článkoch, písali, že je to fajn, nakoľko je to ľahké, nie je to studené a má vyšší stupne tvrdosti ako ocel, titan či mineralne sklo ... Na druhej strane upozorňovali aj na krehkosť !

A tej krehkosti sa bojím :)

Nemáte s tým niekto reálnu skúsenosť ? Resp šli by ste do keramiky ?

Tak fossilky bych si taky nechal líbit... Přecijen je to módní značka zaměřená na specifický styl... Hlavně přírodní materiály, jako je kůže, dřevo, ocel... keramika mě kapku překvapuje, ale u nich bych se asi nebál ani tý keramiky. Pak jde o to, co do toho dávaj za strojky.

Edit: Pánské hodinky Fossil jsou typem doplňku, který charakterizuje osobnost majitele. Američtí designeři vyvíjejí stále nové vzory a značka nabízí tak obsáhlou škálu pánských hodinek, že si z ní vybere i nejnáročnější zákazník. Pánské hodinky Fossil mají i zajímavé technické detaily - třeba ciferník s kombinací analogově a digitálně zobrazovaného času. Pohánějí je vysoce kvalitní japonské quartzové strojky Citizen Miyota usazené do pouzder z kvalitní oceli, která je někdy ještě metalurgicky upravována.

[upravil dne 22.8.2014 14:40 od Edison]

Fossil je čína? Ale hezká... A strojky citizen... Tak proč ne, žejo...

Výroba je Čína, strojky jsou každý pes jiná ves. Něco je Swiss - tedy konkrétně Ronda, něco Citizen Myiota, zbytek taky Čína. Je to prostě módní značka, žádná hodinařina. Pokud se to někomu líbí jako módní doplněk proč ne. Konec konců podobný low-end - \"Jet-Set\" nosila s grácií nejedna celebrita a to stály třeba 20k :D

Co se týká keramiky tak se bude spíš jednat o keramický povlak - je to v podstatě smalt. Bohužel co jsem viděl tak vždy poměrně krátká trvanlivost. Jediný kdo to reálně umí je RADO.

Popravdě podobné hodinky bych si na ruku nikdy nedal a nedovedu si představit, že bych si je vzal třeba na schůzku nebo do společnosti... každej máme nějakou úchylku :aut