Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odmítnutí vrácení zboží (bot)?


Guest Džůny

Recommended Posts

Návštěvník

Ono všechno má dvě strany, minulý týden mi zákazník vrátil evidentně použitej střešní nosič. Prostě si s tím odjel dovolenou a vrátil to do 14 dní. Volal jsem mu že ten nosič je jednak otlačenej od nosičů kol a druhak špatně umytej od much. Kecal a vymlouval se že v žádnym případě, že to není možný, že to nepoužil atd... Že využívá svýho práva ... No v rámci dobrejch vztahů jsem mu vrátil celou cenu. jenže v rámci dobrejch vztahů jsem přišel o 200,- protože musím koupit nový návlaky na tyče a možná až budu ten nosič někomu nabízet, tak bude chtít další slevu že je to rozbalený.

Za tohle všechno můžou ty televizní masáže typu Černé ovce. Nenechte se odbít, máte právo na to a to, obchodníci jsou kurvy atd... Jenže jaksi v těch pořadech zapomínají říct i to bé a to je to, že si každej obchodník taky nenechá kálet na hlavu.

Tyhle výkřiky o negativní reklamě už mám dávno za sebou. Jakmile takhle zákazník začne, bez varování pokládám telefon a na mejly nereaguju. Protože už to samo vypovídá o tom, že se nechce dohodnout, ale prachsprostě vydírá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas úplně pravdu...

Kamarád ma eshop elektru,a lidi si jsou schopny půjčit fotak nebo kameru na dovolenou a za 14dni vrací....

Ted jak jsem dělal to stání tak jsem žlaby kupoval v dubnu střecha se dělala včera....

Žlaby jsem rozbalil a zjistil ze je po cely dylce skrablej az na základ bohužel jsem si to neskontroloval myslel jsem ze to bude v pořádku,takže Smolík....

Přišel je o 1000Kc OK,ze jsem trouba,ale řekl jsem jim at tomu skladnikovi vyřídí ze je pěkný hovado y ze to je kurvarna...

[upravil dne 22/8/14 13:26 od Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

kovy_s: Ještě jsem ty boty neviděl, jsem momentálně pryč, řešili jsme to po telefonu. Přítelkyně tvrdí, že žádné opotřebení vidět není… a já věřím jí, ne prodavačce.

Charlie 1, ChouLu: O čtrnáctidenní lhůtě vím, jen jsem nevěděl, jak je to v případě prodeje v kamenném obchodě, proto jsem se tady ptal.

h4wk3y: Jak jsem psal, šlo o pár hodin, navíc uvnitř. Venku nebyly vůbec. Těžko říct, musím se na ně podívat sám.

Tony Stark: Právě ten přístup mě štve. Boty za 1200 jsou nepoužitelné k nošení, rozdírají nohy… a prodejce od toho dá ruce pryč. :roll

Dave_GTI: CCC to nebylo.

Gabriel 307: Taky jsem se divil, že nenafasovala. Já jsem to měl totiž v práci stejně jako ty. Kalhoty, trička, boty, krémy, všechno jsme dostávali. Asi to tak holt nefunguje všude.

kirkiz: Negativní reklama v tomhle případě není vydírání, je to prostě poslední možnost obrany. Druhá možnost je vyhodit 1200 z okna. :/ Já se nechci s nikým dohadovat a vyřvávat že mám na něco právo. Je něco jiného donést zjevně používaný nosič po 14 dnech zpátky a nebo donést zpátky boty na druhý den s tím, že byly nošené chvíli a nedá se v nich chodit.

Navíc tam nikdo nenaběhl s tím, že \"dejte mi zpátky prachy\". Chtěla se domluvit, např. vyměnit, nebo to vyřešit jinak. Místo sebemenšího náznaku ochoty ji arogantně odbyli, že \"jsou zjevně používané a nashle, běžte pryč\". :roll

A to píšu jako někdo, kdo e-shop měl, takže jsem si s lidmi taky užil svoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podstata problému je v tom, jeslti je ta obuv vadná nebo není. Nesedí-li z důvodu výrobní vady (špatně ušité, otřepy lepidla, pod stélkou se rýsuje flok, nebo tlačí ostrá přezka... tak je to prostě výrobní vada a standardně reklamuj. Pokud bota nesedí na noze z důvodu, že si prostě \"bota a noha nesednou\" a každý jiný bude spokojený tak to reklamovat pochopitelně nelze. První případ bude asi problematicky dokazatelný, ale ve druhém případě bych boty pečlivě očistil a slušně požádal o výměnu. Pokud nevyhoví je to smůla a hoď je na aukro... Kdybych si ale byl jistý prvním případem tak bych to dotáhnul do konce ať se staví třeba na hlavu (ale zdůrazňuju to slovo \"jistý\").

Mimochodem pro mě tohle je opět znak, že je potřeba přemýšlet kde nakupovat. Velmi špatné reklamace má třeba Baťa, naopak třeba Daichman je OK. v Hypermarketech (když už by se tam slušná bota našla) jsou obvykle reklamce taky OK. Stejně tak třeba u sportovní obuvi ve Sportisimu. Když nic, tak víš příště kam nechodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou to pracovní boty, jsou testovány, jako pracovní boty a tam se testuje i ergonomie. Samozřejmě, každý ma nohu jinou a jeden typ boty určitě nebude sedět každému. Chce to zkusit. Jestli to vrátí/nevrátí nevím, děláme i posudky o neuznaných reklamacích, ale něco to stojí. Nicméně, jakou má přítelkyně cca velikost nohy? Máme tu hromady bot po testování, třeba bych nějáký pěkný pár našel. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasny.. ja taky chodim v praci v botach pouze \"vevnitr\"... nemocnice, kde vetsina lidi chodi s botama zvenku a i kdyz se vytira prakticky nonstop, tak si jsem jistej, ze po dni poznam, ze se v nich chodilo...

Kor, jestli je treba podrazka svetla, tak se v ni jakakoliv spina vidi hned...

Ale jasny.. musi se to videt... jen konstatuju, nerypu... hodil bych je asi na aukro a neresil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouvisí to, ale dneska se mi stala veselá věc. Včera jsem koupil ve výprodeji malířskou barvu. Slevněná z cca 900 na 230,- Dneska jdu malovat a koukám do otevřené pixle jako blázen - je červená. Na Pixle nápis jako prase \"Sněhobílá\" na účtence sněhobílá a v pixle červená. Tak jsem to tam odnes, že to chci vrátit a paní že ne, že výprodej se vrátit nedá. Tak jí říkám, že v tom případě nevracím, ale reklamuju odstín. A ona, že to nejde, ještě jsem byl v klidu, ale když mi začala vysvětlovat, že u výprodeje se musím vždycky zeptat obsluhy tak jsem jí vysvětlil, že to asi ne a ať mi zavolá někoho kdo je kompetentní to vyřídit. Chvíli se kroutila a pak s kupou řečí řekla, že teda \"zcela výjimečně\" a vrátila peníze. Být tam můj táta tak po její druhé větě, řekne, že jeslti to nevyřeší tak jí to tam vychlejstne na pult a bude to hned :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...