Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pozná někdo z čeho je disk?


Marcel505

Recommended Posts

Podle rozměru pláště by to mohlo bít i berlingo/partner. Když vezmeš drátěný kartáč tak zevnitř by měl být kompletní rozměr vyražený včetně ET . A pak už jen podle rozměru zkusit nějaký konfigurátor kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na tom stará Michelinka, tudíž počítám, že to bude z rezervy.

Vidím-li dobře, DOT říká rok 1994 (1984 asi ne), tudíž se budeme pohybovat v těchto letech. Dle rozměru pneu by to mohla být stará 306tka. :myslim Případně mě napadá 405, ale to nevím, zda guma sedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak berlingo na plných discích jsem ještě neviděl. Předchůdce C15 měla plnější disky než jsou tuty. Na xsaru to taky skoro 100% není protože už od pohledu tohle moc \"hluboký\" disk a xsara měla 195 šírku nejmíň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm rozměrům:

Bohužel se málo kde uvádí taky CB (center bohr) středová díra. Takto jsem si taky naběhl - mám tady 4 ks \"plecháče\" vše by souhlasilo až právě na CB = pro PUG nepoužitelné. Nakonec jsem našel, že patří na Opell Kadet nebo Rekord.

Relevantní informace lze najít např. tady: http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na tom stará Michelinka, tudíž počítám, že to bude z rezervy.

Vidím-li dobře, DOT říká rok 1994 (1984 asi ne),

Proč ne 2004?

Protože v roce 2004 byl DOT již čtyřmístný, tedy bylo by tam XX04, nikoliv jen 3 čísla. :papa

Samozřejmě to s diskem nemusí mít nic společného, ale můj odhad je, že kolo je z rezervy s původní pneumatikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mef: P405 s pneu 175/65 ??? :bojim To jsem nikdy neviděl... Na soc modely se dávali 165/70...

Jak správně naznačil KouďáK, prosil jsem určit disk, ne pneu.

To kolo jsem samozřejmě vyndal z 305ky kombi z rezervy, ale 305ka tyhle disky snad nikdy neměla a dle pneu by to mohl být nějaký Ford z těch let, podle toho disku i pneu...

Právě že jak píše MilanF1, patrně to bude původní rezerva, ale z čeho?

Rozteč bych přeměřit mohl, to je pravda, ale čekám že to bude klasika Peugeot...

O drátěném kartáči jsem uvažoval, ale teď jde o to, aby to ještě bylo čitelné... To jsem zprvu hned vzdal a nevěřím, že tam něco najdu. Ale zkusit to mohu, ale v tom prolisu kde je ventilek nečekám zázraky po řádění kartáčem.

Zatím díky za tipy. Spíš to ale řešme z pohledu disku, protože by mě opravdu zajímalo, z čeho je disk, ne pneu.

Díky...

[upravil dne 22/8/2014 20:58 od Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo změřím.

Radek: Hele neni. Nejen že má dirku vedle díry na šroub ale taky ten střed mého je takovej vystouplej hranatej a na Tvé fotce zaoblenej jako na Peugeot-discích.

Každopádně zajímavá fotka... Ale jak tak na to koukám, tohle jsou podle mě disky ze 405... Taky už jsem je párkrát na 305 našel a dokonce u jednoho Automata byli origo 5,5\", to jsem koukal, ale to byla vyjímka...

Tohle auto na Tvé fotce je 305 rok cca 85, má velký zámky a lišty výše, tak trochu zvláštní kombinace, ale v té době se tyhle disky prostě nemohli dávat.

Podle mě jsou to disky ze 405, tedy 14\" 5,5\" s ET24

Na 305 se dávali plechové 14\" 5\" s ET 25.

KoudaK: Hele to je taky možný, že tam někdo dal co měl po ruce. V jedný 305 byl snad 4,5\" disk, ale furt nevěřím tomu, že v té době dávali do 305 nějaké dojezdové kolo s jiným plechem...

175/55: Viděl jsem toho už hodně. :) Ale já to psal kvůli Mefovi, že na 405 jsem 175/65 fakt nikdy neviděl (předepsáno).

Radek:

(přední a zadní)

[upravil dne 24/8/2014 22:23 od Marcel505]

post-1938-14109639506367_thumb.jpg

post-1938-14109639506767_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...