Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě auta s LPG


honzyh

Recommended Posts

Ahoj,potřebuju pár rad.

Když chci koupit auto s lpg,co to obnáší všechno?

Auto koupím,jdu na evidenčku,na úřad přihlásit to na mě-to znám z klasického nákupu auta.

Když to má ale LPG,je tam nějaký rozdíl?

Jak a kdy fungujou ty revize apod?

LPG je na autě 2.5roku staré,takže o.k.

Jak pak funguje STK atd?

Nikdy jsem auto na plyn neměl,tak budu rád za každé info.

Děkuju Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vemu jen co znám já:

Jak a kdy fungujou ty revize apod?

Buď po 10000km nebo 12 měs. jet na revizi , kde to dělají cena max asi 300,-

Jak pak funguje STK atd?

Emise musíš udělat tam,kde dělají emise na LPG a s protokolem pak na STK (emise jsem dělal nedávno a cena u Nás cca 660,- i s emisema na benal)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Revize ti stačí každý rok, ale je to na tobě zda si jí necháš dělat. Na STK tu revizi chce technik někdy vidět, někdy ne, jednou mi i řekl, že ho to nezajímá. Je to stejné jako např. s plynovým kotlem v bytě. Když nebudeš mít revizi tak můžou být problémy v případě nějakého maléru. A jinak je i pár omezení, nesmíš s tím autem do podzemních garáží, neměl by jsi na ulici parkovat nad kanálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavně jde o to, jaký má původ ta zástavba LPG - pokud se montovala v ČR, tak je to bez problémů, na servis+náhradní díly budeš jezdit do firmy, která montuje tyto systémy.

Horší je, pokud si dovezeš auto, který má zástavbu LPG třeba v Holandsku nebo v cizině - může tam být systém, na kterej nenajdeš firmu v ČR, která na to sežene díly a která to bude umět seřídit a hlavně, co jsem na LPG forech vyčetl, všude píšou, že v ČR je špatná kvalita plynů a bordel v nich může ucpat vsřikovače a to je pak docela drahá sranda, rovnající se polovině ceny celé zástavby LPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už koupil auta s LPG a klidně bych to udělal znova, ale ideální to není. Raději bych koupil auto v dobrém stavu a dal do něho svůj plyn. I jeden LPG technik mi říkal, že by si nikdy nekoupil ojeté auto s plynem. A největší problém jsou určitě systémy, které nejsou u nás rozšířené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...