Jump to content

Vibrace ze zadních kol

Kostkoj
 Share

Recommended Posts

Čau chlapi...

Mám podezření na geometrické tyčky, ale tento problém tu ještě nikdo nepopisoval. Už delší dobu mi při dobržďování v minimální rychlosti bralo ABS, ale nevšímal jsem si toho že počkám na diagnostiku. Dnes mi při jízdě začalo hodně hučet od zadních kol, po projetí první mírné zatáčky jsem začal cítit vibrace na pedálu a po chvíli mi celé auto vibrovalo a skákalo. Takže jsem to hned rozebral. Na snímači abs u pravého zadního kola byla přichycená odrezlá pružinka která drží paknu ručky, která se opírala o kotouč. Tak jsem to vyčistil chytil novou sadou a tím byl problém s abs vyřešen ale vibrace jsou stále stejné. Když chytím za kolo na pozicích 8:10 (podle hodin) tak má malinkou vůli ale viditelně neznatelnou jen klepe. Do zatáček je to mordor. Raději nejezdím. Mohla by mít takováto minimální vůle tyto příznaky?

Mala vola na tyckach geometrie by nemala rozvibrovat auto ,len to bude klepat ked prejdes nerovnostami jamami,jedine ze je zbiehavost zadnych kolies mimo toleranciu tak to uz bude zadkom odskakovat,skus pozriet ci niesu nahodou strihnute tie kratke stabilizacne tycky (tie plastove) uz som videl taky pripad ,to auto potom si ide ako chce len nie tam kam zatocis volantom