Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HDi vs benzín - pocity ze svezení


Guest ph56

Recommended Posts

Mám stejnou zkušenost jako Šalda, měl jsem Picasso 1,8EW a bylo to utrpení. Na to jsem jezdil s 1,6 HDi a nemohl si ho vynachválit. Na tom se samo nedá stavět, ale mě to naklonilo k HDi. Přiznám se, že bych si např. i 307mu koupil v naftě - tím nechci nijak hanět \"benzín\" zrovna v CC má svoje opodstatnění, Pěkný zvuk a slušný výkon k takovému vozu sportovního vzhledu určitě patří. Záleží co člověk preferuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tazatel se ptal na 307, a tam je benzínový dvoulitr na stovce o skoro 2.5 vteřiny rychlejší než naftový dvoulitr.

Takže nafta pocitově táhne, ale benzín odravdu táhne:D.

No to bylo přece pro porovnání, že to je +- stejné. To že se to týká 307 je mi jasné, pokud je máš tak tu hoď hodnoty pro 307.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježiš, další diskuse o tom, zda je lepší nafta nebo benzin. :roll

Každý motor má své výhody a nevýhody, já preferuji naftu; nerad točím motor; mám rád sílu, když náhodou potřebuji a v neposlední řadě lepší spotřeba.

S cabriem je pro mě jízda trochu utrpení, protože s tímto motorem neumím jezdit (denně s HDičkem jezdím přes 100 km), ale na kochání krajinou stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle debaty mě baví.Osobně mám třeba to nejsilnější co je v modelu 406 jak nafta a benzín a když srovnám serii benzin V6 a serie nafta 2.2HDI tak nafta nesahá na V6 ani trošku v ničem.Jen 2.2HDI když tomu člověk šlape na krk žere o trošku míň.(To šlapaní myslím z důvodu aby se s tím dalo jet svižně).Když pak srován polazenou naftu docela dost se seriovou V6 tak je to zhruba na stejno v pružnosti a celkově.Takže za mě asi tak.

Nechtěl jsem původně na tohle další vlákno o hov... reagovat ale komenty některých mě opravdu baví.... ;)

[upravil dne 23/8/2014 21:00 od John]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nafta vs benzín, u mě benzín, jelikož převážně jezdím couračky do 10-20 km, naftu jsem měl u P 807 a na dlouhý cesty perfektní nafta, člověk by měl mít dvě autí, na courání a výlety, ale proti gustu žádný dišputát. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam 2,2 v benzinu a nedam na to dopustit. Jede to jak pichla svine a v klidu staci dnesnim modernim 2,0TDI passatum, a od 170 km/h uz jim i ujizdi, do ty doby se docela srdnate drzej :D

A zaroven jsem s tim jel do chorvatska ve 4 narvanej po strechu za 5,9, tedy kdyz jsem jel do limitu. Aktualne mam spotrebu 7,2 na 100 a to je pouze o 1,2 litru vice, nez s 1,9 tdi 66 kW v nafte, ktera mela spotrebu 6,0 kdyz jsem potreboval aby jela jako ta 406 (nebo aspon jela na sve maximum), takze za me je to asi jedno. Na normalni jizdy atd. bych asi sel do do nafty. Ale jsem jeste mladej a blbej, tak mam benzin....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno do CC jedině benzin kámo.... a nemužež srovnavat naftu a benzin.. to nejde!!! každej motor je jinej a zvlast pokud chceš srovnat turbonaftu a NEturbo benzin,, to je taky na jablka s hruskama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranda tema :D Oddie = si zabil !

Popravde jazdenu naftu nechcem pri baraku ani vidieť ...

Aktuálnu 1.6 tku GDI ok Kie 99 KW so 6 kvaltom si nemôžem vynachváliť ... Keď potrebujem výkon, resp akceleráciu, naženem ju do otáčiek a už to ide, 2 jka 100 km/h, 3 jka 140 km/h a ide ako pílka :) Na druhej strane takáto situácie pri normálnom jazdení nenastáva často ...

Denne najazdím cca 130 - 150 km na cestovaní do práce. Väčšinu cesty dialnica medzi TT-BA (obmedzená rýchlosť na 110 KM/H) na tempomat 120 km/h. Mesto jazdým svižne, tak ako premávka dovolí. Dlhodobo sa držím spotrieb okolo 6,5 litra ...

Tento rok v júni, Trnava - Šibeník v Chorvátsku, pri jazde na spotrebu - dodržovanie limitov + dialnica 110 km/h (tj dialnica pod limit) = pri dojazde spotreba 5,1 l / 100 km !!!

Jediný problém s týmto motorom je ten, že keď človek ide 60 tkou v meste na 6 tku, tak ho chodci proste nepočujú :D

U benzínov, ak ho chytí do ruky normálny človek, a nekúpi si 1,2 jku na cestovanie po dialnici, sa dá dosiahnuť spotreba len o málo vyššia, ako u dieslového motora = 1 max 2 litre navrch :)

Zato servisná náročnosť benzínového motora je na nezaplatenie :)

Žiadne drahé dvojhmoty, FAP či DPF filtre, EGR ventily, vstrekovače, vysokotlaké čerpadlá, prasknuté hlavy a riešenie toho, prečo auto neťahá, prečo moc dymí a či je OK ten či onen diel zaslepiť alebo vyrezať.

U mňa prevláda len ten názor, že mať o liter či dva väčšiu spotrebu a výhodu toho, že pri zrýchlovaní nemusím podradiť mi za tie riziká servisu nestoja ... Vo väčšine prípadov po spočítaní servisných nákladov vyjde ten diesel tak či tak drahšie na prevádzku ...

PS: Samozrejme sa nebavím o motoroch type 1.9 D a tak isto sa nebavím o problémových benzínových motoroch, prípadne novodobých benzínoch s turbom ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale kluci vzdyt je to jasny ne?Nemuzete asi chtit jezdit s benzinem jako s naftakem a naopak.

Vzdyt je to jako s zenskou jednou musis tak a podruhe zas jinak:D

nekdo tu psal ze do 170km je to tak nastejno a pak uz benzin naftak nestiha...no a ja rikam kdy v beznem provozu budu jezdit 170?

na dalnici jezdim tak 140 a kdyz se nehlidam 160....

Pro me v tom zasadni rozdil neni....

mel jsem stare Mondeo 1.8i a to taky jelo a moc krasne ale nerekl bych ze bylo lepsi ale ani horsi...Muze to byt samozrejme i tim ze Mondeo byl rok 1996 a tady se bavime o mladsi generaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je pravda, musis davkovat, na suchu to umim rozjet na plno bez podhrabnuti, obcas nekdy na dvojku si liznu, al ena mokru uz to takova sranda neni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...