Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdová kapalina - min


locky

Recommended Posts

Dobrý den, jsem nový majitel Peugeotu 307. Ale kontroloval sem kapaliny a ejhle brzdové je minimum. Když ji koupím a doleju sám nestane se nic? Ještě sem se chtěl zeptat, zda když je tam takové minimum, zda se mi kvůli tomu třeba nemohlo zavzdnušnit abs, jelikož když nastartuji svítí mi kontrolka auta se smykem za ním po chvili zhasne a po chvilce se rozsvítí zase s hláškou abs fault. Předem všem děkuji za rady. A ještě bych se chtěl zeptat na olej. Předešlá majitelka měnila olej, filtry atd cca před 4tis km (štítky atd. mám), filtry jsou nové to jde poznat, ale vytáhnu měrku oleje a ta je jak nová, jak kdyby tam nebyl žádný olej, ale ani na palubovce se mi vůbec nic neukázalo. Na motoru nikde známky od oleje nejsou vidět, ani na krytu pod motorem. Říkala, že to dávala do bazaru, je možné, že to třeba vypustili? Nebo to nějak nechápu. Všem moc děkuji za rady. Jsem nový majitel a moc zkušeností s Peugeotem nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brzd. kapalinu dolej sám, kup ji v normě DOT 4, minimální množství v nádobce nemá na ABS vliv (hladina na MIN)

olej na měrce motoru musí být mezi MIN a MAX, měří se na stojícím motoru po cca 10 minutách po zastavení motoru, vždy musíš na měrce zjistit stav oleje v motoru

[upravil dne 19/8/14 22:36 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovka: dolej, akorát dej pozor, aby to byla ta správná. Málo brzdovky má ovšem příčinu - obvykle jsou desky před výměnou, proto jsou pístky hluboko. Až dáte nové desky (možná i kotouče), tak brzdovka asi bude přebývat.

Olej: koukáš dobře? Olej může být i čistý...

Pokud je měrka opravdu suchá, tak dolej. Snad tam někdo nedal kratší měrku...

Dej si do podpisu motorizaci a hlavně rok výroby.

[upravil dne 19.8.2014 12:46 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem se chtěl zeptat, někde sem četl, že když se dá do HDIčka nějaký levný/řídký olej, tak jeho ztráta je velká a rychlá, může to být tím, že v autě není olej? Že v servise daly nějaký levný/**** olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro tvůj motor stačí olej 10W40, pokud koupíš přes e-šop, tak olej doporučený výrobcem (Total) patří mezi nejlevnější...,vyrábí i variantu Diesel pro dýzlové motory, měň olej jak psáno výše a dále se tím zbytečně nezatěžuj

pokud na měrce nevidíš olej, tak je to vážná chyba--buď není olej v motoru, nebo máš nesprávnou měrku, prostě to ani nestartuj a nech zkontrolovat odborníkem :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžete mi doporučit nějaký olej? Je tam teď 5w40 ale nevím jaký, na štítu není psaný

Je zajímavé, že když přijde nějaká klasika jako že ubývá olej tak se napřed řeši, že ho někdo vypustil, nebo tam nalil nějkaý řídký, kteýr ubývá a pod... :D

Jak ti psal Ozzy použij 10W40 TOTAL a nemáš problém. Hladinu pravidelně kontroluj a při úbytku hledej důvod - buď někde uniká, nebo se spaluje, nebo ho tlačí turbo do sání (což je poměrně nebezpečné... ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...