Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Do jaké banky přejít


Ivouš

Recommended Posts

3 roky u nich mám účet k živnosti a doporučuji dále... nikdy žádný problém, o každé odstávce systému náležitě do předu informován, k tomu mám teď jejich volání za 300Kč (300 minut, neomezeně SMS do všech síťí, 100 minut do EU, 300MB net) ;) Naprostá spokojenost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z čeho tvé obavy pramení?

Podívej, Fio je banka jako každá jiná, liší se jen v tom, že má ryze CZ vlastníky.

Stejně, jako ostatní české banky má bankovní licenci od ČNB a tak jsou vklady v ní kryty do výše 100000EUR (tj. momentálně cca 2,75 milionu kč) - tedy pokud máš na účtě víc, než 2 a třičtvrtě mega, rozděl to do více bank, jinak se nemáš čeho bát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jednu zásadu - nereaguju na výkřiky typu \"levnější\" energie, výhodnější účet, výhodnější pojištění, levnější hypotéka... a místo změny si zajdu na pobočku a vyjednám podmínky, které jsou pro mě přijatelné. Účet u spořitelny jsem zrušil před cca 15ti lety od té doby jsem u GE a nemám problém. Navíc nesnáším nově vznikající Banky, pojišťovny a podobně, které lákají na výhodné podmínky, které pak postupně zhoršují. To nehodlám podporovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Fio jede celej klub již několik let a nikdy nebyl problém :)

Jo, přes 3 roky. A vzhledem k tomu, že jsme tehdy platili měsíčně u Reiffky několik set (7kč za každou položku!), jde úspora do tisíců. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mbank nemá bankomat v Blansku,nejbližší je v 25km vzdáleném Brně.

keby si si aspon na link banky klikol... :myslim

http://www.mbank.cz/osobni/karty/karta-visa/

mas tam 3x vyber v lubovolnom bankomate bez poplatku a v zahranici detto, to ti hociktora banka neda......

fio banku ma tiez, ziadny problem.. ale pre moje potreby viac preferujem mbank z dovodu vytvarania dalsich pod uctov z dovodu delenia financii

[upravil dne 19/8/14 22:09 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevrátí ti je ČNB, ale Fond pojištění vkladů.

Jestli se ti chce číst: http://www.fpv.cz/cs/kolik-je-pojisteno.html

Takhle je to u všech bank, které sídlí v ČR (ty ostatní, třeba mBank, nebo Citibank) jsou zase pojištěny v zemi, kde sídlí (tedy mimo ČR). Ale vždy je to tak, že dostaneš zpět 100% částky do 100000EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím si že je to taková nezaběhlá banka.

Vklady kryty znamená = kdyby fio krachla tak ČNB mě ty peníze vrátí zpět?

Spořitelna,komerční banka jsou na trhu mnoho let u nich mě to připadá jako větší jistota.

Kurt ti to napsal jasně, vklady jsou pojištěné takže pokud nemáš vyšší vklad než je limit dostaneš to zpět. Takže u peněžních ústavů, které mají bankovní licenci se obávat nemusíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fio banku ma tiez, ziadny problem.. ale pre moje potreby viac preferujem mbank z dovodu vytvarania dalsich pod uctov z dovodu delenia financii

[upravil dne 19/8/14 22:09 od Marcel00]

To je taky zajímavá myšlenka, leč letmé nahlédnutí do FAQ Fio banky:

5. Kolik účtů můžu mít ve Fio bance otevřeno?

Počet účtů není omezen. Každý klient může mít otevřeno i více účtů jednoho typu a to jak na rodné číslo, tak na IČO.

http://www.fio.cz/o-nas/faq/bankovni-sluzby/3-ucty-a-produkty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zial ale s inym /nizkym/ urocenim... mne vyhovuje u mbank prave ten urok. platobna karta ako i vsetko ostatne bez poplatku.

a hlavne ze vsetko urobim bez navstevy kontaktneho miesta/pobocky.

co sa FIO tyka, zial na SK nieje mozne zakladat si poducty, jedine ucty ako take samotne...

pozeral som teraz do IB fiobanky ktoru mam a nedovodluje mi to zalozit si poducet.

platobna karta u FIO na SK je spoplatnovana, ale ja ju nemam, bo ju nepotrebujem z dovodu ze ucet pouzivam kvoli prevodu penazi medzi CR a SR :)

[upravil dne 19/8/14 22:22 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrchy! :)

Já mám zkušenosti s KB (utekl jsem dávno, ale ve firmě stále používáme) ČS (naštěstí už je to taky mnoho let), GE (v době, kdy jsem odcházel, chtěli za Genius 119kč měsíčně, až Fio&spol. je donutili k účtu zdarma), mBank (šíleně mi vadí ty nové omalovánky v jejich IB), AirBank a Fio - podle mne ten, kdo bydlí v místě s pobočkou Fio, neudělá chybu, když půjde tam. Fakt je to zadarmo, rychlé převody (u GEMB běžně 2 dny, tady i ten samý den), jediná nevýhoda je (pro mne ne, nejsem paranoidní), že nevydávají jiné, než bezkontaktní karty.

Další možností je jít udělat do ČS bubáka - mají retenční nabídky, takže z nich kolikrát vypadne, že ten poplatek klientovi odpustí (třeba na rok, dva, tři).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...