Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trhanie motorom pri vyšších otáčkach


winsor

Recommended Posts

Ahojte už nejakú dobu som googlil a neviem nájsť odpoveď na môj problém.

Mám 407 1.6 HDI FAP najazdené už 240.000 km ! Pri vyšších otáčkach mi niekedy šklbne motorom, najčastejšie to spraví v otáčkach 3300 (nezávisle od toho čo tam mám zaradené) - teraz už takmer vždy keď dosiahnem tieto otáčky - keď idem napr 3000 tak nikdy nič všetko ok. Bol som na diagnostike, neukázalo žiadny problém - jedine FAP filter - neznáma chyba.

Neviete v čom by mohol byť problém alebo aspoň čo dať skontrolovať mechanikovi ? Môže to byť ERG ventil zanesený, alebo palivový filter (menený bol v 230.000 km) ? Olej takisto menený, rozvody tiež, spojka nová s jednohmotou.

Na forach sa objavuje problém pri nižších otáčkach.

To trhnutie (šklbnutie) sa prejavuje tak ako keby jeden valec nespracoval jeden cyklus, normálne šlbne ako keby autom seklo na pol sekundy (pribrzdilo) viac to už opísať neviem :)

Turbo to asi nebude, nerobí to vtedy keď turbo ,,tlačí\". Trysky to asi tiež nebudú, lebo tie čo som čítal keď odchádzajú tak vynecháva - nemá ťah ale netrhá. Palivo tankujem Shell FuelSave s VIF letnym aditivom.

Ja viem že auto už má odjazdené, na motore počuť že je hlučnejší už ako býval ale rád by som to dal dokopy :-)

Ďakujem za odpoveď

Resp. nechce sa niekomu v BA na to kuknúť ? :-) Odmením aj analýzu bez úspechu :D

Laik winsor

[upravil dne 20/8/14 17:30 od winsor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...