Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 cc mikrospínač v kufru - čím nahradit? "Vyřešeno + schema a návod"


razor

Recommended Posts

Původní spínač byl KO protože z něj upadl ten plíšek, který ho spíná. Ten plíšek spadl někam hluboko do auta a už jsem ho nenašel. Navíc ta dirka(v mikrospínči), do který se plíšek má zasunou byla uplně zničená, takže by to stejně nešlo vrátit.

Teď když mám ten odpůrek a tišťák, tak vím přesně co kam zapojit.

Použiju klasický mikrospínač, který má tři vývody a na něj připájím ten odpůrek a musí to chodit. :papa Dám vědět jak to dopadlo a udělám fotky - ale až tak za 2 dny.. Teď musím jet pryč...

Díky všem! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spínač je \"rozepínací\" tzn když je tlačítko zmáčknuté, tak je kontak rozpojený.

Když je tlačítko v klidové pozici(nezmáčknuté), tak je kontakt sepnutý.

Stačí použít jakýkoliv mikrospínač, který má tři vývody.

Nakoupil jsem v GME.

A použil jsem \"Mikrospínač ZIPPY SM-05S-04P0-Z\" objednávací číslo 630-035 Pasuje přesně na ty dírky po původním spínači.

A odpor je tedy 6K8 Ohm. Objednávací číslo 119-094

Objednávací číslo stačí napsat do vyhledávání na www.gme.cz

A teď schema:

post-16407-14109639479649_thumb.jpg

Prostřední kontak na spínači je nezapojený.

Mezi krajní kontaky příjde odpor 6K8.. To je celé kouzlo.

Místo 2750Kč za originál stčilo pouze 20Kč...

[upravil dne 22.8.2014 21:30 od razor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak spínač je \"rozepínací\" tzn když je tlačítko zmáčknuté, tak je kontak rozpojený. Když je tlačítko v klidové pozici(nezmáčknuté), tak je kontakt sepnutý. Stačí použít jakýkoliv mikrospínač, který má tři vývody. Nakoupil jsem v GME. A použil jsem \"Mikrospínač ZIPPY SM-05S-04P0-Z\" objednávací číslo 630-035 Pasuje přesně na ty dírky po původním spínači. A odpor je tedy 6K8 Ohm. Objednávací číslo 119-094 Objednávací číslo stačí napsat do vyhledávání na www.gme.cz A teď schema: attachicon.gifSchema.jpg Prostřední kontak na spínači je nezapojený. Mezi krajní kontaky příjde odpor 6K8.. To je celé kouzlo. Místo 2750Kč za originál stčilo pouze 20Kč... [upravil dne 22.8.2014 21:30 od razor]

Čau, chci se zeptat, ten spínač který jsi popisoval je umístěný v kufru na levé straně u kloubu střechy

( http://i.imgur.com/kG17tmP.jpg )? Mám taky problém se střechou, ale mě nejde vůbec stáhnout a navíc když jedu 15km/h+, tak píská signalizace, jako by byla střecha nedovřená. Už jsem procházel mikrospínače u háků, tam při zajištěných hákách ani jeden nepípal a hodnoty jsem žádné nenaměřil a při odjištěných hákách jsem naměřil na obou stejný odpor a oba pípaly. Dál jsem prošel spínače na víku kufru ( http://i.imgur.com/Rb5QQld.jpg ), oba dva- rozepnutý- nepípá, nic nenaměřeno, stisknutý- pípá, odpor na obou také stejný. Mimoto nefunguje vyhřívání zadního okna, tak mě napadlo, jestli to nemůže být nějakým špatným relátkem. Díky za pomoc

Upraveno uživatelem 1-Kuca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ano, ten spínač je ten u kloubu střechy na levé straně. přesně jak jsi to vyfotil.. Mě osobně se stalo to, že ten plíšek se už vyběhal a když to mnělo být zmáčknutý, tak to zmáčknutý nebylo.. Tím se stalo přesně to co říkáš - nešla stáhnout střecha -jen to pípalo.. A při jízdě to taky pípalo.. Když jsem spínač odpojil z konektoru, tak přestaly pípat háky. Uplně to přestalo fungovat. Mohlo by to být ono. :super  Kdyžtak dej vědět..

 

Vyhřívání zadního okna bych hledal někde asi rozpojenou kostru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky stejný problém se střechou jak tady popisujete a i když jsem ten mikrospínač vyměnil za originál (z rozebraného auta) tak mi to stejně nefunguje,možná je taky vadnej. A to vyhřívání zadního okna nefunguje proto že si systém myslí,že je střecha v kufru a v tom případě se vyhřívání vypne.Našel jsem to v manuálu. Mě to taky momentálně nevyhřívá.Teď v zimě se mi to řešit nechce,nechám to na jaro až bude teplo.A pípání jsem vyřešil tak,že jsem rozebral mechanismus pod volantem a vyndal malý reproduktor.Teď mi sice nepípá vůbec nic(blikry,světla,rezerva benzínu,námraza...),ale už jsem si na to zvyknul :D  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spínač je \"rozepínací\" tzn když je tlačítko zmáčknuté, tak je kontak rozpojený.

Když je tlačítko v klidové pozici(nezmáčknuté), tak je kontakt sepnutý.

Stačí použít jakýkoliv mikrospínač, který má tři vývody.

Nakoupil jsem v GME.

A použil jsem \"Mikrospínač ZIPPY SM-05S-04P0-Z\" objednávací číslo 630-035 Pasuje přesně na ty dírky po původním spínači.

A odpor je tedy 6K8 Ohm. Objednávací číslo 119-094

Objednávací číslo stačí napsat do vyhledávání na www.gme.cz

A teď schema:

attachicon.gifSchema.jpg

Prostřední kontak na spínači je nezapojený.

Mezi krajní kontaky příjde odpor 6K8.. To je celé kouzlo.

Místo 2750Kč za originál stčilo pouze 20Kč...

[upravil dne 22.8.2014 21:30 od razor]

Posilam fotku potrebuji ten na modre podlozce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spínač je \"rozepínací\" tzn když je tlačítko zmáčknuté, tak je kontak rozpojený.Když je tlačítko v klidové pozici(nezmáčknuté), tak je kontakt sepnutý.Stačí použít jakýkoliv mikrospínač, který má tři vývody. Nakoupil jsem v GME.A použil jsem \"Mikrospínač ZIPPY SM-05S-04P0-Z\" objednávací číslo 630-035 Pasuje přesně na ty dírky po původním spínači.A odpor je tedy 6K8 Ohm. Objednávací číslo 119-094Objednávací číslo stačí napsat do vyhledávání na www.gme.cz A teď schema: attachicon.gifSchema.jpgProstřední kontak na spínači je nezapojený.Mezi krajní kontaky příjde odpor 6K8.. To je celé kouzlo.Místo 2750Kč za originál stčilo pouze 20Kč...[upravil dne 22.8.2014 21:30 od razor]

Ahoj. Potrebovala by som ten v levo ma modre podlozce. Vies mi poradit? Dakujem

post-49451-0-59869500-1421175315_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Mám taky stejný problém se střechou jak tady popisujete a i když jsem ten mikrospínač vyměnil za originál (z rozebraného auta) tak mi to stejně nefunguje,možná je taky vadnej. A to vyhřívání zadního okna nefunguje proto že si systém myslí,že je střecha v kufru a v tom případě se vyhřívání vypne.Našel jsem to v manuálu. Mě to taky momentálně nevyhřívá.Teď v zimě se mi to řešit nechce,nechám to na jaro až bude teplo.A pípání jsem vyřešil tak,že jsem rozebral mechanismus pod volantem a vyndal malý reproduktor.Teď mi sice nepípá vůbec nic(blikry,světla,rezerva benzínu,námraza...),ale už jsem si na to zvyknul :D  :papa

Tak už mi střecha funguje jak má :super

Přišel jsem na to náhodou,přestalo mi svítit třetí brzdové světlo a když jsem hledal příčinu,tak jsem objevil ve svazku pěti drátů tři přerušené,z toho dva od brzd. světla a třetí právě od elektriky střechy.

Po spojení těchto drátů mi svítí jak světlo,tak mi už zase správně funguje zavírání i otvírání střechy :super

Jen jsem nezjistil,jak se mohly ty drátky přerušit :myslim:papa

post-27765-0-92267500-1442422418_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
V 13. 1. 2015 at 19:01, Pepito napsal:

Mám taky stejný problém se střechou jak tady popisujete a i když jsem ten mikrospínač vyměnil za originál (z rozebraného auta) tak mi to stejně nefunguje,možná je taky vadnej. A to vyhřívání zadního okna nefunguje proto že si systém myslí,že je střecha v kufru a v tom případě se vyhřívání vypne.Našel jsem to v manuálu. Mě to taky momentálně nevyhřívá.Teď v zimě se mi to řešit nechce,nechám to na jaro až bude teplo.A pípání jsem vyřešil tak,že jsem rozebral mechanismus pod volantem a vyndal malý reproduktor.Teď mi sice nepípá vůbec nic(blikry,světla,rezerva benzínu,námraza...),ale už jsem si na to zvyknul :D  :papa

Mám stejný problém, povedlo se někomu vyřešit ? Kontroloval jsem odpory na spínačích a zdají se být ok. Popř. pokud někdo ví jak vymontovat reproduktor ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...