Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupe Peugeot 308 2.0 HDi SW 2008 RADY A NAZORY


lukas jandora

Recommended Posts

Ty :o mas recht toho sem si vubec nevsiml je tam krapet jiny odstin o sedacce nevim...osobne sem mel strach zda sedi Km:/

Je celkem tezke najit peknou 308 SW 1,6HDI 80KW nebo 2.0 do 170 000kc a mit jistotu ze Km sedi a neni to past na mene zdatne lidi co se v autech nevyznaji :/:(

oldo lip sem nic nenasel:/

[upravil dne 17/8/14 20:07 od lukas jandora]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu to moc rozebírat jen napíšu, že jsem v tom bazaru byl mnohokrát něco obhlídnout a vždy to byla dost katastrofa. Včetně toho, že jsme narazil i na zaměněné foto (jeslti záměrně nebo ne nechci spekulovat ale když vidím na fotce NAVI a v autě v reálu je tam obyč. rádio a ještě povystrčené o 2 cm ven tak to není OK)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bzenec? Taky daleko.

Požaduješ automatickou klimu?

Minulý týden jsem objel Olomoucko, hledám 307 ale i 308 nebo 207 atd. Aut je strašně moc, a žádné nemá přes 200 000 km:D. Pomocí klubu to chce nejdříve zjistit historii.

Já sázím na takový postup - počíhat si u prodejce Peugeotů na auto po prvním majiteli. Anebo možná nějaký seriozní dovozce, ale takoví asi ani neexistují. Anebo si z Rakouska dovézt sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud budeš hledat takhle po bazarech, tak se z 95% vydrbeš, myslím to tak, že historie vozu bude falešná, kpu buď od známého atd., nebo přímo ojetá auta v síti Peugeot--počítej s tím, že budou dražší...,ale s ověřenou historií

jo a Bzenec jsou známí loupežníci--vozí auta o která je zájem, musíš předem volat!!;), historie vozu nezjistitelná a auta podle fotek super za poměrně nízké ceny--proč asi??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno (minulý měsíc) jsem vybíral P308 - s jedním pánem co hodně jezdí po bazarech a jak EU automobile, tak Bzenec a Vracov a mj. i pražský Steiner auto hodnotil na základě několika zkušeností jakože tam nemá cenu ani volat.. natož jezdit.. Všechyn mají P308 za krásné ceny, ale pravděpodobně to je špína..

edit: a ať tedy jenom nehaním, nakonec jsme koupili v andy-auta v Táboře - měli 4 na výběr v mé cenové relaci a ještě některé dražší - všechna 4 auta byla v dobrém stavu, nebouraná nestočená - a jeli jsme tam na jistotu - v podstatě každé by bylo dobrou volbou..

[Edited on 18/8/14 13:28 by jamaco1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bzenec? Taky daleko.

Požaduješ automatickou klimu?

Minulý týden jsem objel Olomoucko, hledám 307 ale i 308 nebo 207 atd. Aut je strašně moc, a žádné nemá přes 200 000 km:D. Pomocí klubu to chce nejdříve zjistit historii.

Já sázím na takový postup - počíhat si u prodejce Peugeotů na auto po prvním majiteli. Anebo možná nějaký seriozní dovozce, ale takoví asi ani neexistují. Anebo si z Rakouska dovézt sám.

Nepozaduju- moje pozadavky sou 1.6HDI 80KW SW nebo i 2.0 HDI SW rok od 2008 nebo vis a nejeto pod 150 000km za cenu pod 170 000kc bylo by fajn ESP.

Ale podle toho co pisete je to nerealne spise to patri do kategorie sci-fi nebo pohadka:D

oldo pokud bys na neco zajmaveho narazil a sam bys to nechtel dej me vedet poslu cislo a snahu i ocenim:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj problém jsem řešil před rokem a kousek.

po čtvrt roce pátrání se objevila moje současná 308SW 2.0 HDi 100kW u áček (taky se mi to nezdálo, ale cena 170 kkč při 136kkm mě lehce nalomila).

Nejdřív jsem si nechal poslat VIN (jako vždy u jiných aut) a nechal ho prozkoumat jednat zde na fóru a protože výsledek vypadal pěkně tak u ještě jednoho mechanika od Peugeota u nás.

Podle všeho ukončený leasing, jasná servisní historie. Pak jsem ho ještě proklepnul mechanikem přímo při návštěvě áček (původně stálo na pobočce v Pardubicích ale převezli mi ho do Č. Budějovic - takže 50 km od bydliště).

Je zde jediné doporučení - na auto je třeba čekat a nechat si posílat VINy a proklepávat. Hlavně to neuspěchat.

Pokud půjdeš do auta z roku 2008 (kdy poprvé vyjela 308SW z továrny) může být o něco více vybavené než jsou pak poslední typy (např. otevírací okno v pátých dveřích), ovšem taky musíš počítat že už mají něco kilometrově za sebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukl sem na handy auta a mozna tohle?

http://www.andy-auta.cz/auto/AV419_14-peugeot-308-1-6-hdi-sw-110ps-s-kniha.html

co bych mel od takove auta cekat?FAP uz asi bude K.O ne?

Udelat hned cele rozvody?

FAP K.O. být nemusí, záleží jak se s ním jezdilo. Při uvedeném počtu km a stáří mi vychází cca 30kkm /rok takže asi moc \"necouralo\" a mělo delší trasy. Stav zjistíš při připojení k diagnostice (to by měl solidní prodejce umožnit).

Rozvody jsou sázka - pokud jsou km fakt v pořádku, tak by ještě měly čas ale jistota je jistota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta 308 na začátku vlákna nemusí být tak zlá. Nárazník má dost jiný odstín, ale to má za určitého světla moje auto taky, možná ne tolik, ale ano.A zrovna při takovémhle podvečerním příšeří, jako na fotkách. Kastle se lakuje přímo v montážní fabrice, kdežto plastové díly jako nárazníky a blatníky chodí v barvě už od dodavatele. Takže stát by se sice nemělo, ale odstín nemusí vždy 100% sedět. Hodně je to vidět třeba na jedničkových Fábiích, tam často nesedí barva i za plného světla.

Sedačka řidiče - záleží na provozu. Já jezdím prakticky jen buď delší cesty okolo 200km nebo naopak pár km po městě. A jezdím denně. Při současných necelých 70tkm vypadá ta bočnice sedadla +/- podobně. 308 je trochu vyšší, takže bočnice sedadla trpí při nastupování víc.

Ale to asi tak pro příště, jet někam hodně daleko pro ojeté auto je dle mého nerozum, ono to v reálu většinou nevypadá tak, jako na těch fotkách a to by pak člověk projel kalhoty, než by něco koupil. A toho času... A pokud je autobazar známý šejdíř, tak není o čem.

Co se týká Andy Auta, tak příbuzný tam před cca 5-6 lety koupil Astru. Dost brzo (v řádu pár let) ji musel pod cenou prodat. Už nevím co všechno se mu vysypalo, asi několik ze čtyř naftových mušketýrů :D plus něco dalšího, nicméně musel by do auta vrazit značnou část ceny, tak to radši pod cenou prodal. Dle vyjádření servisu mělo auto najeto asi dvojnásobek toho, co bylo na tachometru. Jak jsem koupil, tak prodávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukl sem na handy auta a mozna tohle?

http://www.andy-auta.cz/auto/AV419_14-peugeot-308-1-6-hdi-sw-110ps-s-kniha.html

co bych mel od takove auta cekat?FAP uz asi bude K.O ne?

Udelat hned cele rozvody?

FAP K.O. být nemusí, záleží jak se s ním jezdilo. Při uvedeném počtu km a stáří mi vychází cca 30kkm /rok takže asi moc \"necouralo\" a mělo delší trasy. Stav zjistíš při připojení k diagnostice (to by měl solidní prodejce umožnit).

Rozvody jsou sázka - pokud jsou km fakt v pořádku, tak by ještě měly čas ale jistota je jistota.

To jsou čuňata, hlavně, že to vypadá jak v autosalonu a na liště kufru je fólie proti poškrabání, ale že by vytepovali ten hnůj na místě řidiče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejvíc se mně líbí, že to má nájezd těsně pod 150, což působí na Čechy dost psychologicky, asi jako baťovská cena...

Jinak není nad osobní prohlídku a prověření VINu, kdy Cebia dokáže zjistit i údaje ze zahraničí vč. poškození.

U kámošovi 307ky byl FAP i ve 170 ok. Vzhledem k nájezdu km se tvoje vyhlédnuté auto necouralo, takže by FAP mohl být ještě v nějaké kondici.

Jinak rozvody bych klidně udělal, je to otázka 5-6 tisíc a pak už budeš mít klid. Celkový ponákupní servis mě vyšel na 15 tis. - výměna oleje, všech filtrů, rozvody a pumpa, brzd. destičky vpředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy diky moc za vase nazory a rady.Pokud sem byl trosku paranoidni pri psani tohodle tematu tak tedka sem zralej na leceni:)Vsude vidim podvod,stocene kylometry,jinou barvu laku a kradene auto takze muzu poslat klidne babu s tchyni at nejakou 308 koupi.

Jinak koho musim prudit kdyz by potreboval proverit VIN?

P607Olda:Hele ty ses krnovak?Je teoreticky mozne pokud bych nasel nejakou 308 se pak sejit nebo zavolat s osobni radou ohledne toho auta nebo pripadne ze by ses na ni podival?Samo ze zadarmo ani kure nehrabe.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsude vidim podvod,stocene kylometry,jinou barvu laku a kradene auto

Bezva, vidíš správně (kradených je minimum, ale ostatních spousta).

Jsem ze Šumperka, Krnov je trochu z ruky.

Prověřit VIN zde na fóru http://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/94662-xmb/

Já se držím toho, co mi říkal táta, když kupuješ, všímej si stejně prodávajícího jakož i zboží. Takže se snaž koupit od někoho důvěryhodného: prokazatelně prvního majitele, nebo autorizovaného prodejce (??) nebo snad dovozce s dobrými referencemi.

Nespěchej, klidně vybírej několik měsíců.

Poradil bych ti klidně zadarmo, ale předem říkám, moje prověřování by se týkalo serioznosti prodávajícího a případně počtu km. A pak, aby interiér a exteriér byl příjemný. Technické věci jsou skládačka, ty se vymění snadno. Ale smrad a opotřebovaný interiér ne.

[upravil dne 20.8.2014 19:08 od P607Olda]

[upravil dne 20.8.2014 19:11 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...