Jump to content

volant -origo kozeny paket

mirko777
 Share

Recommended Posts

zdravim mam dotaz na kozu volantu uz ste sa niekto stretol s tym ,ze bol potiahnuty perforovanou kozou s dierkami od vyroby?

Alebo je to len dobry maskovaci manever ,ked chce niekto zamaskovat riadne vysuchany volant mam totiz zaujem kupit

308 sw r.v. 2010 udajne 123tkm ,no a nezda sa mi ,ze by sa od vyroby preferovala dierkovana koza,podla mna by mala byt hladka,tak som z toho mierne mimo, ked po preskumani vin je servisna historia -ziadna:myslim asi to bude mat truchu viac...

Skoro bych si dovolil tvrdit,že ten volant není z 308,ale líbil by se mi :D

Je to z 308 ... byla to série \"sportium\" a kovové pedály myslím. Dá se koupit bez airbagu za cenu kolem 10 000Kč.

Jinak na 308 pasuje i ten z RCZ zmenšený, v alcantaře asi za 7500Kč

Volant

Ten původní volant už se mi taky loupe. :(

[upravil dne 20/8/14 09:13 od matii]

Můžu potvrdit slova \"pava\" - od března/dubna 2013 se dávaly do verzí Active (+) ty \"sportovní\" volanty z fota nahoře, čili perforovaná kůže včetně \"kovového\" prstence.

Jinak ta 308ma z odkazu \"Lubk0\" má přečalouněný volant - s tím máme s bratrem taky zkušenost. Já jsem měl 308čku 2009 výrobu s origo koženým volantem, po cca 3 letech přešla k bráchovia a po chvíli se mu začala na několika místech sloupávat \"lesklá vrstva\" kůže. Proto si nechal volant přečalounin u jedné firmy v Blansku - specializují se na výrobu - čalounění volantů pro různé značky(prvovýrobu). Tam si pak člověk může navolit co chce, jestli hladkou, perforovanou, nebo barevnou kůži, případě i přidání různých výlisků pro lepší uchopení volantu.

Takže perforace pokud je z výroby, tak je jen u volantu co poslal \"pava\" jinak byla snad všude hladká kůže, která se ale opravdu loupala - ne celá, jen ta lesklá vrstva.

[upravil dne 21/8/14 11:10 od IceBee]

Můžu potvrdit slova \"pava\" - od března/dubna 2013 se dávaly do verzí Active (+) ty \"sportovní\" volanty z fota nahoře, čili perforovaná kůže včetně \"kovového\" prstence.

Jinak ta 308ma z odkazu \"Lubk0\" má přečalouněný volant - s tím máme s bratrem taky zkušenost. Já jsem měl 308čku 2009 výrobu s origo koženým volantem, po cca 3 letech přešla k bráchovia a po chvíli se mu začala na několika místech sloupávat \"lesklá vrstva\" kůže. Proto si nechal volant přečalounin u jedné firmy v Blansku - specializují se na výrobu - čalounění volantů pro různé značky(prvovýrobu). Tam si pak člověk může navolit co chce, jestli hladkou, perforovanou, nebo barevnou kůži, případě i přidání různých výlisků pro lepší uchopení volantu.

Takže perforace pokud je z výroby, tak je jen u volantu co poslal \"pava\" jinak byla snad všude hladká kůže, která se ale opravdu loupala - ne celá, jen ta lesklá vrstva.

[upravil dne 21/8/14 11:10 od IceBee]

Jen pro představu, takto vypadá přečalouněný volant co si nechal dělat bratr.

post-31725-14109639478065_thumb.jpg

Jen pro představu, takto vypadá přečalouněný volant co si nechal dělat bratr.

Vypadá pěkně. Vzhledem k tomu, že mám polokožený paket, tak je můj volant pěkně odrbanej.

Kde to dělají, za kolik a jak dlouho to trvá?

[upravil dne 23.8.14 20:48 od RichVa]

• 2 months later...

Zdravím,

za kůži na volantu bych frantíky nakopal. Je to nějaká syntetická kůžička nebo co... Po roce používání se shrnuje a loupe. Mám v autě skoro max výbavu a je tam tenhle "povlak". Další věc je ten tenký věnec, to je děs. Ten volant Sportium je parádní, ale kamarád co ho má v 3008 už ho má taky načatý a je to stejná tenká kůže... Uvažoval jsem i o přešití (www.volantech.cz) ale nakonec jsem si přehodil z předchozí 307 kožený potah a jsem spokojený. Sice to není na pohled ideál, ale ten silný věnec a pravá kůže jsou moc příjemné.