Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Značky pro nastavení světlé výšky po výměně prahů


hugo.v.r.

Recommended Posts

Guest Džůny

Jak psal P607Olda, se mnou se trable s geometrií táhly dva roky. Nakonec jsem zajel do Brna (Famko) kde to seřídili krásně.

Předtím auto táhlo do strany, skákalo na nerovnostech, nesedělo, prostě hrůza. Byl jsem ve třech různých servisech a vyhodil z okna X tisíc, než jsem přišel na to, že se auto musí stáhnout na referenční výšku.

Co teda doteď nechápu je to, že o tom nikde neví. Protože 406 nejezdí zrovna málo, že? To jako všechny jezdí se špatnou geometrií? Protože mi v servisech říkali přesně to, co jsem tady četl – že geometrie ukazuje hodnoty pro nezatížené auto. Což je ale neskutečná hloupost, viz. příspěvek, který napsal oddie, výška nezatíženého auta není definována. Tím pádem někdo přijede s novýma pružinama, někdo s unavenýma, někdo s plným kufrem, někdo s prázdným,…

To přece nemůže fungovat.

Kdybych to věděl, omlátil bych jim to tehdy o hlavu a měl bych své 4 000, co to celkem stálo, třeba na výlet. :(

Popravdě, jsem z té nápravy dost rozpačitý. Oproti torzkám (306, Škodovky) je to úplně jiný svět, neskutečný komfort a skvělé chování v zatáčkách… ale když si vzpomenu, kolik peněz a nervů mě to stálo, nejsem si úplně jistý, zda to za to vůbec stojí.

[upravil dne 29/8/14 13:01 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to potrápilo, a taky bych raději jednoduchou.

- Felda, OI, Fabie, ale i 307, 308, 207, 5008 mají traverzu vcelku, nedá se nic štelovat, je prý trochu tvrdý na nesymetrických nerovnostech.

- 205,405, 206, 306, Partner do 00 mají ty torzní tyče. Výhodou je, že nejmíň zabírají místo v kufru a vlastní pružností se v zatáčce ohnou, čímž pomůžou příjemnému projetí. Nevýhoda je nutnost repase

- 406, OII - víceprvková náprava, případně s proměnnou geometrií, aneb furt ve střehu...

[upravil dne 29.8.2014 13:07 od P607Olda]

[upravil dne 29.8.2014 13:08 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na OI se dá náprava částečně doštelovat, uchycení nápravy má oválné díry.. jinak na naší geometrii v práci ukazuje program akorát, na jakou pozici do auta se má dát závaží, případně u vozů renault se měří určité body (výšky) a znich si program vypočítá správné odklony kol. Jinak udělal jsem již tolik geometrii(včetně x 406), nikdy jsem nepoužil již zmiňované závaží a vozy se chovaly na cestě dobře a pneumatiky se sjížděly rovnoměrně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to potrápilo, a taky bych raději jednoduchou.

- Felda, OI, Fabie, ale i 307, 308, 207, 5008 mají traverzu vcelku, nedá se nic štelovat, je prý trochu tvrdý na nesymetrických nerovnostech.

- 205,405, 206, 306, Partner do 00 mají ty torzní tyče. Výhodou je, že nejmíň zabírají místo v kufru a vlastní pružností se v zatáčce ohnou, čímž pomůžou příjemnému projetí. Nevýhoda je nutnost repase

- 406, OII - víceprvková náprava, případně s proměnnou geometrií, aneb furt ve střehu...

Oldo, po OI 2005 kterou jsem měl od nova jsem koupil Vectru 1998 a chování zadní nápravy bylo pro mě šok. Tak velký rozdíl v prudších zatáčkách jsem prostě nečekal. Do práce jezdím hodně členitým terénem a i když Vectra byla o generaci starší tak to byla úplně jiná kvalita. Dneska se 407 je to ještě daleko veselejší. Ano na Oktávce nějaké vůle prakticky nevznikají, ale doma bych už takový auto nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to co zaznelo to chapu a snad jsem to i vysvetlil a jeste trosku zazlobim a pak uz prestanu.

Proc to nedela konkurence ?Tedy to stahovani na nejakou ref.vejsku???

A je zohlednena korekce hodnot vuci velikosti pneu/disku?

Tak a ted uz zlobit nebudu - je dostatecne ze se geom. dela na hodne P406 nespravne a pritom si to hodne lidi pochvaluje jak to sedi ... - co by delali kdyz by to bylo sestelovane jak ma .....

Diky jeste jednou za cas .... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětlují to opačně, než jsem měl představy. Píšou jen o přední nápravě. Tzn. vysvětlují to tak, že při odlehčení se sbíhavost má zvětšit a při zatížení zmenšit (kola od sebe).

Až budete někdo na geometrii, tak ve chvíli, když jsou tam nasazené ty měřáky, zkuste zatížit auto. Fakt by mě zajímalo, jestli při zatížení kola půjdou k sobě, nebo od sebe.

Dalo by se to zjistit také podle přesného nákresu nápravy - jakým způsobem je ten lichoběžník lichoběžný - ale prakticky to bude průkaznější a jednodušší.

A že je tam ještě nastavitelná křivka - to odpovídá zadní nápravě 607, kde se musí seřizovat ve dvou různých polohách, dvěma různými prvky. Podobně, jak je zmíněno v článku \"že její křivku sbíhavosti lze seřizovat změnou výškové polohy spojovacích tyčí.\"

Majitelé 406, buďte rádi, že se 406 nastavuje jednoduše, v jednom bodě zatížení.

[upravil dne 30.8.2014 11:05 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslušně hlásím závěr:

Právě jsem se vrátil z chalupy, přináším resumé z průzkumu podvozku.

Na spodním rameni zadní nápravy žádný stopy po nějakým přípravku zastrčeným do osy pružiny. Přeci jen by něco muselo být vidět na rezistinovým nátěru (aspoň se domnívám) a rez a špína nahoře, kam se zahakuje druhý konec, by taky nebyly beze stop.

Přední dekly (mám tam dva - pod motorem a pod nápravnící) patrně nebyly sundavaný, anebo mechanik vrátil do imbusů, co dekly drží, zpátky resistin i prach tak dokonale, že není poznat použití imbusu.

Zadní excentry jsem měl označený v původní poloze. Levý se nehnul vůbec a pravým štoubem pootočili o cca 3mm).

Přesto všechno na protokolu z geometrie jsou hodnoty před a po diametrálně odlišný, takže nějak s tím hejbat museli (pakliže ovšem si ty hodnoty nenacheatovali - co když třeba zadáš IDDQD a přístroj přejde do god mode a vytiskne co si přeješ :aut ).

Každopádně auto teď drží stopu jako přišitý a po prohození kol zleva doprava (což mi poradili v servisu) skoro zmizela i snaha trochu táhnout doprava.

Ještě se stejně chystám trochu s tím vepředu cuknout - napravo totiž nechali větší rozbíhavost než nalevo (i když v toleranci), tak možná to táhne i z tohole důvodu. Ale to už neřeším - já nejsem zrovna přítel servisů a většinou jsem po návratu nestačil žasnout, co všechno zmršili, a tak jsem rád, že tentokrát zbytek auta zůstal v původním stavu...

[upravil dne 30/8/14 20:14 od hugo.v.r.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...