Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Značky pro nastavení světlé výšky po výměně prahů


hugo.v.r.

Recommended Posts

Taky jsem se na to snižování ptal asi v 10ti servisech. Věětšinou mi řekli že u 406 snížení pořeba není, že si výšku laser hlídá a program podle toho přepočítá hodnoty. Co je na tom pravdy netuším:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Lihous: nefim, nefiděl jsem - tam se prostě předají klíče přejímacímu technikovi a auto zmizí ve vratech do dílny. Žádnej šourům tam nemají. Ale mám pod motorem dva dekly a ty museli sundat, pokud chtěli přikurtovat nápravnici. A jelikož je mám připevněný poměrně specificky, tak o víkendu pod to lehnu a mrknu, jak vypadá to připevnění teď. Z toho budu moct aspoň usuzovat, jestli byly dekly dole. A vzadu by měly bejt na spodních ramenech znát stopy po stahovácích (mám to tam napatlaný resistinem a mělo by to tedy bejt v místech styku se stahovákama znát).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak ano ale i tak jak jsem uz psal neverim ze to na lince bylo jako vyrobni proces - tam to musi jet/muselo jet.

Ale proc se to tedy stahuje pokud je nejaky \"predpis\" a hodnoty funguji z vyroby?

Nebo to je jen proto ze je vse tak nejak uz uvolnene a je treba dodrzet predepsanou \"referencni vysku\" ....?

U naseho at delame co udelame tak proste prave zadni kolo se sjizdi vne vic jak vnitrek - tak ze jsem rezignoval a hold co 2-3 roky se poridi dve nove pneu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lihous:

výrobní linka pracuje úplně jinak, rozhodně jinak, než když hotové auto přijede na geometrii někde ve městě. Ve výrobní lnce jsou přípravky a měřicí postupy, kam se např. zasune vymezovací přípravek (dříve než se vloží pružiny) a šroub se prostě přitáhne ve správné poloze excentru. Záležitost na 2 x 3 sekundy.

Že máš špatně seřízenou geometrii a neřešíš to, to je tvoje rozhodnutí. Návod, jak se to musí udělat, tady je už mnohokrát.

V tomto vlákně podobně reagoval cune - \"mám prostě svoji pravdu a budu ji opakovat, a na nějaký technický postup neberu ohled\".

[upravil dne 29.8.2014 10:02 od P607Olda]

[upravil dne 29.8.2014 10:10 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolnosti prave tu geometrii delam u konkurence a dale prvne funkcne zkousime a nastavujeme vyrobena auta a vidim jake jsou hodnoty.

Vidim i jaka je komunikace mezi zkusebnou a vyrobou.

SAMOZREJME nove auto je ztuhle tudiz jsou jine podminky ale opakuju se neverim ze v \"prvovyrobe\" se to nastavovalo jinak nez ze auto prijelo na geom. ta se pustila a \"dole\" nekdo steloval do \"zeleneho\" a prijizdi dalsi auto ...,dalsi....

Ja nemam problem s postupem ale pokud nekdo vubec \"vi\" ze se ma stahovat zadek tak to ve vetsine pripadu proste nedela ale vetsine ee \"nevi\".

A reseni ano udelal jsem na to bobka protoze Xkrat jezdit platit a ve vysledku jsem na stale stejnem problemu.....?

Jak dokazu ze po roce je guma o 0,5mm vic sjeta :D a udelala to prave tato geom. a ne taaamhleta dira ....??

Ono rozdil je cca 1-1,5mm ....??Ma smysl resit?

A i ta nej geom. bude prd platna pokud to bude obsluhovat clovek kteremu to nic nerika.

To me ta guma za cca 1700,- prijde pohodovejsi reseni. A pri nasem najezdu cca 20-30tis/rok v prumeru je stejne spis zrala na vymenu.

Tak ze NE mam svou pravdu a vsichni jsou hlupaci ALE JAKE JSOU PODMINKY/BYLY ve vyrobe ....?

To me zajima ale to se uz nedozvime ;)

[upravil dne 29/8/14 09:55 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma smysl proste neverim ze se u Peugeotu 406 stahoval zadek na nejakou referencni hodnotu.Na to na lince neni cas.

Ikdyz pred 15roky jeste mozna byl.

U nas jsou hodnoty znacne v uzssim pasmu a tim ze to auto zacne jezdit rozvolni se.

Me proste zajima zda dany popsany postup byl i v \"prvovyrobe\".

Jinak diky tomuto foru jsem se i ja dozvedel o tomto postupu - taky jsem to nevedel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Koblih69 Na geometrii jsem byl s nasim autem uz 4x vzdy jinde vcetne garaze a z te me to serizeni prislo nejlepsi.

Ona neni zadara casu tam stravim taky \"hodne\" a vysledek viz popsano.

Nam auticko tak nejak vydelava tak ze u nas spotreba i udrzba neni problem.

Opak je pravda.

A v nakladech za ty odjete km je toto celkem nepodstatna castka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jee zacal jsem spatnou diskuzi ;)

Kdyz to opakovane nefunguje nevychazi nasleduje info pro dany usek a pripadne opet zkusebna a ta udela rozbor \"PROC\"

Samozrejme ze jde vse nebo temer vse \"oje ba t\" ale dnes je vice mene vse propojeno Pc a tam se toho moc neda udelat jinak nez ANO dobre a NE spatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opakuji, ve výrobě to určitě dělají jinak. Vyráběné díly se sestavují na přípravku, který přesně zadefinuje polohu dílů, a prostě to přitáhnou a sedí to. Rozhodně ve výrobní fabrice neseřizují každí auto zvlášť, s namontovanými koly, nepřipevňují laserové světýlka na každé kolo (popojet půl otáčky kola) atd. To by bylo moc drahé.

Konstruktér musí výrobu vymyslet tak, aby to pasovalo bez seřizování, tzn. vyrobit takové montážní přípravky ( montážní pracoviště), aby to pracovník namontoval \"z jedné vody načisto\", za pár sekund, a aby to pracovník ani nemohl zkazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nam auto \"sedi\" jen se proste sjizdi vic prava zadni pneu ....

Napada me Chalie1 s tim jsem toto diskutoval....?

Ale je dost mozny ze jsem jinej .... a zbytecne se zajimam o hlouposti. :D

V mem okoli je tento nazor prevazujici :myslim;)

[upravil dne 29/8/14 10:28 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Dobrusky jsem ale klidne do dobreho servisu zajedu pokud je cas prez celou republiku - stejne tak jako k dobremu doktoroj .....

Ano venkovni stana - ted naposledy byla venkovni na hranici 2mm vnitrni lehce prez 3mm

A leva guma mela plus minus 3mm a chloupek na obou stranach tak se predni dali dozadu a na predek se poridili nove .....

Diky za radu zkusime a uvidime.

[upravil dne 29/8/14 10:34 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měřit můžeš vůči stěně, anebo si na kolo přišroubuj jedním kolovým šroubem laserové ukazovátko, které si připevníš na nějakou pevnou lištu.

Jak bys povoloval ten šroub, kterým se seřizuje excentr, tak pozor, často bývá zarezlý, i excentr. Prolej to mazadlem den předem,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano jeden se uz menil a nez se pujde delat tak min tyden rozstrikavame.

Tak ze abych to nejak ukoncil z me strany.

Vsichni vime ze pokud se udela geom na nezatizenem aute a to se zatizi budou jine hodnoty OK.

Ale proc se musi stelovat pri nejake ref.vejsce kterou nasledne uvolnim a hodnoty jsou opet jine?

Eliminuje se vule napravy / konec koncu kdo vule zkouma pred delanim geom.??....?

Mozna ze jsem to spatne napsal ale proc se nesteluje nezatizene auto na \"nejake\" doporucene hodnoty?

Bez tohoto ..... bude to jednoduzssi a rychlejsi?

O to me slo.

Jinak diky za radu a napady diky za toto forum :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna ze jsem to spatne napsal ale proc se nesteluje nezatizene auto na \"nejake\" doporucene hodnoty?

Protože výrobce tyto hodnoty nedodal (nezveřejnil).

Vůle nápravy zkoumá seriozní opravář, při každé prohlídce, výměně oleje a hlavně by měl před děláním geometrie. Takže vůle jako takové by tam neměly být.

Jiná věc je, že náprava pruží, protože se skládá z mnoha ocelových a gumových součástek. A cílem je, aby za jízdy, při průměrném zatížení a propérování, kola mířila souběžně, anebo nepatrně k sobě (0,5 mm z každé strany). Ale protože se za jízdy blbě seřizuje:D, tak se to dělá na stojícím autě - ale tehdy zase nepůsobí ty síly na kolo směrem dozadu (tyto síly za jízdy trochu rozevřou kola od sebe).

[upravil dne 29.8.2014 12:45 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...