Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klimatizace


kutil1

Recommended Posts

manželky P407SW dost dlouho stála a nejezdilo se s ní. Teď jsem dělal kompletní servis a nakonec i klimu která už vůbec nechladila. Přišlo mi že v motorovém prostoru ještě něco dost klepe ale to jsem plánoval řešit později.

Před klimou se ještě dělal zaseknutá klapka foukání 

V servisu mi nejdřív udělal vakuový test bez zjištěných netěsností a pak tam naplnil něco přes 600g což je asi skoro celá náplň. Chladilo to docela dobře něco málo přes týden.

Ale dnes mi manželka volala že to vůbec nechladí.

Tak jsem to dnes zkoušel a opravdu to jen fouká vzduch spíše teplejší.

Navíc vevnitř jakoby něco syčelo.

Ale příjde mi že to klepání zmizelo.

Tak mi napadá že klepal klimakompresor a už doklepal:D

Dá se funkčnost kompresoru nějak jednoduše otestovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 7. 2018 at 22:00, rhinos napsal:

manželky P407SW dost dlouho stála a nejezdilo se s ní. Teď jsem dělal kompletní servis a nakonec i klimu která už vůbec nechladila. Přišlo mi že v motorovém prostoru ještě něco dost klepe ale to jsem plánoval řešit později.

Před klimou se ještě dělal zaseknutá klapka foukání 

V servisu mi nejdřív udělal vakuový test bez zjištěných netěsností a pak tam naplnil něco přes 600g což je asi skoro celá náplň. Chladilo to docela dobře něco málo přes týden.

Ale dnes mi manželka volala že to vůbec nechladí.

Tak jsem to dnes zkoušel a opravdu to jen fouká vzduch spíše teplejší.

Navíc vevnitř jakoby něco syčelo.

Ale příjde mi že to klepání zmizelo.

Tak mi napadá že klepal klimakompresor a už doklepal:D

Dá se funkčnost kompresoru nějak jednoduše otestovat?

pokud by jsi měnil klimakompresor, musíš to potom zase celé plnit? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud v systému máš médium, tak největší hloupost je ho vypustit. Nech to odsát a potom až opravíš netěsnost, nebo vyměníš kompresor, tak to to zase fouknou zpět. Médium je dneska hodně drahá věc.

Jinak kompresor se dá otestovat, při vypnutém!! motoru přivedeš na napájecí konektzor +12V přímo od baterky. Měla by cvakat spojka. Tím vyzkoušíš zda spíná, no a pak budeš kdyžtak hledat proč nespíná.... čidla, pojistky netěsnost atd....

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak cena za gram je obvykle 2kc. Ja za plneni nechal 1800.

Za zaseknutou klapku 4000:(

Kde je ta pojistka?

Jedny jsou v kufru a jedny uvolantu ale nevim ktera konkretni to je.

Ale kdyz jsem na to koukal tak po startu se nespustila ani sahara. Nevim teda jestli se ma spustit hned.

 

Klimakompresor je to na fotce?

 

Edit: tak beru zpět...pojistky jsem si vygooglil v seviceboxu tak to odpo testnu

20180729_171211.jpg

Upraveno uživatelem rhinos
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co cidlo teploty?

Zasekla klapka...proste ti to na strane apolujezdce fouka horky vzduch a u ridice studeny...

Zpět k mému problému.

Pojistky jsem kontroloval jsou OK,sahara se taky točí.

Tak mi napadlo jestli třeba ta klapka neni blbě opravená.

Ale je fakt že když dám klimu na max teplotu tak to topi a jen kdyz dam klimu na min tak z toho tech zhruba 6stupnu nejde ale je to teply

 

Po servisu:

Mel tam plno.

Ale kompresor spina a vetrak jak jsem psal se toci.

Takze bud nekde dira v hadicich. Pry mu prijde ze tam medium citi.

S autem neslo zajet dovnitr protoze tam bylo uplne plno. Takze az v utery.

Teoreticky sice muze kompresor spinat ale uz neni schopen to dostatecne natlakovat...?

Upraveno uživatelem rhinos
doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.  Ja bych chtěl vědět jednu vec ohledně zlomený klapky na oboustranach 2 zóny klima digi.  

Na oboustranach jsou dorazy klapky,  černý plast součást obalu vzduchotechniky.  Tyhle dorazy mám taky ulomeny.  Může mi někdo kdo vysvětlit jak je to možný?? 

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě kvůli těm ulomeným dorazům se ti překroutily klapky , takže to není důsledek , ale příčina . Před tím , než to dáš dohromady , musíš ty dorazy opravit (slepit a vyztužit plechovým páskem nebo něčím podobným) nebo sehnat jinej obal topení (skoro nemožné) ,  jinak se ti to stane znovu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím. Poraďte mi prosím jak to mám rozdělat abych se na ty klapky dostal. Ven sem starou dostal, protože byla zlomená, ale nikdy tam nemohu nasadit tu novou. Roztáhnout mi to nejde více než 2 cm. Vyšrouboval jsem 2 šrouby co to drží u sebe a sundal jednu sponu, ale o dalších už nevím 😞 eventuálně co ještě musí dolu, než se mi podaří to rozdělat. Bojím se zase aby mi nevypadly jiné klapky a já to nemusel vyndat totálně celé 😕

IMG_20190902_131419.jpg

IMG_20190902_131431.jpg

IMG_20190902_131448.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tě zklamu , ale nevěřím , že to rozevřeš bez poškození - nahoře ti to svírá držák ventilátoru a dole odtoková vana klimy , takže tím páčením tomu moc neprospíváš . Nejlepší je , vyndat celek topení a nenásilně ho rozebrat , vyměnit klapky a molitanový těsnění a namazat všechny plastový futra , ve kterých se klapky otáčí ...

20140505_143337.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to sem měl vědět dříve než sem to rozebral na parkovišti. 😞 sakra. Tohle už není na kola sadu na sedadle spolujezdce jako do teď 😞 chtel jsem se vyhnout vypouštění náplní, a řezání. Tak to rozeberu a teď zjistím že stejně musím ... Do servisu. Nebo to rozřezat 😞 vyndám to z auta nebo budu muset do motorového prostoru? Krom vypuštění teda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No , musíš odpojit náplně (chl. kapalinu a klimu ) , v motorovým prostoru je jeden šroub mezi trubkama k topení (20 torx) a potom dvě 6mm matky - jedna je mezi hadicema klimy a topení na stěně za motorem a druhá je schovaná za černou záslepkou za odhlučněním motoru (v pravým rohu vedle personu , jak je ohyb trubek klimy - musíš je trochu odtáhnout) . Uvnitř jenom odpojíš elektriku a odtokovou hadici a celek klimy jde ven .

Nebo počkej , jestli ti někdo neporadí , jak to tam dostat v tomhle stavu , ale vzhledem k tomu , že je potřeba to hodně roztáhnout , tak tomu moc nevěřím . Taky by se měly pořádně zkontrolovat dorazy klapek a popř. je opravit nebo vyztužit (podle stavu dorazu) , jinak je nebezpečí , že ta klapka rupne znovu , a to bez rozebrání budeš dělat těžko .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klapky jsem koupil nové a ještě je vyztuzim. No..... Nepotěšil jsi mě 😕 ještě se zeptám, jak jsou spojené ty trubky? Vypadá to na nějakou sponu co jsem teď koukal do motoráku. Hned za čelem. Ale asi spíše... to dnes zvážím a zítra budu volat do servisu. 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, jarokare napsal:

Vyztužujou se dorazy v tělese topení , ne klapky . 

Jako že mám vyztužit ty plastové zarážky okolo uchycení klapek? Místa kde klapky naráží? Dost dobře si nedovedu představit jak bych to dělal. Myslel jsem že se vyztužují hřídelky samotných klapek. Drátem, šrouby a podobně  ..... Jinak auto jde do servisu. ...Domluva je taková že auto vrátí ve stavu v jakém jim ho dám ale s vyměněnými klapkami, které jim dodám. Což je super. Otázka zní, zda budou moci rovnou naplnit klimu, udělat zkoušku těsnosti a desinfekci ..... Každopádně těleso jako takové já prostě na parkovišti nedám. 😂😂😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže auto šlo do servisu. A tam mě trošku zklamali. Bylo mi totiž řečeno, že těleso se vyndavat nebude a udělají na obou stranách pouze servisní okénko. Tzn. Vlastně jsem to nemusel dělat protože věřím že by to udělali i bez sundáme palubovky. 😞 no tak sem zase o malinko chytřejší 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...