Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klimatizace


kutil1

Recommended Posts

před 12 hodinami, ferinko2 napsal:

Ne, už je připojeno. Po připojení a nastartování se sahara roztočila po vypnutí motoru se po chvilce zastavila a jen se ptám: kdybych zapojil špatně tak asi takto fungovat nebude ne? Hokus pokus to nebyl, stávající ventilátor měl jeden konektor o 4 drátech u nového ventilátoru byly 2 konektory po dvou a dvou drátech s toho jeden konektor se slabšími dvěma dráty (červeným, černým) a druhý konektor se silnějšími dvěma dráty (červeným, černým) bylo třeba sundat původní konektor u kterého se skrývali 4 dráty 2 silnější černé a dva silnější černé. Návod u toho byl, a to v určitém pořadí starého konektoru připojit ke stávajícím dvoum konektorům, jen mě lehce znejistila barva drátů původní kabeláže (všechny černé), proto se ptám kdybych špatně zapojil asi se ventilátor nerozběhne tak jak se mi rozběhl, že. Jestli je tomu tak, za 4990 kč docela slušná cena za ventilátor, originál stál podstatně víc a z vrakoviště mi oznámili, že na saharu volají průměrně 2 lidé denně :)...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja si prave myslim ze by nemela, kdyz otocim klickem do zhaveni roztoci se a vypina se s urcitym dobehem az v pozici kdy se klic da vytahnout. Coz je nejspis spatne, potreboval bych vedet k cemu jsou ty 4 draty co vedou k ventilatoru. Dva vetsi budou asi napajeni a ty dva mensi? Jde je prohodit a presto bude fungovat?  A jeste otazka ktera s tim nesouvisi, co muze vest sloupkem spolujezdce za draty, mam tam dva cerne, je to repro?

Upraveno uživatelem treassure
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovladaci, diky, takze muze byt po elektricke strance mozne, ze pokud jsou napajeci kabely zapojeny dobre a ovladaci jsou prehozene, muze dojit k roztoceni ventilatoru pri otoceni klice do polohy zhaveni a po vypnuti motoru s vytazeni klice ze zapalovani k vypnuti ventilatoru s urcitym dobehem? Jde mi o to ze se takto toci, toci se porad pri studenem motoru rano, celou cestu zima nezima, teplo neteplo, po nazhaveni porad bezi do vypnuti klice... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vin VF36DRHRH21205823. Pisu to protoze jsem si sam menil ventilator, bylo tam trosku jine zapojeni, stavajici konektor o 4 dratech se prepojoval nove na dva konektory takze 2 a 2 draty. Proto pisu jestli lze hledat.chybu ve spatnem zapojeni dratu. Cidlo na moturu najdu prosim kde? Co se ma stat kdyz ventilator pojede a ja ho odpojim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schéma v súkr.správe

Pri odpojení čidla RJ zaznamená chybu a dá pokyn na roztočenie ventilátora,lenže tebe ide stále,takže .....neviem neviem,buď je to čidlo vadné (ale to by ti neukazovalo teplotu na budíkoch),alebo to máš po tej výmene zle napojené.

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravim vas,  taktiez mam odideny ventilator na mojej 407cke, kupil som uz novy, stary som dnes vybral von z auta, ibaze neviem ako zapojit tie 4 kabliky, 2 su hrubsie a 2 tenke, len neviem ktore je + a - . Neviete mi poslat schemu zapojenia, resp. ako ste to zapojili? vdaka za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...