Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klimatizace


kutil1

Recommended Posts

Zdravím, neví někdo skde se nachází senzor teploty interiéru? Vám že se to tu řešilo a že se má nacházet před spolujezdcem za mřížkou, ale tam nic nemám jen tu mřížku a zatím nic. Kde by mohl ještě být? Nemohu ho najít. Díky moc za info. Mám 2.0HDI 2008 po faceliftu a klapky od BEHRu už

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Judes napsal:

Ak si kupoval auto jazdené tak to číslo demontoval už predchádzajúci majiteľ, má byť za tou mriežkou.

Díky za info, no a jak funguje klima a topení? Neměl bych to tam tedy dodat? Předpokládám že ho vyndal z důvodu že bylo vadné. Auto bylo starší samozřejmě. Našel jsem v serviceboxu jen tenhle díl 6436 95. Měly by to být senzory teploty vzduchu vnitřní dle popisu. To je co? Jaký má být kod toho senzoru, nemohu ho v serviceboxu najít podle mého VIN. Díky moc za rady

Upraveno uživatelem ares
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem v serviceboxu jen tenhle díl 6436 95. Měly by to být senzory teploty vzduchu vnitřní dle popisu. To je co? Jaký má být kod toho senzoru, nemohu ho v serviceboxu najít podle mého VIN. Díky moc za rady

behr.jpg

Upraveno uživatelem ares
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Judes napsal:

Ten snímač teploty a vlhkosti čo ti chýba byť za tou mriežkou by mal byť tento(viď obr.) ak sa nemýlim, pozeral so to podľa svojho VIN-ka.

 

Snímka obrazovky (100).jpg

Právě že podle tohohle obrázku mi to nesedí. Vy tam máte na stejném obrazku navíc ten senzor podle VIN a ten obrázek nahoře je podle mého VIN a já ho tam ten senzor nemám a v autě taky ne. Proto je mi to divné a nevím zda je to tak správně že ho tam nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ares mám to tak isto ako ti. Na tom tvojom obrázku pod číslom 4 sú čidlá ktoré budú v samotnom klimatizéri (mam to isté) a ked budeš hľadať ďalej v Service Boxe tak nájdeš aj ten môj obrázok (ešte som sa nestretol s tým aby nebolo to číslo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 7. 2016 at 12:23, Judes napsal:

ares mám to tak isto ako ti. Na tom tvojom obrázku pod číslom 4 sú čidlá ktoré budú v samotnom klimatizéri (mam to isté) a ked budeš hľadať ďalej v Service Boxe tak nájdeš aj ten môj obrázok (ešte som sa nestretol s tým aby nebolo to číslo).

Tak jsem dnes zavolal do Peugeotu a nadiktoval VINko. odpověď je taková že u mé 407 SW r.v 08 motor RHF NENÍ senzor v liště před spolujezdcem! Nemám ho vůbec. Jediné co přibylo je senzor výparníku na mém obrázku pod položkou 1 č.d 6445 YY. Kontrolovali to i podle el. schémat dle mého VIN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem včera narazil na jinou zvláštnost. Absolvoval jsem delší cestu a během ní začala klimatizace ztrácet účinnost. Na počátku jsem měl nastavenou hodnotu 20 a v autě bylo příjemně, výstupní mřížky byly "ledové". Jenže s přibývajícími kilometry začala pomalu teplota vyfukovaného vzduchu růst a i když jsem nakonec dal klimatizaci na nejnižší teplotu, moc to nechladilo. Nebylo to v tom horku zrovna příjemné. Když jsem zastavil, šel jsem se podívat na trubky od kompresoru a výstupní trubka byla doslova obalená ledem, takže médium tam je a kompresor také funguje. Po zhruba půlhodinové zastávce jsem se vrátil k autu, pod autem kaluž vody a klima zase normálně chladila jak má. Setkal se s tím někdo? Je možné, že by se někde v systému vytvořil led a tím nějak zkomplikoval chlazení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přesně samozřejmě nevím, ale předpokládám, že pokud klimatizace chladí dobře prvních 20, 30 minut, chladivo najednou nezmizí, aby se potom zase objevilo... Ten pokles účinnosti je opravdu pozvolný. Připadá mi to, jako kdyby to někde postupně zamrzlo a tím se to přiškrtilo. Je-li něco takového vůbec možné, nejsem odborník na klimatizace. Potom, co auto chvíli stálo a vytekla spousta kondenzátu, chladilo to zase dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HonzaC2: Klimatizaci plnili v Peugeotu, když mi před necelými dvěma roky měnili prasklou klapku. Do teď jsem nezaznamenal žádný problém, všiml jsem si toho právě až včera...

@OK406: S chladící kapalinou jsem nic nedělal, maximálně dolévám vodu. Příspěvek z tvého odkazu jsem četl a je zajímavý. Každopádně včerejší cesta probíhala víceméně plynule po státovkách a teploměr vody nikdy nepřekročil 90°C. Navíc když jsem zastavil, byl výstup z kompresoru pokrytý vrstvičkou ledu, takže kompresor běžel a nebyl odstavený. Přesto dostatečně studený vzduch nefoukal. Jako kdyby se chladící médium nedostávalo v dostatečné míře do výparníku... Otázkou je, jestli se jim do okruhu klimatizace tenkrát nedostala vlhkost a po čase to opravdu někde nezamrzá. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ahoj :papa, chtěl bych se zeptat, měnil jsem nefunkční saharu za tuto http://www.auto-francie.cz/p/ventilator-chladice-citroen-peugeot-fparts-1253-n5 kde bylo třeba stávající konektor odstranit a zbylé 4 dráty (bohužel všechny černé barvy) připojit na dráty k zakoupeného ventilátoru. Zeptám se kdybych zapojil, sahara se po nastartování roztočila, po vypnutí motoru se po určité prodlevě vypnula, kdybych špatně zapojil asi by takto nefungovala že? Je to normální stav? Nikdy jsem to nekontroloval kdy se roztáčí a kdy vypíná, nejspíš dle teploty. Tzn. teď když je třeba po nastartování v teplém počasí spustit klimatizaci roztáčí se hned po nastartování, za jízdy se může vypnout, a chladí se náporem vzduchu, v koloně se pro chlazení motoru a potřeby klimatizace zase pouští, po vypnutí motoru chvilku chladí proto má prodlevu při vypnutí? Je to tak nějak, má prosím někdo zkušenost? Kdybych zapojil špatně, asi by se vůbec neroztočila, že :myslim? Díky moc :potlesk ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To akože chceš pripojiť drôty len tak ako ti napadne.....a hokus pokus ....funguje nefunguje? Odpáliš tak akurát RJ ventilátora a zas kupuješ nový.

Nejaká schému k tomu nebola?

Tá ďalšia úvaha o činnosti ventilátora je správna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...