Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kréta


Hadra

Recommended Posts

Ahoj.Byli jsme tam se ženou před pěti lety v září,letecky s cestovkou S.E.N.Byl to cyklistický výlet,ale žena již byla v jiném stavu,tak jsme jezdili jen v doprovodném autě.Přistáli jsme v Eraklioně.První,co jsme sháněli,byly plynové bombičky k vařičům,jelikož cestovka nám napsala seznam věcí,co s sebou,ale na Ruzyni jsme to museli ze zavazadel vyházet.Ceny tam byly jen mírně nad našimi.Kupovali jsme si balenou vodu,3%mléko bylo jako naše 12%smetana a spolu s jogurty opět dostupné.Gyros s pili(plackou) vyšel asi na 45Kč,v restauraci oběd + zeleninový salát nás dva vyšel 220Kč.Na jih,pár km od Eraklionu,je velký areál,něco jako Pompeje,tam bylo vstupné 150Kč/os.Je to velká \"vila\" s nástěnými malbami a parkem.V Eraklionu v starém přístavišti pozor na sedmou vlnu!Já odešel při šesté a žena pak zmačkla spouš? při té sedmé - v místě,kde jsem stál,by mě přikryla.Pokud vyjde čas,lze doporučit zdatným turistům,nezpohodlnělým ježděním v Peugeotu místní největší atrakci - soutěsku!Je to ale na celý den!Jen málo pláží je čistě písečných,sever je na písek bohatější.Po cestě okolo Kréty jsme se koupali naposledy v Mali - krásná písečná pozvolná pláž.Domluvíš se všude česky,rukama a když zdůrazníš,že nejsi němec,tak se staršími i německy.Oni nemají němce rádi.Anglicky na letišti.My jsme s řečí neměli žádný problém,lidé jsou tam trpěliví a přátelští!! Nápisy nám i v jiné abecedě ke konci nedělaly žádný problém.A ještě jeden postřeh - většína rekreantů mluvila slovensky a česky(?!).Tento příspěvek by ale měl být v rubrice CESTOVÁNÍ.Snad mě nikdo za to nevynadá.Napiš prosím pak vlastní zážitky.Š?astnou cestu.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za info, my jedem právě taky nějak 30km od Eraklionu, jedem do hotelu, s koupáním na konci října nevím nevím, tak právě jsem zvědavej co tam jinýho podnikat,jestli si půjčit auto a někam vyrazit apod. Jedu až 28, takže zatím mám čas sbírat informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ptal proto, že paní co tam dělá mi říkala, že její starší syn vyhrál dovču na Krétě a teď někdy tam letí, tak mě napadlo co kdyby jestli... :myslim

Jinak toho koupání bych se nebál. Já se v sobotu vrátil z Řecka a koupali jsme se celou dobu. Teplota vzduchu kolem 29 stupňů a moře mělo tak 26 - 27 stupňů, Kréta je ještě jižněji, takže myslím, že to bude OK.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samaria urcite stoji za to, jinak tam je k videni snad jen aquapark a pak je vsude daleko. Kdybyste mermomoci chteli videt neco zajimavyho, ale je to fakt unavnej vejlet a popravde nevim az tak dalece, jak moc za to stoji, tak jet se podivat na Santorini. Ale cesta je to dlouha a celkem draha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Teď čtu,že první název,který jsem si při psaní nevzpomněl,je Samaria - soutěska.Další je \"KNOSOS\"a \"GORTIS\" v jednom je napsaný zákon,který se čte zleva doprava a další řádek hned zprava doleva.Tam je také posvátný strom,kde se miloval jeden z bohů - lidé se pod ním líbali,a já barbar tam svačil.Teprve studiem průvodce jsem se dověděl proč se na mě tak dívali.A pak jsme dojeli do Plakias,kde byla krásná pláž a koupáníčko v neskutečně čisté vodě.Nedaleko jsou ve skále jeskyně,které v jednu dobu obsadili Hipies.Ale teď to mají za plotem.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knosos je peknej, jinak pokud budes mit cas, tak Kretu defakto klidne objedes za par dni autem a podivas se treba i na opustenou vojenskou zakladnu, ktera tam byla kdysi kvuli Kadafimu... Pred par lety jsme tam na plazi delali diru na slunecnik a nasli tam zakopanyho Wranglera :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

...tak jsem se včera úspěšně vrátil domů. Dovolená v poho, akorát teda už byla kosa jako prase, a dalo se chodit tak akorát v riflích a bundě. Byli jsme cca 25 km od Heraklionu ( to letiště je punk ) ve 3*** hotelu se snídaní a večeří. V hotelu bazén, ale nekoupali jsme se. První den jsme prošli celou dědinku a šli na pláž, byla škoda, že většina stánků atd už byla zavřená, ale pak jsme si na dva dny půjčili 206 1,4 v plné palbě. Takže jako pilotovi 106 mi byla svěřena a nalítal jsem za ty dva dny 400 km po ostrově. na Východě za Agios Nikolaos ( nebo tak nějak ) jsme oběvili krásný pláže s piséčkem, potom jsme našli krásný golfový hřiště, sem tam nějakou ruinu a potom jsme jeli na jih. Tam foukalo velmi mnoho, moře tam je tmavý a pláže kamínkový a jakoby rezavý. při zpáteční cestě jsme to vzali přímo přes hřebeny ( krásný erzety, ale 1,4 je slabá ), objevili přehradu a krásnej výhled, vyfotili se s oslíkem a potom se vrátili na hotel. Cenově přijatelný....206 stála i s benzínem na dva dny 100Eur. Jídlo taky levný gyros s hranolkama za 5e, víno 2,5e, pivo 2e, voda 0,85e. Celkově fajn dovolená, ale bez auta ni krok, a lepší počasí mohlo být

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...