Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chladici system


georg

Recommended Posts

Ahoj, dnes me trochu vydesil pazout- asi 30 sec po nastartovani se rozsvitila kontrolka (podle manualu) chladiciho systemu (vlevo nahore, cervena - symbol \"nadrze\" a vlnky). Taky tam pisou, abych urychlene navstivil servis. Vypnul jsem motor a kratce po druhem nastartovani se zase rozsvitila. Napadlo me, jestli to neni mnozstvi kapaliny v obehu, ale vypada to, ze ji je trochu nad minimum. Mate s tim nekdo zkusenost? Diky!

jeste bych dodal, ze po kontrole hladiny jsem jel do prace a uz byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kdyby ta voda utekla, tak docela jo :) Mně to občas udělá taky, rozsvítí se kontrolka - a už letím pod kapotu... U jednoho auta, co jsem měl to bylo dokonce odpojené - zkusil jsem to zapojit, ale svítilo to furt. Jsou prostě takové na houby, ty čidla - ale zase je dobré mít to funkční, co kdyby náhodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dost mozna to muze mit souvislost tim kourem z vyfuku. Ted uz se to nestava, ale kdyz byly ty mrazy, tak se z vyfuku hrnulo dost koure (bilej, bez zapachu). jeste jsem s tim nikde nebyl, ale napadlo me tesneni pod hlavou :( co si o tom myslis? ma najeto 160 tis. Nevis, kolik penez by asi stala ta vymena? prace + matros.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je takhle těžko říct, na to se zeptej spíš v servisu - i na tu cenu. Ale v mrazech jde vždycky z výfuku dlouho pára, zas tak moc bych si s tím hlavu nelámal...

Taky občas musím dolít nemrzku, ale tipuju to na nějaký ne úplně těsný spoj hadic. Když nemusím dolívat litr měsíčně, tak mě to netrápí.

Jo, a vadné těsnění by se pravděpodobně projevovalo tlakováním chladicího systému, a \"házením vody\". Zkus po nějaké delší jízdě, se zahřátým motorem (aspoň 50km) nechat běžet motor, a promačkat hadice od chladiče. Pokud jsou tvrdé (\"kamenné\"), je špatné těsnění či prasklinka v bloku či hlavě; pokud jsou měkké, je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...