Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipolution fault


DAB71

Recommended Posts

Zdravím...dneska jsem se vracel z Holandska a 30km před domovem mi vyskočila \"Antipolution fault\"...na chvilku to ztratilo výkon,ale za chvilku jelo normálně.Auto jede,ale hláška i po vypnutí motoru zůstala.Není tu někdo z Ústí nad Labem s diagnostikou?? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím, hlášku antipolution fault mám již stále. Ze začátku se objevovala a občas taky zhasla. Je tu někdo schopnej to napíchnout na diagnostiku a zjistit jestli to je chyba v katalizároru, palivovém filtru či někde jinde?

 

Eventuálně jste schopni mi někoho takového doporučit. Díky...

Upraveno uživatelem OldaK.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hláška se zobrazuje takřka okamžitě po nastartování. Přičemž se startuje na benzín a po chvíli se teprve přepne na plyn. V tom případě sice mohu plyn po nastartování vypnout, ale hláška se již zobrazila a celou dobu mi již  svítí chyba motoru. Dříve se mi stávalo, že se mi chyba po delší trase neobjevila jako by se filtr vypálil. Poslední tak měsíc je to bohužel už beze změny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera mi tahle hláška taky vyskočila :-( dojel jsem domu..pohoda.... za 10minut jedu pryč a kontrolka....auto se ale naštěstí chová uplně normálně, přes noc nezhasla...dneska jedu na diag, je to za pár korun a nechci nic podcenit

EDIT: tak jdu včera z práce že pojedu na diag a chyba nikde :-) jestli se objeví znova budu řešit

Upraveno uživatelem tomikzlesa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bych vůbec neřešil, zahřej motor po cca 15km normální jízdy zastav a zařad 1 a vytoč to do extrému pak zařad 2 a udělej to samé ta

Lambda sonda se vypálí a druhý den máš klid je to častá hláška poruchy a nemá smysl to davát na diagnostiku a platit 300 - 400 kc :-) rychlost 3,4,5 nemá vliv

Popř. to dělat preventivně a máš klid :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lambda před katem mám to same po nastartování antipo.fakult pak někdy zhasla pak se rozsvítilo ,auto chvilku skublo a pak už jede jen na fixní režim při poruše lambdy...

Budeš tam mít chyby p 0134 a p 0130 me lambda úplně umřela ted po 180000km

Kolik mas najeto?LPG ma větší teploty a lambda dostává víc zabrat... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím , mám podobný problém a to známa hláška antipolution fault , no u mňa to nemá žiaden vplyv na výkon a ani na spotrebu. Na neorgo dia mi vyhodilo dve chyby a to P0141 a P0138. Môže to byť spôsobené jednou z lamdb sond ? Mám najazdené okolo 160 000 km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môže.

Chyby ukazujú na problém lambdy za katalyzátorom tak si skontroluj vodiče k sonde a aj konektor, prípadne ju rovno vymeň, ak by aj bol problém niekde inde tak nič také strašné sa nestane pretože BOSCH odporúča výmenu práve po 160t km. Ja napr. jazdím už 280t km na pôvodných sondách (žiadne hlášky, emisná OK) ale ono to bude asi podobné ako jazda na starších sviečkach, jazdiť to bude, ale nové sú nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...