Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 1.6, E-HDI - probliknutí zprávy o ucpání FAP


JirkaK.

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

chtěl bych poprosit o radu - během posledních 500 km se mi cca 5x stalo, že na display problikla zpráva \"Risk of particle filter clogging\", při tom se ozve písknutí a na displayi mezi budíky se zobrazí oranžový trojúhelník. Ta zpráva a trojúhelník tam zůstanou cca 2 sec, pak zmizí a i když v menu dám diagnostiku, zobrazí se jen No Fault.

Nevíte, v čem by mohl být problém? Četl jsem, že když je problém s chybějící kapalinou pro FAP, nebo když opravdu hrozí ucpání, tak zůstává trojúhelník rozsvícený a chybová hláška v diagnostice ...

Pokud to má nějakou souvislost, většinou se to stane, když mám nohu z plynu a pak začnu akcelerovat do kopce.

Budu rád za každý tip, v čem by mohl být problém.

Díky

Jirka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může být i vadné čidlo, které měří rozdíl tlaků před a za FAPem, na 607 r.v. 00 jsem měnil dvakrát.

Málo aditiva hlásí jiná hláška - leda snad že ti dolili aditivum a nezapsali to do počítače.

Možná jezdíš 500 km rychlostí menší, než 60 km/h - to asi ne.

Mě to zapíná regeneraci i v městském - příměstském provozu - jedu ze supermarketu a v garáži dokončuje regeneraci.

Osobně si myslím, že při regeneraci nevznikají škodliviny - to by zelení jinak řvali.

Projeď to mimo město víc zostra - to je jediné, co jako uživatel můžeš zajistit.

[upravil dne 30.7.2014 10:43 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jezdím denně 2x35km, sice trasa město - mimo město - vesnice - mimo - zase vesnice ..., ale těch 10 min rychlostí 70km/h + bych měl jet alespoň 1x denně určitě.

Nepovedlo se mi zatím nějak rozpoznat, jestli regenerace probíhala, snad jen asi 2x za 5000 km co mám najeto, při dojezdu domů, po cca 3 posledních km v minimální zátěži a standardní minutce dochlazení turba, i po vypnutí zapalování stále běžel ventilátor - jestli by to mohlo znamenat, že regenerace probíhala, netuším.

Ostřejší jízdu už jsem zkoušel po prvním výskytu té hlášky, zdá se že bez většího účinku.

Takže zdá se, že se asi té diagnostice nevyhnu.

Díky za odpověď.

J.

[upravil dne 30/7/14 20:44 od JirkaK.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...