Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Spojka??? 406 HDi 80kw nový model

Lubik

Recommended Posts

Ahoj lidičky,

tak mě nějak začal zlobit Pažout. Ráno když to natočim a dám jedničku a rozjíždim se tak to hučí, jako by tam něco bylo přidřeného. Jakmile se to ohřeje tek je všechno fajn a žádnej problém nebo hluk se neprojevuje. A ještě navíc mi občas spojka zarebe úplně dole, je to nepřijemný když to člověk nečeká. Mám podezření na spojku, resp. asi bude špatnej přítlačak resp. to vzniklo tak že ložisko bude přidřený. Tak se chci zeptat:

1. Myslíte si že je to něco jiného?

2. Co obsahuje 3 dílná spojková sada? Podle mě přítlačák, lamelu a ložisko, ale jak je na tom ten odpruženej setrvačník? Ten se kupuje zvláš??

3. Jde udělat výměna doma? Resp. jde vyndat převodová skřín z auta bez nutnosti vyndavat celej motor? Jestli se musí vyndavat motor tak je to celkem pr*ser :)

4. Jak je uchycena mrkev? Jde až do setrvačníku? Je tam ještě ložisko? Možná že by bylo špatné tohle ložisko, reps. spíše nějaký plastový futro. vůbec nevím jak to tam peugeot má.

4. Dělal jste někdo spojku a máte zkušenosti? Napište problémy a úskalí výměny.

Moc díky....

[upravil dne 9.10.05 Lubik]

[upravil dne 9.10.05 Lubik]

No, nic moc ti ke spojce neporadim, jen to, ze treba u oktavky musis menit setrvacnik taky, jinak to nema vubec smysl. Protoze diky nemu se ta spojka vetsinou rozsype, a to pak opravdu neni levna vymena. Nevim, jak je to u 406ky, ale myslim, ze to bude stejny.

U oktavky se necha udelat spojka se setrvacnikem kolem 25 tis. Kc, ten setrvacnik na tom stoji vic jak polovicku. Nekdo tu myslim tenkrat psal (tak 3/4 roku zpatky), ze mu delali na HDI spojku asi za 15 tis. (a myslim, ze to bylo v Sadovy - u HK). Myslim, ze to byl Marek.

Je to pravda, spojková sada má v sobě ložisko, talíř a lamelu. Cena je tak 7tis - 8tis. Mě stála Luk 8tis a práce 2tis. Doma to asi jen tak nepůjde, mně vyndali celou převodovku asi za 5 hodin. Zkus Auto Vašenda, já s nima zkušenost nemám, ale všichni je tady chválí. Ptal jsem se v servisu i na setrvačník, odpruženej, dvouhmotovej, 35 tis! Tak jsem to nechal plavat a doufám, že se nerozsype! Prý tu běhají i \"repase\" kolem 20tis, ale to je tak jedna paní povídala. Zeptej se v servisu a uvidíš, co ti řeknou. Kolik máš najeto tis km...?

Jooo, tak diky za tu informaci o te sade, alespon vim neco. Prevodocku doma podle me vyndam, delal jsem to uz parkrat na ruznejch autech. Jde jen o to aby nemusel ven celej motor. Mám najeto 120tisíc km. A jak říká ráno to při prvním rozjetí zahučí a pak celej den je klid, dneska to nezahučelo ani ráno. Ještě mě tak napadlo jestli to nemůže bejt nějaký ložiko na poloose, ale jak to sakra poznat. Nemam rád tyhle závady....

Původně zaslal: Lubik

Jooo, tak diky za tu informaci o te sade, alespon vim neco. Prevodocku doma podle me vyndam, delal jsem to uz parkrat na ruznejch autech. Jde jen o to aby nemusel ven celej motor. Mám najeto 120tisíc km. A jak říká ráno to při prvním rozjetí zahučí a pak celej den je klid, dneska to nezahučelo ani ráno. Ještě mě tak napadlo jestli to nemůže bejt nějaký ložiko na poloose, ale jak to sakra poznat. Nemam rád tyhle závady....

Hele, to je prostě francouz. Já měl předtím Renaulta, tam mi odešlo snad všechno možný, napřed ložisko, pak uložení tlumičů a nakonec i poloosa. No radost. 120tis na spojku není moc, tím to asi nebude. Ikdyž mně odešla už po 90tis! To mám asi za to, že občas tahám vlek. Nicméně, když by to byla spojka, je prý možný ten původní setrvačník rozebrat a vyčistit.

• 3 weeks later...
Původně zaslal: Biker

Taky to řeším už jsem slyšel že to je nemoc 80kW motorů, odchází přítlačák, opravu mi spočítali v neaut. servisu na cca 10-12 tis.

Jak se ti to projevuje ? Mě to mírně proklouzne mezi 1800 - 2200 otáčkama s plynem na zemi při 4ce, 5tce a někdy, když to zahulim, tak i při trojce a zajímavé je, že se to vždy po chvilce vrátí do normálu. Takže se to standardně jako vyšoupaná spojka neprojevuje a dá se s tím normoš jezdit.

Pak mám problém s takovým divným cinkáním při rozjezdu a přišlápnutí plynu. Poslouchali to u Vašendů a povídali, že (mu hráli :-)) to je někde od spojky.

Řešim dilema jestli tu spojku dělat nebo né. Jezdím s tím už takto 1,5 roku a nezhoršuje se to, ale zase nechci, aby se mi to rozsipalo někde na dálnici při dovolené :myslim

Původně zaslal: -=Michal=-

Taky to řeším už jsem slyšel že to je nemoc 80kW motorů, odchází přítlačák, opravu mi spočítali v neaut. servisu na cca 10-12 tis.

Jak se ti to projevuje ? Mě to mírně proklouzne mezi 1800 - 2200 otáčkama s plynem na zemi při 4ce, 5tce a někdy, když to zahulim, tak i při trojce a zajímavé je, že se to vždy po chvilce vrátí do normálu. Takže se to standardně jako vyšoupaná spojka neprojevuje a dá se s tím normoš jezdit.

Pak mám problém s takovým divným cinkáním při rozjezdu a přišlápnutí plynu. Poslouchali to u Vašendů a povídali, že (mu hráli :-)) to je někde od spojky.

Řešim dilema jestli tu spojku dělat nebo né. Jezdím s tím už takto 1,5 roku a nezhoršuje se to, ale zase nechci, aby se mi to rozsipalo někde na dálnici při dovolené :myslim

....já vim, s těma hrubkama jsem hustej, ale je to tím jak člověk rychle píše :aut

Čus Michale,

dělá mi to pořád tak jak to popisuješ a zatím jsem to opravit nenechal - dokud se to nevysype tak se na to vykašlu...

Každý servis tvrdí něco jiného já teď mám ještě diesla focuse a ten na čtyřku taky jako by prokluzuje ale daleko míň mám už asi vše vyposlouchaný.

:papa

Čus Michale,

dělá mi to pořád tak jak to popisuješ a zatím jsem to opravit nenechal - dokud se to nevysype tak se na to vykašlu...

Každý servis tvrdí něco jiného já teď mám ještě diesla focuse a ten na čtyřku taky jako by prokluzuje ale daleko míň mám už asi vše vyposlouchaný.

Tak to ses docela dobrej \"sebevrah\", kdyz cekas, az se ti ta spojka vysype, protoze pak si priprav daleko vetsi balik nez jenom na tu spojku.

[upravil dne 4.11.05 Petr X]

Původně zaslal: Petr X

Čus Michale,

Tak to ses docela dobrej \"sebevrah\", kdyz cekas, az se ti ta spojka vysype, protoze pak si priprav daleko vetsi balik nez jenom na tu spojku.

[upravil dne 4.11.05 Petr X]

To máš tak. Když ti v jednom servise řeknou, že je to setrvačník a připrav si 35 litrů, v druhym ti povědí, že první servis kecal a že je to jasná spojka a přítlačák se nemusí měnit, ve třetím servise povědí, že spojka se musí dělat se setrvačníkem, protože je to jeden kus a čtvrtý servis ti udělá radost, protože jejich diagnóza je, že takhl pracujou HDička normálně a nic se dělat nemusí.

Vyber si ! Takže pak se ti nechce dát prachy do ničeho raději si počkáš až se to začne projevovat výrazněji.

:grr:grr

Tak pánové (a dámy - abych někoho neurazil)

Mě to vrzat (či co to bylo za zvuk) docela přestalo. Hehe asi se Pažout lekl, když jsem mu začal vyhrožovat doktorem.

Takže se vrátim k normálním problémům jako nefunčkní palivoměr, problém jak rozchodit tempomat a v neposlední řadě jakej mám postavit kabel na připojení do Kline ( nebo co to tam vlastně je)

Takže ahoooojjjj

Tak pánové (a dámy - abych někoho neurazil)

Mě to vrzat (či co to bylo za zvuk) docela přestalo. Hehe asi se Pažout lekl, když jsem mu začal vyhrožovat doktorem.

Takže se vrátim k normálním problémům jako nefunčkní palivoměr, problém jak rozchodit tempomat a v neposlední řadě jakej mám postavit kabel na připojení do Kline ( nebo co to tam vlastně je)

Takže ahoooojjjj

No aby to nebylo jen ticho před bouří :D:D

Neprovokuj :roker

Je to OK a basta, jsem to rekl :super Kolik ze stoji tam spojka? Ne ja uz ji mam doma a podle knihy \"jak na to\", asi nebude problem to doma vymenit, teda jestli je to spojka:D

[upravil dne 11.11.05 Lubik]

Neprovokuj :roker

Je to OK a basta, jsem to rekl :super Kolik ze stoji tam spojka? Ne ja uz ji mam doma a podle knihy \"jak na to\", asi nebude problem to doma vymenit, teda jestli je to spojka:D

Sada lamely, ložisko, přítláčák (+něco, nevím co) 10-12 klacků. Koukal jsem na to v ceníku Auto Kelly