Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Rada a porada - P106


TheTimo

Recommended Posts

Dobrý den, zdravím Vás Peugeo?áky :o) Jakožto zarytý Fia?ák a neznalec francouzů Vás prosím o rady.

Koupil jsem z Německa Peugeot 106, rok 1992 a obsah 1.1, nabouraný lehce na předek, mám pár dotazů.

1. Sháním díly karoserie, a to levé světlo, kapotu, levý blatník, levý bílý blinkr, nárazník, a příčku na které jsou usazeny štítky, nebo prosím kontakt na nějaké vrakoviště, kde by mohly mít tyto díly.

2. Sháním doklady, protože je to rok 1992 a oficiáílně to přihlásit nejde, takže jako přestavbu, má to tři dveře a na barvě sice nezáleží, ale kdyby, tak černošedá. Motor 1.1 a označení XR, popřípadě tip, kde doklady sehnat?

3. Poslední dotaz je kvůli nastartování, když otočím klíčkem, nerozsvítí se kontrolka mazání a baterie, jsou zhasnuté, jen se hýbne ručka palivoměru, má tento model nějakou nárazovou pojistku? Hledal jsem, ale nic jsem nenašel. Veškerá jiná instalace funguje, ale otočím klíčkem, čerpadlo hučí, ale hučet nepřestane a když otočím klíčkem abych chtěl nastartovat, tak se nic nestane. Nevíte někdo co s tím ?!?

Díky moc předem za rady a odpovědi! TheTimo

Link to comment
Share on other sites

Tak se pokusím trochu poradit, 106 moc neznám tak budu vycházet z jiných modelů.

1. Díly - www.mjauto.cz mají super ceny nových dílů, jinak vrakáče třeba Plzeň - Litice, mají dobrý ceny, solidní jednání a dávají záruku. Jinak si kup Annonci.

2. Papíry - koupit Annonce, je tam milion inzerátů na papíry, takže obvolávat.

3. Ta nárazová pojistka tam asi bude. Čerpadlo hučí dycky jenom tak 4vt. (množství na nastartování) a pak čerpá dál až po nastartování. To je OK. Že to nestartuje ukazuje asi na startér, kterej je odpojenej tou nár. pojistkou. U většiny aut je tuším v motorovýr prostoru, někde pod sklem. Tohle ale musí někdo potvrdit, nejsem si jistej.

Link to comment
Share on other sites

Jasně chápu, já jen že opravdu otočím klíček, nerozsvítí se ani mazání ani baterka, jen hučí čerpadlo a když otočím abych nastartoval tak to čerpadlo vypne a nic ... mám taky dojem, že tam bude něco jako nouzová pojistka, vedle nádobky na brzdovou kapalinu jsem našel poistky, ale všechny jsou ok, tak tam něco musí být, ve startéru je všechno zapojený, podle mě tím nárazem něco seplo a odpojilo se, protože vše jinak funguje, od světla počíbnaje, po větrák konče ... díky moc za rady!

Link to comment
Share on other sites

Ano, přesně něco takovýho tam je. Já se na to díval kdysi. Jináč pokud bys chtěl ten manuál, tak je na hlavní stránce v sekci \" download\" akorát co je potřeba - stát se členem, tj.zaplatit příspěvek. Já měl to štěstí, že tomu tak dřív nebylo, tak jsem si ho stáhl zadara. Ale kopírovat ho nemíním, je toho celkem dost.

Link to comment
Share on other sites

Co vím, tak je tam bezpečnostní pojistka, která uzavírá přívod paliva. Najdeš ji při pohledu do motoru vedle pravého tlumiče - směrem ke kabině.

Ale stejně to asi nebude tenhle problém - kontrolka mazání i baterie by svítit měly.

Link to comment
Share on other sites

tak mam sice novejsi model, ale asi to bude podobne otevre se kapota, pri pohledu do mot. prostoru jsou po prave strane 2 skrinky s pojistkama, mozna ze u tebe tam je pouze 1, cca 10 cm od skrinky s pojistkama plastovy kvadrik cca 4*6*10cm, shora na nem je gumova cervena cepicka, na tu zatlacit, je pod ni skryto tlacitko, nesundavat, tlacit pres tu sprcku. melo by se ozvat cvaknuti a jit nastartovat. Jinak u mne zustane svitit kontrolka diagnostiky motoru, ale po cca 15 startech da pokoj. jen si vzpominam, ze u mne po narazu toto vypne mimo jine cerpadlo, takze po otoceni klickem si cerpadlo ani nezavrci, pokud tlakuje, tak si myslim, ze problem je nekde jinde, ma to byt pojistka odpojujici cerpadlo paliva kvuli pozaru po bouracce. J.

Link to comment
Share on other sites

jakoubek: Děkuju moc, mám pocit, že bude někde vypadlej konektor nebo něco, že to bude nějaká blbost, o víkednu na to skočím a uvidíme, ale děkuju moc za radu, teď nemám auto u sebe, přes týden pracuju jinde, ale o víkendu na to skočím a poreferuju co to bylo ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak auto už jezdí, odstrojil jsem předek a zjistil rozpojení takového velkého kulatého konektoru, teď už startuje a po rocem otor vrní, ale pořád sháním doklady, může mi někdo poradit prosím nějaký vrakoviště, popř. poradit čísla, kam bych mohl zavolat jestli nemaj doklady na 1.1 HDZ2 1992? Díky moc za ochotu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...