Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padání volnoběhu při klimatizaci


Stejsn

Recommended Posts

robi to preto ze klima (kompresor) zatazuje motor a cim je vonku teplejsie tak A/C musi viac chladit a tym padom potrebuje viac vykonu od motora ,tym padom ked ides do volnobehu klima zatazuje motor stale a ten sa zacne dusit ale rj motora v tom okamziku by si mala nastelovat krokovy motorcek a dat viac vzduchu motoru aby nechciplol a ked ten krokac uz nieje najrychlejsi ani ani najpresnejsi tak to tak pekne zakolise ,mne napr robi nieco podobne ked sa zapne sahara vtedy motorcek sahary zatazi altik a ten zase motor ten sa pridusi ale nie az na 500 otaciek a vzapeti sa trochu vrati ked si to rj zosteluje,urcite kolisanie tam bude vzdy ale chcipnut by to nemalo

[upravil dne 1/8/14 14:44 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Nevím ono já tohle nikdy neřešil , ono je rozdíl když old 81kW má volnoběh 85O a new 85kW ma volnoběh 700 +-50 oba dva.

Ono v zimním období zapínati plno spotřebičů je náročný ,já mám auto světla takže po startu mne vždy se rozsvítí světla u dal jsem ohřev zadního okna + zrcátka a nikdy nebyl problém. A to mám autí 8 rokem.

Max jsem měl problém s chcípáním když jsem dal plný rejd.

[upravil dne 1/8/14 15:56 od servisman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Tak to zase trošku oživím, i když si nemyslím, že se to nějak vyřeší. Nastala nám horka a když klima dostane zabrat, tak opět problém s otáčkami, hlavně při brždění motorem a následném vyřazení. Zatím se nekonalo chcípnutí, ale propadnutí otáček někam k 500 a trošku níž je znatelný. Krokáč loni nový, letos vyčištěný, takže tím to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No ale jinak drží otáčky dobře, při volnoběhu, auto jede... Mám dojem, že po zahřátí motoru už to drží dobře, možná to souvisí i s tím, že v tu dobu už je auto vyklimatizovaný a klima nemusí tolik tlačit. Včera to chcíplo i při nastavení  pouze nízké teploty + A/C bez automatiky, spíš nízká rychlost ventilátoru, tak jsem myslel, že to nebude takovej nápor, ale ejhle.

Upraveno uživatelem enikybeniky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Pokud jsi měnil krokový motorek, vyměnil bych ještě tu škrtící klapku - zkus tam dát třeba nějakou z vrakáče, i kdyby byla špatná zase jinak, určitě poznáš rozdíl, jestli je to tím - stejně se to chovat nebude, pokud to tou klapkou bude...a třeba budeš mít štěstí a bude to chodit i s tou z vrakáče perfektně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...