Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motor 1.6 vti ,spotreba oleja


andrej77

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 1 rok později...

No, člověče, mně to taky začíná nějak papat, za posledních 7tkm jsem dolil 1,5l oleje - tedy litr na 4,5tkm... Při poslední výměně mně dělali proplach motoru přípravkem TEC2000, nevím, jestli tam může být nějaká souvislost... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak já to mám asi 2000 km na 1 litr dolití,což už mi přijde už dost. auto má najeto 140000 a 1,6 THP. Dneska sem byl v servisu se informovat kolik by se pohybovala oprava a říkal okolo 15000 kč. Problém může být prý jak v pístních kroužcích,tak nějaký gufera dříků a nebo si olej bere turbo,to sou prý nejčastější problémy. Je ta cena opravy normálu,nebo mám zkusit najít něco levnějšího,případně není v okolí Mladé Boleslavi nějaká firma,která se zabývá převážně opravami motorů? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

nového nic ,kamoš teď tahal tento motor ven ,nešlo nějaké čidlo teploty a kleklo turbo , je to jeho baby....to první ,co jsem mu na to řekl, když to znova projížděl po nasazení ,....zbav se toho

co chceš,... 1.6 s výkonem dvoulitru před 10ti  lety...někde se to musí projevit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám 308 SW té starší verze po faceliftu - benzin 88 kw. Jezdím na pravidelné prohlídky jaro/podzim. Roční nájezd cca 15.000 převážně město, občas delší výlet nebo dovča. První dva roky se dolévalo jen při prohlídkách. Teď se to rozjelo. Litr jsem dolil koncem června před dovolenou. Pak tuším koncem srpna a teď mi dali 3/4 litru. Dolévám podle skladby jízd tak litr zhruba na 2000 - 4000 km. Dnes jsem v Ústí potkal stejné auto v servisu. Pán tam řešil to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že se mně žravost oleje rapidně snížila po té, co jsem olej měnil sám a nechal jej vykapat výpusťákem cca 1,5h (oběd, kafíčko). Před zašroubovámím jsem tam ještě nalil trochu čistého oleje a výpusťák zašrouboval, až tekl právě už ten čistej. Tak čistý olej jsem v autě neměl od novoty. Bohužel nemůžu moc referovat ohledně dlouhodobější spotřeby, protože mně selhala tak nepravděpodobná součástka, jako je o-kroužek vložky filtru, takže jsem měl z ničeho nic pod autem kapky a na spodním krytu motoru louži (ještě, že to vydrželo dovolenou).

Od druhé výměny filtru a o-kroužku mám najeto cca 2500Km a zatím je oleje furt stejně - po horní rysku:mrk

Jinak už dřív jsem se na to ptal v autorizáku pána, kterému za ty roky věřím, a radil mně spotřebu oleje neřešit, že to vychází mnohem dráž, než ten olej dolívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani som uz neplanoval prispievat do tohoto dodrbaneho fora, nechodil som sem, vsetko anglicky, to mame slovencinu taku neprakticku?

Ajap, zial nemam fotku, ale na vani je srob co ma zavit vo vnutri vani a to je asi 1-1,5 cm nad dnom vane. Takze mozes nechat odkvapkavat aj 3 roky ba aj viac, stale tam budes mat cierny olej na dne zo 4-5 deci nemeral som. Rozmyslam zobrat kompresor z chladnicky ohnut kovovu rurku co je na nom nasadit na hadicu a komresor a vytahat ho vzdy pri vymene. Takze boli to u teba len subjektivne pocity.

Zacalo to rapidnym zranim oleja, bolo citit olej spaleny na vyfuku v kabine,otvorim, pozeram, tesnenie pod vekom hlavy, kupim nove vymenim, vyutieram a nikde ani kvapka. Stare tvrde ako kamen.

2ccmbkl.jpg

2chw80h.jpg

Olej ubudal dalej a zacala sa objavovat kaluz oleja pod autom, najskor som myslel, ze vana, tak som ju pretesnil, ziadna zmena. Po vyumyvani som prisiel na to, ze to ide zhora.Tesnenie samotne sa da kupit, za 20e cca, ale neradi predavaju. Nechceli ani 2 autorizaky, ze len cele s prirubou za zhruba 100eur. Tebe to ako ajap riesili? Nedoplatil si sa co?. Na serviceboxe, je to rozdelene na casti, ale oni predaju len v celku. Tak som bol v 2 neznackovych predajniach autodielov a na druhy pokus nemali problem s objednanim tesnenia. Ajap este som nevidel aby tesnenie bola poruchovo nepravdepodobna suciastka, zvlast ked je tam tlak. Zaujimave, ze odislo tesnenie pod vekom ventilov aj na drziaku oleja v rovnaky cas.

eqnvyx.jpg

8x8wfl.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mně to teklo přímo u filtru, mezi tím kovovým čímsi z tvé fotky a plastovým deklem. Koukal jsem na těsnění a bylo v jednom místě otlačené, asi se mně tam při výměně dostala nějaká nečistota, chvíli to vydrželo, ale pak to ten tlak "prorval". Takže těsnění mezi tím kovovým dílem a blokem motoru jsem naštěstí neřešil. 

Subjektivní to není, o tom vyvýšeném výpušťáku vím, proto jsem tam lil ten čistý olej s otevřenou výpustí, jak už jsem psal výše. Něco starého oleje jsem tím vytlačil, protože nejdřív tekl pořád černej a až po chvíli čistej. Určitě to nebude ideální, ten největší bordel tam zůstal, ale ze všech výměn byl ten olej následně nejčistší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

donrom

myslím, že píšeš o koze, zatímco Ajap o voze :), taky mi tekl fungl nový O kroužek dodávaný k filtru oleje, tam opravdu nepředpokládá nikdo, že bude problém, naštěstí jsem starou gumku nezahodil a protože jsem olej měnil na chatě,  mohl jsem se vrátit domů

těsnění pod ventilovým víkem je vždycky tvrdé, takže se má měnit po každé dem. víka, a ta těsnění držáku olej. filtru tečou vyjímečně, měl jsi prostě smůlu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy: Tak tak, kozy a vozy:papa

To jsi měl kliku s tím kroužkem, já ten můj nejdřív jen demontoval, obhlídl a očistil, aby pak z toho už ten olej chcal pomalu proudem (za 30km mně vytekl litr:o, naštěstí jsem dolil na max, tak jsem i dojel domů:D).

Ještě jsem si vzpomněl, že ten kroužek měl kolem po obvodu jakoby šev - dělicí rovinu z formy. Akorát u toho starého kroužku mně šel kolem dokola do spirály - asi jsem ten kroužek při nasazování lehce překroutil. Takže buď toto byl problém, nebo to smítko pod kroužkem (otlak), nebo obojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No do pytle, tak mně teče zase z auta olej... Tentokrát z levé strany zezadu (při pohledu zepředu), až skoro shora - ale ne z ventilového víka. Celej bok/záda motoru jsou zlité jak mužik... Vypadá to na kryt rozvodů, resp. pamatuju si, že mně kdysi po nějaké servisce vrátili auto s tím, že mně přetěsnili napínák, ten v té oblasti tak akorát je, tak doufám, že to bude podobná blbost.

EDIT: Tak koukám, že tam vlastně žádné víko není, tak se jenom modlím, ať mně to neteče těsněním pod hlavou, to bych mně asi je*lo... Jestli ono není ucpané odvětrávání klikovky nebo tak něco, přece není normální, že z auta v rozmezí 2 měsíců na různých místech teče olej, to snad musí mít nějakou společnou příčinu, je to až moc velká náhoda.

Já to auto poslední dobou dost chválil, to jsem asi neměl dělat...:bojim

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...