Jump to content
Marcel00

Co jste dnes udelali...

Recommended Posts

jj betonárka u nás taky sype i do vozejka - ale za "normálních" okolností. Aviatikem prodává řemeslníkovi a on jako IČař může prodat i obyčejný lidem.

Za zavolání nic nedáš.

Pak je další možnost místní stavebniny s e-shopem (u nás např. DEK) a míchačka. Objednáš na netu s odběrem na provozovně a až Ti napíšou, že je připraveno pro to sjedeš. Nebo si necháš dovézt jejich dopravou.

Bohužel se nemáme na co vymluvit a musíme makat 😞 

A abych nebyl od tématu, dnes jsem provedl přípravu na léto pro oba vozy. 

image.thumb.png.551b804ec400f2bd4ee85817ed7fdb8f.png

@VojtouNerCZ pochybuju....dyt ta bodovka akorat vypadne...tohle je zpraseny pri montazi.. 

Kazdopadne priste si dam majzla..

Jinak otrhany tapety...zatmeleno 56 der po skobach...zitra muzu malovat...

Opravena mycka..kterou jsem rozbil...a zprovoznen vyrobnik ledu v lednici.. 

Muzu jit v klidu spat🤠

Včera po 21 večer mi volal kamarád, že mu zřejmě ukradli auto a jestli nemám nějakej nápad, kam to zveřejnit (PČR nahlášeno a ověřeno, že se nejednalo o odtah) - že auto nemá pojištěný atd. atp.
No - ač se nejednalo o naše auto, tak stejně mi skočil tlak až do někam, kde by ho lékař jistě rád neviděl. 
Takže jsem kamaráda požádal o nějaký fotky auta a identifikátory (ať mi je pošle na mail) a začal jsem zjišťovat jaký že to jsou na FCB skupiny, kde se něco takového oplatí zveřejnit.
No a za půl hodiny mi přišlo do mailu jen suché sdělení: "Jsem debil, odjel jsem do práce autem a zapomněl jsem na to, sorry za vyděšení".
Tak mám u něj flašku něčeho dobrýho  :D

Mě auto ukradnou tak 2x do týdne :  Ráno vylezu z baráku a auto nikde !  No už nezmatkuju projdu pár ulic a zatím se vždy našlo.  😂    A čím dále od domu stojím tím spíše si to pamatuji . . .  😎

@Lihous no ta poblita strecha je od mechostopu :D a ten je dobry proti mechu, pokud se ptas na to :D :D :D :D 

Aaaha tak ze k tomu bude jeste nejake dalsi ne zrovna jednoduche zarizeni co to bude nejak ovladat ... 🤨

Jaka je planovana navratnost nakladu ...

Co jsem se dozvěděl když jsem pátral tak jediná skutečně poctivá a upřímná odpověď je že v nejlepším případě se návratnost rovná životnosti zařízení 

... ještě ke všemu ... hmm ....

Noo to vec a otazka - ja se treba doma branim plast. oknum kdyz mame devena a jsou Ok jen ted trosku vic volaji po naprave a natreni ne ze bych nemel na vyhozeni X-set tisic ale ze zavru starej barak a tim dostanu bonus v podobe plisne ...

Ale proc toto pisu - pokud toto zarizeni cenu neresim ted momentalne utahne spotrebu baraku rekneme par hod po setmeni a rano pred rozednenim
To je prez noc mrazak lednici a k tomu tv svetla atp pak treba Ok
Pripadne pokud to utahne provoz byt v omezenem rezimu treba pri vypadku rekneme jednoho dne ok ale jinak ....?
To bych radeji investoval do nejake vetsi "centraly" ...
U nas to maji taky po strechach nekteri toho maji i vic nekdo mozna jen pulku ....??

O cem uvazujeme uz nekolik let jsou klasicke kolektory na vodu - prez leto asi bez "diskuze" a v zime proste elektrika :)
Ale bohuzel jen uvazujeme.

Urcite me zajimaji tato data v realnem provozu nikoliv jen z prospektu ....

Data z reálného provozu nemám, zato info od člověka který to počítá/projektuje a z blíže zde nespecifikovatelnych důvodu nemá důvod mi to vychvalovat neboli prodat. Důvod viz výše: dokud návratnost >= životnost pak taková investice postrádá logicky důvod a smysl  Důkaz: dotyčný to nemá ačkoliv by určitě mohl a to levněji než běžný smrtelník = zákazník.

Péťova úvaha o srovnatelnosti energie na výrobu a likvidaci vs. energie vyrobená je třešničkou na dortu.

A že by se mi to líbilo a na nějakou rozumnou verzi bych asi i měl ... teda možná bo korona a mmt.  nevím jestli nebudu muset půl roku žít z úspor.

před 18 hodinami, RichVa napsal:

Pak je další možnost místní stavebniny s e-shopem (u nás např. DEK) a míchačka. Objednáš na netu s odběrem na provozovně a až Ti napíšou, že je připraveno pro to sjedeš. Nebo si necháš dovézt jejich dopravou.

No tak s tím že objednáš přes eshop a pak vyzvedneš. Nevím jestli v Kolíně maj DEK nebo nějaké jiné " úplně " stavebniny. Ale podívej se třeba na OBI nebo Hornbach přiznám se že jsem to zkoumal minulí týden ale v H. mají na první stránce eshopu napsáno že s ohledem na probíhající opatření byli nuceni dočasně omezit sortiment a když začneš hledat cokoliv co potřebuješ tak narazíš že buď to mají stažené z nabídky nebo je dostupnost neznámá. Chtěl jsem paletu OSB desek že bych když bych se nudil dodělal obklad stropu a poslední stěny v gumárně ale OSB 4xPD 12 mm nejsou nikde nebo nikde kam bych byl ochotný si proto dojet. Kde je mají tak jedině s jejich dopravou a jako nejsem blázen abych vysypal za dopravu téměř stejnou částku jako za materiál jen protože ku.vavirus  a některý vykukové se na tom snaží vyvařit co se dá. 

Jo a co jsem dělal tak jak jsem se ráno zmínil ve vlákně o počasí tak jsem si po probuzení do sněhové nadílky šel znova lehnout s tím že se probudím na jaře. No to mi nebylo dopřáno takže jsem vstal asi v 10 hod. Chvilku jsem se ometal po dvoře a pak jsem přerovnal v uhelně zbývající pytle s peletama abych měl místo na novou dodávku ne že bych je objednával nějak v dohledné době ale protože venku bylo hnusně tak jsem chtěl něco udělat a nemrznout u toho v tom nečase. Po obědě jsem si dal seriálový maraton a zhlédnul jsem 5 dílů Místo zločinu Ostrava jako moc mě seroše který vyrábí ČT neberou ale tohle je vcelku dobře udělaný. 

před 52 minutami, Lihous napsal:

pokud toto zarizeni cenu neresim ted momentalne utahne spotrebu baraku rekneme par hod po setmeni a rano pred rozednenim
To je prez noc mrazak lednici a k tomu tv svetla atp pak treba Ok

Včera se instalovala, takže nelze soudit. Ze sítě jsme včera baterky namlátili na 100% a dnes dopoledne, když začalo svíti sluníčko (a to taky chumelilo) měly něco pod 30%. Takže v pohodě zvládly provoz domu. Teď mají jen 87,8% (a stále se dobíjí), ale celý den jsem prakticky neodebíral ze sítě. Ale na rovinu taky musím napsat, že se dnes nevařilo, jen ohřívalo. Takže za mě na první nástřel spokojenost. Ale to, co píšu neznamená, že se to ekonomicky vyplatí (prostě ta vlastní energie je dražší než kupovaná). Teprve čas ukáže... (a to se nesmí nic porouchat).

před 52 minutami, Lihous napsal:

To bych radeji investoval do nejake vetsi "centraly" ...

Mám 3x400V 5,5 kW - utáhne mi v pohodě v zimě dům, ani se nezadýchá ;) Ale teď ji asi prodám...

před 4 hodinami, Lihous napsal:

Aaaha tak ze k tomu bude jeste nejake dalsi ne zrovna jednoduche zarizeni co to bude nejak ovladat ...

@Lihous Tak jsem Ti to vyfotil. To nahoře je střídač, ten spodní sloupeček jsou baterky.

2020-03-31 18.02.30.jpg