Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

@Fruktis  kazdej z profihasicu Ti rekne ze kolem cmoudiciho auta lidi zpomalej, tocej si videjka ale zastavi pomoct akorat nahodne projizdejici zachranar. Navic jak se to TROCHU rozhori, tak veskery rucni hasicaky jsou akorat na nic! Takze zlaty pravidlo: na nic necekat, sebrat spolucestujici a max. k tomu jest doklady a aspon 20 metru daleko. Pak je teprve cas volat zachranne slozky!:myslim  

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je ale české specifikum. 

V chorvatsku jsem pichnul kolo, zničil jsem hever. Zastavil chorvat, takový dědulka co vezl ovoce a zeleninu na trh, pomohl. Před tím projelo snad 100 čechů a jen blbě čuměli,proč jako mávám. A to jsem měl zánovní auto, rozhodně jsem nevypadal jako cikán, co prodává zlato.

Když jsem byl v anglii poprvé, jsem měl adresu Adwick le street, Doncaster. Pořád jsem si myslel, že to je ulice v Doncasteru. Nějaký pán se mi to snažil vysvětlit, když viděl že to nepochopím,  řekl "folow me", sedl do auta a jel přede mnou až přímo ku té firmě, bylo to cca 5km, protože Adwick le street není ulice,ale vesnice.  Tam mi ukázal 👍a odfičel. U nás nemyslitelné. 

Češi jsou na sebe zlí,  asi málo hulej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, pesastor napsal:

zastavi pomoct akorat nahodne projizdejici zachranar

Nejsem záchranář, ale musím to potvrdit. Nestává se to často, že by člověk kolem někoho takhle jel, ale zastavit je slušnost. Když takhle zastavím, tak na otázku, "co za to" odpovídám "Nic, ale až zase budete chtít nadávat na policajty, tak si vzpomeňte, že vám jeden pomohl" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k plamenům: úplně nejlepšejší ze všeho je chtít se podívat co to čmoudí a zvednout haubnu :bojim ... ono to čmoudit přestane .... :o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsme jeli ve třech autech parta lidí na dovolenou do Chorvat. Někde ve Slovinsku jsme stáli u nějakýho statku nebo fabriky, či co to bylo. Vedle silnice, stáli jsem kolem aut a jedli. Auta jezdili a potom mě upoutala bílá Fabie, která projela a za chvíli jela zase zpět, když jel po třetí, tak zastavil. Byl to Slovák a ptal se, jestli nemáme nějaký problém, poděkovali jsme, že jen svačíme a pojedeme dál. Nevěřím, že u nás by si nás vůbec někdo všiml.

A mě Policie pomohla, před lety v jižních Čechách, když jsem píchl a hledal v sobotu odpoledne pneuservis. Protože na dojezdovce se mi domů jet nechtělo. Stála tam hlídka, tak jsem u ní zastavil a šel se zeptat. A pomohli, vysvětlili cestu kudy do pneuservisu, kde jsou i o víkendu.

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono chlapy je to hezký zastavit a chtít pomoct. Jenže je tady spousta ale myslím si že i zde by se našlo pár jedinců kteří nemají zrovna dobrou zkušenost. Mě osobně to nedělá problém zastavit a pomoct. Ale je to dost ošemetné. A dá se napsat že i svým způsobem si může člověk zadělat na problém.  Asi to bude znít hnusně ale v první řadě musí člověk koukat aby nepřišel sám k úhoně nebo nějakému problému teprve až pak se může zabývat nějakým samaritánstvím. Znám nemálo příběhů kdy se člověk snažil pomoct a v lepším případě přišel o auto v tom horším přišel i k těžkému úrazu. Takže ano zastav pokud chceš pokud umíš pomoci ale dbej na svojí bezpečnost. Kolega takhle zastavil vystoupil z auta zůstal stát za porouchaným autem ( ve směru jízdy) a než došel k tomu porouchanýmu vozu tak mu jeho auto sebral spící polák s kamionem. A nikdo mu nic nedal. Takže si myslím že on je z nějaké pomoci na silnici vyléčen dokonale. Jasně že je mezi řidiči spousta lidí který zastaví a bez problémů pomůžou jak nejlíp umí. Já se taky snažím pokud je to v mých silách pomoct ale jak říkám doba je zlá a člověk musí umět být sobec v některých věcech. Občas musí stačit i jen to že přibrzdíš podíváš se co se děje a vytočíš 158 a nahlásíš že se tady a tady děje to a to a jestli můžou poslat hlídku to zkontrolovat.

A co jsem udělal se ségrou jsem byl na poště nechat ověřit podpis na plné moci k převodu SX4 , pak jsem byl na garáži vyřídit si práci na příští týden a PLP( prohlídku u doktora) no a odvezl jsem jedno auto na STK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zastavit, aspoň se zeptat případně pomoct mi  nedělá problém, ale když jsem kdysi tlačil 406 k pumpě asi 1500m a teklo ze mě jak z vola tak můžete hádat kolik projíždějících pomohlo....

jinak jsem práce neschopen, takže nedělám nic, ale bylo by co dělat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak přidám taky svou zkušenost s "ochotou" lidí.Předem jenom upozorňuju,že jsem vozíčkář a mám funkční pouze jednu ruku.

Stalo se mi asi před dvěma roky,že jsem frčel do nemocnice na kontrolu.Jel sem dost na čas a tak jem tomu trochu víc nakládal,abych to stihnul.Jenže co čert nechtěl,těsně před špitálem jsem trefil díru na silnici a prorazil gumu.Říkám si spěchám,guma je stejně na odpis,tak jsem na ní těch cca 100 m dojel do špitálu na parkoviště,zamknul auto a frčel k doktorům.Po kontrolách přijedu k autu,venku pažák jako kjáva a tak si dám cígo a pustím se pracně do výměny kola.Ne že bych si nedokázal vyměnit kolo,ale na vozíku a s jednou rukou je to fakt docela slušná rehabilitace.Vytáhnu s kufru kolo,hever a jdu na to.Asi po čtvrt hodině,se mi konečně podařilo povolit šrouby a přišel na řadu hever.Jenže jak z vozíku pořádně nevidím pod auto,tak jsem ho špatně nasadil a při zvedání ho trochu ohnul.Takže se mi nedařilo dostat kolo do vzduchu.Byl jsem v pasti a začínal jsem uvažovat,že využiju přátele na tydlifonu.Lidí chodilo okolo dost,to jako jo,ale absolutní nezájem.Až kde se vzala tu se vzala,šla kolem zdravotní sestřička a jestli prej nepotřebuju pomoc.Zavolala saniťáka,ten přitáhnul velkej hever a pomohl mi dílo dokončit.Tímto jim ještě jednou patří velký dík.

Nestěžuju si a snažím se bejt co nejvíc soběstačnej,ale přístup některejch lidí mě fak hlava nebere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na podobne ze clovek zastavil na krajnici a do par minut stalo jine auto s otazkou "potrebujes pomoct?" jsou fakt davno pryc
Nam konkretne kdyz byl v garazi citronek xm tam ta komunita byla jako jedna rodina a bylo jedno zda u nas v cz nebo v nemecku holandsku ....
Vsichni byly fajn ale je pravda ze Xmek jezdilo hodne malo a ted uz v podstate nejsou videt vubec.

Ale souhlasim je to o lidech ted jsem se navratil z Jicina celou cestu za prde.. dodavka pred nama asi 10aut v protismeru vice mene taky stale nejake auto ....
a co myslite ze delal ....?
ANO stale vykukoval stale dojizedel az na naraznik - rikam si zda by podobnym ridicum nemeli papiry odebirat ....
No a po Hk z pruhu do pruhu a nakonec jsem ho mel stejne az do Trebechovic za zad..m ....???  :myslim

Joo je to v lidech a o lidech ....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Davidak79 dobrý:D přímo bych řekl trefa do černého:super  v rodině se mě pak ptali, jestli jezdím na corny:D

 

@*nohafuc* za tvůj výkon :super mám kolikrát dojem, že tohle nedokáže ani většina zdravých.( Když jsem dělal AŠ, tak učitel nechal schválně povolit kolo ženské,aby viděly, že to dají.)ale to, že kolem tebe projde X lidí bez povšimnutí je skoro k pláči

 

Jinak teď mám za sebou kontrolu nemocných

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky podělím jak jsem zastavil a pomohl . Kdysi s 205 jsem jel v Ústí n/L pod Albertem u severní terasy a před křižovatkou strkal dědula Wartburga (sedana). Dojel jsem ho zastavil dal auto na výstražky a říkám sedněte si já vás roztlačím. Dědula spocenej a šťastnej tak jóóó . Sedl do auta a já zatlačil po pár metrech byla křižovatka a potom z kopečka dolů čekal jsem že dědula kousek počká až naberu rychlost a vono prd , pustil spojku v křižovatce jenže jak jsem zabíral ze všech sil tak při tom škubanci jsem brnknul rukou o čudl na otevření kuftu ( možná byl otevřenej to nevím ) ten se otevřel skoro jsem si vykloubil obě zápěstí a skočil jsem mu částečně do kufru , díky bohu jen částečně, po pár metrech jsem vypadl natloukl jsem si kolena odřel dlaně a dívajíc se jak dědula profrčel křižovatku na zelenou se vracel do 205 kde s hubou od ucha k uchu se slzami v očích seděla tetka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...