Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

před 14 hodinami, ozzy56 napsal:

dneska sem byl na pivu s bývalýma spoludělníkama, Radegast za 49 Kč, v celé hospodě obsazené dva stoly, z toho jeden náš a vedle parta studentů, je to fakt fajne 👍

Ozzy - nevím do jaké hospody chodíš, ale tahle, co mám u baráku a Pavel je v ní nejmladší štamgast, má v poledne i večer často plno (a když maj na a Spartě čutálisti zápas, tak je plno i venku)

img_1_1669973097830.jpg

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Prahu až skoro neuvěřitelné. Buď je to někdo ve svým, nebo majitel baráku pochopil, že jedině rozumným nájmem nájemci umožní, aby ta hospoda jela, a o tom to je. Během kovidu chytrej řekl nájemci OK, máš zavřeno, jedeš jen vokýnko, nájem se dočasně snižuje na 20%. Nebo to byl vůl, trval na svým, nájemce to položilo a pan majitel má prázdnej prostor. Bavíme se o normálních lidech, ne o developerských projektech s tisícema metrů kanclů a prodejních ploch ...

A ano, cosi nám je předkládáno, ale o tom ne tady, že ... ehm ...

... ale čím dál častěji se mi stává, že v kuchyni slyším někoho mluvit v TV a jdu se podívat do obýváku kdože to co předčítá z ruďáku z půlky osmdesátek ... ten slovník je nezaměnitelnej, jen se nám pomotaly světový strany a ze ztroskotanců a  zaprodanců jsou trollové a ...filové a z ideologických centrál weboví dezinformátoři. 🤭😜🤟🍺

Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím po celé republice (tedy i guberniích) a nikde jsem na večeři nebyl sám - ale je fakt, že mnohdy i mě, Pražákovi, narazí očí do brýlí nad cenami za jídlo, co si leckde dokážou napsat na jídelák. Ještě stále je ale možnost nejít tam a najít něco, kde se dá najíst za rozumnou sumu.

Typicky tenhle týden v Mikulově - restaurace, kam jsem byl zvyklý chodit se přejmenovala a změnila majitele a porce jídla v JL kolem 300 Kč. O pár set metrů vedle pizzerie s bowlingem a jídly za +- 200 + příloha. A vařili super a na bowlingu plno 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My byly v září v Praze , samozřejmě z jedné restaurace v Hostivaři přimo pivovarek, tak ceny byly více, než jsme čekali.

Ale pak jsme byly v centru U Glaubiču a tam cena Plzně 39kaček a to jsme koukali, pro změnu na jídle rejžovali. Ale hospoda byla fakt narvaná - za mě doporučuji 👍

Ale TOPka byla Výtopna Railway Restaurant, sice plus bylo, že jídlo a pití ti přiveze vlak, a na konci ti vlak odveze i peněženku 🙄

Ale příspěvek byl o restauraci U Glaubičů.

image.png

image.png

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy jsou podniky kde bude prázdno i kdyby měli dvanáctku za deset. A jsou podniky kde mají narváno i když mají dvanáctku za sedumdesát. Hele brácha se v tom ( pohostinství) byznysu pohybuje celou kariéru kromě asi tak 4-7 měsíců kdy měl nějaké zdravotní problémy a pracoval jako provozák v jedné strojírenské firmě kterou vlastnil jeden ze štamgastů z podniku kde pracoval. A ten tvrdí že třeba speciálně v Praze momentálně nejlíp jedou takový ty restaurace kde mají dvanáctku okolo 50 Kč a za jedno jídlo dáš mezi 190-290 Kč tam prej chodí takový ty normálně až lehce nadprůměrně vydělávající lidi a ty podniky jedou v pohodě v téměř předcovidovém režimu. Hodně dělá lokalita kde ten který podnik je a taky jak funguje během celého dne třeba tam co je teď  Hospůdka na Radnici ve Vysočanech tak tam jedou z 75% na obědech a večery pro ně nejsou tak důležitý  jeho paní dělá v Holešovicích a tam jedou taky obědy ale ne v takové míře a tam zase potřebujou aby to jelo i večer. Ale je to podnik od podniku.   Hele třeba to jak se scházíme jakože Pražáci na minisrazech to je restaurace která jede i na těch různých akcích kde zajišťují catering a těm kolikrát stačí že tam sedíme mi z PC a je nás tam 4-5 protože to gró mají jinde.  A myslím si že většina z nás co tam chodíme vítá že je to tam dost klidné třeba včera teda se to povedlo a řekl bych že jsme ve 4 nadělali dost velkej kravál. A seděli jsme tam mi a pak asi dvě partičky taky každá do 8 lidí.  To jak píše Savoy že je potřeba aby to v hospodě hučelo tak to ano ale to je fakt hospoda kde se jede na tom že fotbal hokej a pod. na velký obrazovce příp. plátně a jede se tam na to aby se vytočilo co nejvíc piva.  Osobně teda raději nějaký ten klidnější podnik protože když už se jednou za měsíc utrhnu tak si chci s těma lidma za kterýma tam jdu popovídat a ne na sebe hulákat. 

Jinak dneska ráno s máti po nákupech a teď do oběda dodělávám nějaké papírové resty a naordinoval jsem si odpočinek od dílny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od vcerejska sem se dal na setreni :P
od vcerejska netopim - v baraku cca 16 stupnu podporuju to rumikem s cajikem :P

ne kecam - od zari jsme nahaneli revizaka na plynovy kotel (karmu ?? - kondenzacni ?? ) - vcera dorazil i s kolegou a po revizi kotel nenabehnul - prej zasekle obehove cerpadlo
doufam ze dorazi brzo - uz se mi delaji rampouchy u nosu 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

, Véno,  já chodil do hospody, která fungovala v centru 150 let, za císaře Pána, za bolševika..., byla to ta správná hospoda, kde to hučelo, ale chodili tam třeba i herci z ostravských divadel -- žádná zaplivaná žumpa, ale hospoda jak má být :super

na dveřích mají už nějaký měsíc papír ZAVŘENO  :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

od vcerejska sem se dal na setreni :P
od vcerejska netopim - v baraku cca 16 stupnu podporuju to rumikem s cajikem :P

ne kecam - od zari jsme nahaneli revizaka na plynovy kotel (karmu ?? - kondenzacni ?? ) - vcera dorazil i s kolegou a po revizi kotel nenabehnul - prej zasekle obehove cerpadlo
doufam ze dorazi brzo - uz se mi delaji rampouchy u nosu 😕

Ve sklepě mám z plynovejch kotlů 3 čerpadla. Jsou sice jetý, ale když jsem je vyndaval tak fugovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takový nemám. Mám taky oběhový. :( Pokrok fakt asi nezastavíš. On se nakonec zastaví sám. :) 

Většinou na zalehlý čerpadlo zabralo povolit ten velkej šroub na motoru a uvnitř šroubovákem ho párkrát protočit. :myslim

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak dneska jsem přivezl motor z 309tky :D XUD 1,9D od místního člena :) Ještě jsem u něj očesal vrak 309tky od nějakých drobností :D Ještě jednou díky. Motor půjde do traktůrku, rozvody mam kopené, nejsou tam několik let žhavičky, tak snad nebude motor vyrezlej. Dám tam žhavky  z potkanýho motoru co tu mám, ještě startér, naladím rozvody a v kolečku to nastartuju :D 

317912713_881131916231766_4520610413993722895_n.thumb.jpg.21651403ae677e87a0ef140fd0fe0da9.jpg

Upraveno uživatelem patt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes v plánu poslední den boje s tím padajícím bordelem. :D Ráno byl poprašek sněhu, který do oběda roztál. Tak pod jabloněmi shrabáno, zbytek posbírán sekačkou. Aspoň jsem sekačku potom pořádně umyl. Jo vím, že už je prosinec. :D:D

IMG_20221203_144629.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes s juniorem v kině na filmu Grand Prix. Překvapil výkon Wilhelmové coby feťačky, jinak šeď - šeď se spoustou úletů, kterým by se při troše pozornosti dalo předejít (typicky když policistka tvrdí, že její šéf uzavřel smlouvu na servis Octavie Městské policie, přičemž ve filmu se jezdí Octou státní policie). O přemíře sprostoty se asi v dnešní pokřivené době nemá smysl ani zmiňovat

Za mě tedy vcelku zbytečně promrhaný čas, čekal jsem asi víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...